• Amanda,
  • Amanta,
  • Kaiva
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Norvēģijas tiešo investīciju apjoms Latvijā pārsniedz 350 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:24, 26.09.2021

Norvēģija pašreiz ir astotais lielākais ārvalstu investors Latvijā ar tiešo investīciju apjomu, kas pārsniedz 350 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Norvēģijas Tirdzniecības kamerā Latvijā.Tajā informēja, ka šonedēļ, viesojoties Norvēģijas zemo cenu aviokompānijas "Norwegian" jaunizveidotajā birojā Jaunās Teikas kvartālā, Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā atklāja savu aktīvo sezonu, atzīmējot pēdējā laika nozīmīgākos norvēģu investīciju projektus Latvijā un apspriežot plānus nākotnei.

Norvēģu kapitāla uzņēmumos Latvijā, kuru kopējais apgrozījums saskaņā ar "Lursoft" datiem 2020.gadā pārsniedza 1,15 miljardus eiro, pašreiz strādā ap 6200 darbinieku.

Norvēģijas Tirdzniecības kamerā Latvijā izcēla četrus pēdējā laika lielākos norvēģu investīciju projektus Latvijā, kā pirmo minot "Norwegian" lēmumu par starptautisko pakalpojumu centra izveidi Rīgā. Aviokompānija par to paziņoja 2020.gada rudenī, gan pārņemot un konsolidējot savā paspārnē iepriekš ārpakalpojumā īstenotās funkcijas. Kopš "Norwegian Air Resources Latvia" biroja atvēršanas 2020.gada nogalē, Rīgas birojā pieņemti darbā vairāk nekā 130 darbinieki, apkalpojot aviokompānijas darbību visā pasaulē.

Savukārt šā gada 9.septembrī Ādažos tika oficiāli atklāta jaunā šokolādes ražotne "Laima", kuras izveidē, kā arī zīmola "Laima" attīstībā pēdējo trīs gadu laikā norvēģiem piederošais uzņēmums "Orkla" investējis 20 miljoni eiro.

Blakus jaunai šokolādes ražotnei Ādažos, "Orkla" būvē arī cepumu un vafeļu ražotni. Jaunā ražotne, kurā būs ap 300 jaunu darbavietu, darbosies ne vien kā vafeļu un cepumu ražošanas kompetenču centrs "Orkla" grupā, bet kļūs arī par lielāko šāda veida ražotni Baltijā un Skandināvijā.

Reizē ar citiem plāniem, "Orkla Latvija" šogad paziņojusi arī par "Spilvas" ražotnes paplašināšanu par 1500 kvadrātmetriem, pilnveidojot un automatizējot esošās ražošanas līnijas, kā arī uzstādīt jaunas, atbilstoši aktuālām energoefektivitātes tendencēm. Būvniecību plānots uzsākt 2022.gadā un pabeigt 2023.gadā.

Tāpat kamerā izcēla tirdzniecības centra "Origo" un biroju centra "Origo One" projekta noslēgšanos, ko īstenojis viens no vadošajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem Baltijā - norvēģiem piederošais uzņēmums "Linstow Baltic".

Turpinot attīstīt savu ieguldījumu portfeli Rīgā, "Linstow Baltic" šogad paziņojis par "Sporta 2 kvartāla" iegādi, kuru plānots attīstīt kā modernu, augstvērtīgu un daudzfunkcionālu pilsētvidi. Projekts koncentrēsies uz ilgtspējīgu risinājumu biroju segmenta attīstību, bet ietvers arī tirdzniecības, pakalpojumu un mājokļu funkcijas, kā arī telpas publiskiem un korporatīviem pasākumiem, restorāniem un kafejnīcām.

Tāpat "Linstow Baltic" grupai piederošais uzņēmums šogad iegādājies apbūves gabalus Rīgas centrā starp Elizabetes, Birznieka-Upīša, Dzirnavu un Satekles ielām, lai ilgtermiņā attīstītu uzņēmuma nekustamo īpašumu projektus Rīgas Centrālās dzelzeļa stacijas apkārtnē.

Savukārt kā ceturto projektu kamerā izcēla privātās pirmsskolas "CreaKids", kas Rīgā darbojas pēc Norvēģijā izstrādātas un Latvijas videi adaptētas mācību programmas, šā mēneša paziņojumu par jaunas pirmsskolas iegādi Babītē. Līdz ar to uzņēmums šogad ir izaudzis līdz septiņām filiālēm Latvijā, nodarbinot vairāk nekā 150 personu.

"CreaKids" īsteno pirmsskolas izglītības programmu, kas sākotnēji tika izstrādāta un veiksmīgi īstenota Norvēģijā, pielāgojot to Latvijas videi un papildinot ar mūsu kultūrai un tradīcijām raksturīgām vērtībām.

Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā apvieno gandrīz 100 korporatīvos un individuālos biedrus, kuri pārstāv norvēģu kapitālu Latvijā, kuriem ir tirdzniecības sakari ar Norvēģiju un kurus interesē veidot arvien ciešākas ekonomiskās sadarbības saites starp abām valstīm. Divi no kameras darbības pamatvirzieniem ir atvērts dialogs un pieredzes apmaiņa Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā biedru starpā un aktīvs darbs, veicinot uzlabojumus Latvijas uzņēmējdarbības vidē ar uzsvaru uz ilgtspējību, caurspīdību un godīgu konkurenci.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.

Ekonomika Luksemburga piešķir līdzfinansējumu vides attīrīšanai militāros objektos Latvijā

Briselē NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un Luksemburgas aizsardzības ministrs Fransuā Bošs parakstīja saprašanās memorandu, kas paredz papildu līdzfinansējuma piešķiršanu vides attīrīšanas darbiem militāros objektos Latvijā, informēja Aizsardzības ministrija.

Ekonomika Ēdinātāji lokdauna laikā drīkstēs strādāt arī naktīs

Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ekonomika Medus raža šogad no vienas bišu saimes palielinājusies par vidēji 15 kilogramiem

Medus raža šogad no vienas bišu saimes palielinājusies par vidēji 15 kilogramiem, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Biškopības biedrības padomes priekšsēdētājs Juris Šteiselis.