• Leonīda,
  • Leonīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Jūrmalā no oktobra par 22% palielināsies siltumenerģijas tarifs

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 16:00, 24.09.2021

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Jūrmalas siltums" jaunu siltumenerģijas tarifu, kas no 1.oktobra paredz tā palielināšanos no 52,97 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) līdz 64,49 eiro par megavatstundu bez PVN.


Avots: LETA

SPRK skaidroja, ka siltumenerģijas tarifs 64,49 eiro par megavatstundu būs spēkā līdz 2022.gada 31.martam. Tarifa pieaugums ir saistīts ar kurināmā izmaksu palielinājumu. Līdz ar ekonomikas aktivitātes atjaunošanos pasaulē, strauji pieaudzis pieprasījums pēc dabasgāzes. Vienlaikus šo situāciju ietekmē dabasgāzes ieguves ierobežojumi, tostarp viesuļvētras ASV. Šāda piedāvājuma - pieprasījuma struktūra veicina cenu celšanos.

Kā norādīja SPRK, kurināmā cenu dinamikas rezultātā attiecīgi pieaug arī siltuma ražošanas izmaksas un elektroenerģijas izmaksas. Dabasgāzes finanšu instrumentu cena septembrī "Gaspool" biržā ir pieaugusi 5,5 reizes, kas pirms gada septembrī bija tikai 7,89 eiro par megavatstundu. Pašreiz cena turpina kāpt, oktobra cenai, salīdzinot ar 2020.gada oktobri, palielinoties 7,5 reizes. Dabasgāzes cenu izmaiņu dēļ "Jūrmalas siltuma" kurināmā izmaksas pieaugušas par vairāk nekā 40%, pārējām izmaksām paliekot nemainīgām.

Ievērojot būtisko izmaksu pieaugumu, "Jūrmalas siltums" pirms tarifa apstiprināšanas veica atkārtotu cenu aptauju, meklējot risinājumus, kā tarifa pieaugumu ierobežot. Otrajā cenu aptaujā saņemtie dabasgāzes cenas piedāvājumi bija augstāki, par ko pārliecinājās arī SPRK.

Lai veicinātu energoefektivitāti un mazinātu kopējos rēķinus par siltumenerģiju, SPRK aicina mājas iedzīvotājus vērsties pie apsaimniekotāja, lūdzot pārskatīt uzstādīto temperatūras režīmu siltummezglā. Pareizi izvēlēts temperatūras režīms samazinās arī kopējo siltumenerģijas patēriņu gan daudzīvokļu, gan privātmājās.

"Apzinoties tirgus situāciju, kurā dabasgāzes cenas ir sasniegušas vēsturiski augstāko cenu līmeni - oktobrim vairāk nekā 60 eiro par megavatstundu, savukārt atsevišķās dienās, cenu līmenis pārsniedzis pat 70 eiro par megavatstundu līmeni -, esam izvērtējuši, ka "Jūrmalas siltums" kurināmā izmaksas atbilst esošajai dabasgāzes tirgus situācijai. Vadoties pēc dabasgāzes nākotnes produktu cenām, prognozējam, ka dabasgāzes cena varētu mazināties 2022.gada vasarā," skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

"Jūrmalas siltumam" ir piešķirta atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifus, ja mainās kurināmā - dabasgāzes un šķeldas - cena. Tas nozīmē, ja kurināmā cena nākotnē būs zemāka par to, kas iekļauta piemērotajā tarifā, SIA "Jūrmalas siltums" būs jānosaka zemāks tarifs.

Noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu "Jūrmalas siltums" iesniedza SPRK šā gada 1.septembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka tarifs ir pamatots un atbilstoši metodikai.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Jūrmalas siltums" ir dibināta 1993.gadā. Uzņēmums pilnībā pieder Jūrmalas pašvaldībai.

2020.gadā "Jūrmalas siltums" strādāja 6,2 miljonu eiro apgrozījumu un 598 337 eiro peļņu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika LTRK: nodokļu reformas dēļ mazie uzņēmumi pakļauti bankrota riskam

Ieviešot minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) nepilna laika nodarbinātajiem, mazie uzņēmumi pakļauti bankrota riskam, uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) domnīcas "Futurum Latvia" vadītāja Agnese Paegle, atsaucoties uz Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūta izpētīto.

Ekonomika Novembrī notiks Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

Septītais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums Rīgā norisināsies 6.novembrī, aģentūrai LETA pavēstīja Pasaules Brīvo latviešu apvienībā.

Ekonomika Aldis Stūriška: Laiks uzvarēt mežonīgos Rietumus mežizstrādē!

Braucot pa šoseju garām klusi šalcošajiem mežiem vairums cilvēku pat nenojauš par kaislībām un problēmām, kas plosās mežizstrādes jomā. Viena no tādām satraucošām problēmām ir t.s. “melnie” mežu uzpircēji, kas izmantojot augstās kokmateriālu cenas un pieaugušās peļņas iespējas, pēdējā laikā krasi aktivizējuši savu darbību. Galvenie cietēji ir lētticīgi pārdevēji, vientuļi un ne tik komunikabli cilvēki, kas mazāk izmanto informācijas tehnoloģiju piedāvātās iespējas.

Ekonomika Uzņēmēji varēs saņemt atbalstu, bet dīkstāves pabalstu šoreiz nebūs

Ārkārtējās situācijas laikā konkrētiem uzņēmējiem, kuru darbību ietekmē pret Covid-19 izplatību vērstie ierobežojumi, būs iespējama nodokļu atlikšana, pieejams atbalsts apgrozāmajiem līdzekļiem un subsidētās darba algas, aģentūrai LETA atklāja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Lasiet arī

Sabiedrība Bolderājā no ēkas evakuējušies 25 cilvēki un vēl trīs izglābti

Bolderājā, trešdienas rītā degot dzīvoklim, no ēkas evakuējušies 25 cilvēki un vēl trīs izglābti, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Strupišs: Pret Covid-19 nevakcinētos tiesnešus nav iespējams atstādināt no darba
Rīga, 20.okt., LETA. Augstākas tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA), vēršot uzmanību uz vairākiem starptautiskajiem dokumentiem, kuri liedz izpildvarai apturēt tiesu darbu un nodrošina tiesnešu neatceļamību, neatkarīgi no vakcinēšanās vai nevakcinēšanās pret kādu slimību, aģentūrai LETA pavēstīja AT pārstāve Rasma Zvejniece.
Sabiedrība Trešdienas rīts - apmācies un lietains
Rīga, 20.okt., LETA. Trešdienas rītā visā Latvijā ir apmākušās debesis un valsts lielākajā daļā līst, liecina meteoroloģiskā informācija.