• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā jūnijā pieaudzis par 5,9%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:27, 29.07.2021

Latvijā mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad jūnijā, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaudzis par 5,9% salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.


Avots: LETA

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bija kritums par 2%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauguši par 11,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecības apmēri palielinājušies par 9,6%.

Salīdzinot ar 2020.gada jūniju, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos - par 18,2%, mazumtirdzniecībā stendos un tirgos - par 16,5% un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos - par 15,4%. Vienlaikus apgrozījums samazinājās kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā - par 9,7%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju pieauga par 9,8%.

Savukārt 2021.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, pēc sezonāli koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieaudzis par 4,2%.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā mēneša laikā bija kritums par 0,2%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 7,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība bija pieaugums par 4,7%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā - par 76,1%, ko nozīmīgi ietekmēja ierobežojumu samazinājums tirdzniecības centros. Pieaugums bija arī kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecībā - par 6,3% un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā - par 2,9%. Lielākais apgrozījuma kritums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā - par 8,8%, kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā - par 8,4% un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos - par 5,2%.

2021.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 5,2%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kaļiņingradas tuvums aizbiedējis kuģotājus no Liepājas jahtu ostas

Liepājas jahtu ostā šī sezona ārvalstu viesu uzņemšanas ziņā ir diezgan pašķidra, šoreiz tam iemesls ir ģeopolitiskā situācija, iespējams, arī augstā degvielas cena, kas ievieš korekcijas ceļotāju plānos, spriež Liepājas jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Ekonomika Valdības partijas sola atbalstu arī uzņēmējiem energocenu pieauguma dēļ

Valdību veidojošās koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atbalsta sniegšanu arī uzņēmējiem energocenu pieauguma dēļ, par ko sīkāk plānots spriest nākamnedēļ, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Maksājumi uz Krieviju tagad ir ļoti augsta riska un dārgs pakalpojums - Swedbank

Maksājumu nodrošināšana uz Krieviju un Baltkrieviju pašlaik ir ļoti augsta riska un arī dārgs pakalpojums, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Ekonomika Pieprasījums pēc skolas somām esot atgriezies pirmspandēmjas līmenī

Tuvojoties jaunajam mācību gadam mugursomu pārdošanas apjomi, kas bija samazinājušies divus gadus pēc kārtas, sasnieguši pirmspandēmijas līmeni, un to cenas saglabājušās 2021.gada līmenī, pavēstīja internetveikala "220.lv" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Noskaidroti labākie interneta veikali Latvijā

Klientu aptaujā noskaidroti e-komercijas balvas "The Latvian Ecommerce Award 2021" ieguvēji septiņās kategorijās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētāji, digitālā mārketinga aģentūra "iMarketings.lv".

Sabiedrība Svētku laikā tirdzniecības centros būs mainīts darba laiks

Vairākos lielajos Rīgas tirdzniecības centros gaidāmajās Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās būs mainīts darba laiks, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Ziemassvētku tirdziņi varēs notikt "zaļajā" režīmā

Ziemassvētku tirdziņu un citu gadatirgu organizēšana būs ļauta epidemioloģiski drošajā jeb "zaļajā" drošības vidē, ļaujot tos apmeklēt tikai personām ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, otrdien nolēma valdība.