• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Interneta izmaksas Latvijā ir Eiropas vidējā līmenī

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 08:34, 26.09.2021

Lai gan Latvija telekomunikāciju nozarē dažādos aspektos ir virs vidējā līmeņa, cenas par šiem pakalpojumiem ir zemākas par vidējiem rādītājiem Eiropā, intervijā aģentūrai LETA norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja Alda Ozola.


Avots: LETA

SPRK izpilddirektors Jānis Miķelsons minēja, ka sakaru jomā ir dažādi veidi, kā mērīt un veikt salīdzinājumus. Viens datu avots ir Eiropas Komisija (EK), kura par visām dalībvalstīm vāc salīdzināmus rādītājus par 2 gigabaitu (GB) datu patēriņu mēnesī un to, cik tas vidēji izmaksā lietotājam.

Pēc šiem datiem GB izmaksas Latvijā ir vidējā līmenī, taču Latvijā ir viens no augstākajiem mobilo datu patēriņiem starp Eiropas Savienības (ES) valstīm, līdz ar to viena GB cena ir zemāka, skaidroja Miķelsons.

Netipiska situācija ir tā, ka Latvijā mobilo datu operatori ir komersanti, kuriem ir tikai mobilais tīkls. "Daudzās valstīs fiksētais un mobilais tīkls ir vienā komplektā, līdz ar to bieži ir tā, ka viens komersants ar vienu līgumu piedāvā gan fiksētā tīklā internetu, gan mobilos datus," norādīja SPRK izpilddirektors.

Viņš uzsvēra, ka Latvijā ir ļoti aktīva konkurence starp mobilo un fiksēto datu pārraides operatoriem, un mobilie dati ir lielā mērā aizsteigušies priekšā fiksētajam tīklam. Šajā ziņā Latvijas mobilie tīkli ir labi noslogoti, un cenu līmenis ir tāds, kas ļauj lietotājiem izmantot bezlimita plānus un saņemt lielus patēriņa apjomus.

"To mēs redzam arī pēc pēdējiem statistikas datiem saistībā ar pandēmijas radīto lielāko pieprasījumu. Mobilajiem pieslēgumiem datu apjoms ir būtiski audzis. Līdz ar pandēmiju viena GB cena ir samazinājusies līdz ar lielāku datu apjoma patēriņu. Pandēmijas gada statistika liecina, ka Latvijas situācija salīdzinājumā ar citām valstīm ir uzlabojusies," sacīja Miķelsons.

Pēdējo gadu laikā notikušās cenu izmaiņas lielā mērā ir saistīts ar Eiropas viesabonēšanas regulas ieviešanu, kas deva iespēju runāt, sūtīt SMS un izmantot datus par prognozējamu cenu.

SPRK joprojām saņemot sūdzības par cenu izmaiņām, izbraucot ārpus ES, jo tur šīs cenas ir augstākas, bet pierasts, ka Eiropā cenas ir kopumā zemas un prognozējamas.

"Latvijā saņemam ātru un kvalitatīvu pakalpojumu par salīdzinoši zemām cenām, turklāt mums ir viens no lielākajiem datu noslodzes apjomiem ne tikai Eiropā, bet atbilstoši OECD publicētajam arī starp pasaules attīstītajām valstīm," norādīja Miķelsons.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Ekonomika Katlu mājas būvniecība Rīgā varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro

Katlu mājas būvniecība Rīgā, Rencēnu ielā 30, varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro, aģentūrai LETA norādīja SIA "Rīgas BioEnerģija" valdes loceklis Guntis Skrodelis.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts iestāžu mājaslapas arī pirmdien turpina vajāt problēmas

Arī pirmdien periodiski nedarbojas vairāku valsts iestāžu interneta mājaslapas, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Noskaidroti labākie interneta veikali Latvijā

Klientu aptaujā noskaidroti Latvijas interneta balvas "The Latvian Ecommerce Award 2020" ieguvēji 11 kategorijās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētāji, pilna servisa digitālā mārketinga aģentūra "iMarketings.lv".

Sabiedrība Sniedza pakalpojumus bez piekrišanas: Tele2 sodīts par negodīgo komercpraksi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis mobilo sakaru operatoram "Tele2" soda naudu 20 000 eiro apmērā par kompānijas īstenoto negodīgo komercpraksi, piedāvājot sniegt interneta pakalpojumu par maksu bez patērētāju piekrišanas, liecina centra publiskotā informācija. "Tele2" plāno pārsūdzēt attiecīgo PTAC lēmumu.