• Erlends,
  • Rolanda,
  • Rolands,
  • Ronalds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvija iegūst tiesības eksportēt lašu dzimtas zivju produktus uz Austrāliju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:36, 23.09.2021

Noslēdzoties teju četrus gadus ilgam saskaņošanas darbam, Latvija ir kļuvusi par 11.valsti pasaulē, kuras uzņēmumi var eksportēt lašu dzimtas zivju produktus uz Austrāliju, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārajā (PVD) dienestā.


Avots: LETA

Dienestā skaidroja, ka šādas tiesības ir tikai Austrālijas atzītām valstīm, kas spēj pierādīt uzņēmumu un arī pārtikas aprites uzraudzības sistēmas atbilstību Austrālijas normatīvo aktu prasībām. Līdz šim to bija izdevies paveikt vien desmit pasaules valstīm - Kanādai, Dānijai, Vācijai, Norvēģijai, Filipīnām, Polijai, Īrijai, Zviedrijai, Apvienotajai Karalistei un Amerikas Savienotajām Valstīm.

Atzīšanas process tika sākts 2018.gadā, kad vēlmi eksportēt lašu dzimtas zvejas produktus uz Austrāliju izteica vairāki Latvijas uzņēmumi. Tas ietvēra ne tikai zvejas produktu ražošanas uzņēmumu, bet arī Latvijas uzraudzības dienesta - PVD auditus, kuru mērķis bija pārliecināties gan par uzņēmumu, gan uzraudzības sistēmas atbilstību augstajiem Austrālijas pārtikas drošuma standartiem un normatīvo aktu prasībām.

Atzīšanas procesu uzsāka visas trīs Baltijas valstis - Latvija, Lietuva un Igaunija, tomēr Latvija pagaidām ir vienīgā, kurai to ir izdevies veiksmīgi noslēgt un saņemt atļauju lašu dzimtas zivju produktu eksportam uz Austrāliju.

Turpmāk Latvijas zvejas produktu ražotājiem, kuriem ir interese par lašu dzimtas zivju produktu eksportu uz Austrāliju, jāvēršas PVD, kas veiks uzņēmuma izvērtēšanu atbilstoši Austrālijas izvirzītajām prasībām. Pēc pozitīva atzinuma saņemšanas uzņēmumam būs iespēja uzsākt lašu dzimtas zivju produktu eksportu.

Eksportēt uz Austrāliju drīkst tikai tādu lašu dzimtas zivju produktus, kas ražoti no septiņās pasaules valstīs - pašā Austrālijā, Kanādā, Dānijā, Norvēģijā, Īrijā, Apvienotajā Karalistē un Amerikas Savienotajās Valstīs - iegūtām izejvielām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Akropole strādās zaļajā un sarkanajā režīmā (+INFOGRAFIKA)

Tirdzniecības centrs "Akropole" no pirmdienas darbosies divos drošības režīmos -"zaļajā", kas ar Covid-19 sertifikātu ļaus apmeklēt visus veikalus, un "sarkanajā" bez sertifikāta ļaujot apmeklēt tikai pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas, aģentūrai LETA pavēstīja tirdzniecības centra pārstāvji.

Ekonomika Visu banku filiālēs no pirmdienas apkalpo tikai klientus ar sertifikātiem

No pirmdienas, 11.oktobra, banku pakalpojumi klātienē tiks nodrošināti pēc iepriekšējā pieraksta personām ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai izslimošanas faktu, pavēstīja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji.

Ekonomika Krievijas zemo cenu mazumtirgotājs Mere drīzumā atvērs vēl 4 veikalus Latvijā

Krievijas zemo cenu mazumtirgotājs "Mere" drīzumā plāno atvērt vēl četrus veikalus Latvijas reģionos, pastāstīja "Mere" attīstības vadītājs Latvijā Artjoms Volkovs.

Ekonomika Ierobežojumu skartie uzņēmumi un darbinieki: Kāds būs atbalsts?

Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu un darbinieku atbalstam ik mēnesi varētu būt nepieciešami 60 miljoni eiro, intervijā "Latvijas radio" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Lasiet arī

Ekonomika Pērn par 15,9% palielinājies pārtikas eksports

Latvijas pārtikas, lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu eksports 2019.gadā salīdzinājumā ar 2018.gadu ir palielinājies par 421,1 miljoniem eiro jeb 15,9%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotais gada ziņojums "Latvijas lauksaimniecība 2020", kurā aplūkota lauksaimniecības un pārtikas ražošanas attīstība 2019.gadā.

Ekonomika Ekonomists: preču eksportā pērn zemākais pieaugums kopš 2016. gada

Pērnais gads Latvijas eksportā noslēdzies ar nelielu pozitīvu pārsteigumu un decembrī Latvijas preču eksports salīdzinājumā ar 2018. gada decembri audzis par 3,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publicētā informācija.