• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā jūnijā pieaudzis par 5,9%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:27, 29.07.2021

Latvijā mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad jūnijā, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaudzis par 5,9% salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.


Avots: LETA

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bija kritums par 2%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauguši par 11,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecības apmēri palielinājušies par 9,6%.

Salīdzinot ar 2020.gada jūniju, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos - par 18,2%, mazumtirdzniecībā stendos un tirgos - par 16,5% un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos - par 15,4%. Vienlaikus apgrozījums samazinājās kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā - par 9,7%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju pieauga par 9,8%.

Savukārt 2021.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, pēc sezonāli koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieaudzis par 4,2%.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā mēneša laikā bija kritums par 0,2%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 7,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība bija pieaugums par 4,7%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā - par 76,1%, ko nozīmīgi ietekmēja ierobežojumu samazinājums tirdzniecības centros. Pieaugums bija arī kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecībā - par 6,3% un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā - par 2,9%. Lielākais apgrozījuma kritums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā - par 8,8%, kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā - par 8,4% un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos - par 5,2%.

2021.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 5,2%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Karstajā jūlijā Latvijā būtiski pieauga bezalgas atvaļinājuma dienu skaits

Ceļošanas apgrūtinājumiem un bailēm no inficēšanās atturot cilvēkus no došanās atpūsties uz ārzemēm, šovasar spilgti izgaismojās tendence strādājošajiem pieskaņot atvaļinājuma grafiku laika apstākļiem tepat Latvijā. Biznesa vadības un grāmatvedības programmas Jumis izstrādātāja Jumis Pro apkopotie dati rāda, ka karstajā jūlijā atvaļinājumu izmantoja vairāk cilvēki nekā parasti, turklāt cilvēki atpūtai izmantoja pat bezalgas atvaļinājumu.

Ekonomika Būvmateriālu sadārdzinājuma dēļ mājokļa remontam aizņemas par 35% lielākas summa

Būvniecības materiālu cenu kāpums tieši atsaucas uz Latvijas iedzīvotāju tēriņiem mājokļa remontdarbu veikšanai. Šovasar mājas vai dzīvokļa renovācijai noformēto aizdevumu vidējā summa bija par 35,8% augstāka nekā pagājušā gada pēdējā ceturksnī, un septembrī uzstādīts gada rekords, viena kredīta vidējai summai tuvojoties 10 tūkstošiem eiro, liecina Bigbank Latvija apkopotie dati.

Ekonomika Norvēģijas tiešo investīciju apjoms Latvijā pārsniedz 350 miljonus eiro

Norvēģija pašreiz ir astotais lielākais ārvalstu investors Latvijā ar tiešo investīciju apjomu, kas pārsniedz 350 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Norvēģijas Tirdzniecības kamerā Latvijā.

Ekonomika Piena produkcijas cenas kāps pakāpeniski

Jau pašlaik vērojams piena un piena produktu cenu kāpums, un pakāpenisks cenu kāpums gaidāms arī turpmāk, aģentūrai LETA atzina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Lasiet arī

Ekonomika Aicina ļaut darboties visiem veikaliem ar mehānisko ventilāciju

Tirdzniecības centri aicina atļaut darboties visiem veikaliem ar mehānisko ventilāciju, aģentūrai LETA pavēstīja Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) pārstāvji.

Ekonomika Pēc ierobežojumu mīkstināšanas durvis pircējiem atvēruši 9000 veikalu

Pēc ierobežojumu mīkstināšanas šā gada 7.aprīlī durvis pircējiem atvēruši 9000 tirdzniecības vietu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.