• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par Titānika nojaukšanu tā īpašniekiem maksās 8,3 miljonus eiro. Tie grib vairāk

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 11:21, 24.07.2021

Atsavinot tirdzniecības un autostāvvietu kompleksu "Titāniks", kuru plānots nojaukt dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecības gaitā, kompleksa īpašniekiem tiks samaksāti 8,3 miljoni eiro, kas gan ir ievērojami mazāk, nekā tie vēlas saņemt, vēstīja "TV3 ziņas".


Avots: LETA

Attiecīgs lēmums īpašniekiem maksāt tieši šādu summu šomēnes esot pieņemts valdībā, lai gan smagas sarunas ar īpašniekiem nesekmīgi vestas jau kopš 2017.gada. Valdības lēmums esot pieņemts, iepazīstoties ar nekustamo īpašumu vērtētāju sniegto informāciju, ka 8,3 miljoni eiro varētu būt "Titānika" tirgus vērtība.

Īpašnieku nosauktā summa gan ir aptuveni divreiz lielāka, turklāt prasītas arī kompensācijas par negūtiem ieņēmumiem un sagrautiem attīstības plāniem, vēstīja raidījums.

SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" Nekustamo īpašumu atsavināšanas departamenta vadītāja Jana Upeniece paskaidroja, ka "Titānikā" patlaban vēl notiek komercdarbība, tāpēc noteiktajā atlīdzības apmērā nav iekļauta zaudējumu kompensācija par biznesa apturēšanu, taču šādu kompensāciju uzņēmējiem būs tiesības pieteikt pēc komercdarbības apturēšanas atsavināmajā īpašumā.

Patlaban atsavināšanas līgums nosūtīts īpašniekiem, kuriem atbilde jāsniedz līdz augusta vidum. Pagaidām tā vēl nav saņemta. Ja īpašnieki neatbildēs, tiks virzīts likumprojekts par piespiedu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām, skaidroja Upeniece.

"TV3 ziņas" bija sazinājušās arī ar vienu no "Titānika" līdzīpašniekiem - uzņēmēju Hermani Līvenu, taču viņš sarunai neesot piekritis, aicinot zvanīt nākamnedēļ.

Jau ziņots, ka "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm.

"Rail Baltica" vajadzībām lidostas "Rīga" posmā un Rīgas Centrālās stacijas projekta posmā atsavināmi vairāk nekā 100 īpašumi, starp kuriem ir arī "Titāniks". To paredzēts nojaukt, vietā izbūvējot skvēru ar kokiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Karstajā jūlijā Latvijā būtiski pieauga bezalgas atvaļinājuma dienu skaits

Ceļošanas apgrūtinājumiem un bailēm no inficēšanās atturot cilvēkus no došanās atpūsties uz ārzemēm, šovasar spilgti izgaismojās tendence strādājošajiem pieskaņot atvaļinājuma grafiku laika apstākļiem tepat Latvijā. Biznesa vadības un grāmatvedības programmas Jumis izstrādātāja Jumis Pro apkopotie dati rāda, ka karstajā jūlijā atvaļinājumu izmantoja vairāk cilvēki nekā parasti, turklāt cilvēki atpūtai izmantoja pat bezalgas atvaļinājumu.

Ekonomika Būvmateriālu sadārdzinājuma dēļ mājokļa remontam aizņemas par 35% lielākas summa

Būvniecības materiālu cenu kāpums tieši atsaucas uz Latvijas iedzīvotāju tēriņiem mājokļa remontdarbu veikšanai. Šovasar mājas vai dzīvokļa renovācijai noformēto aizdevumu vidējā summa bija par 35,8% augstāka nekā pagājušā gada pēdējā ceturksnī, un septembrī uzstādīts gada rekords, viena kredīta vidējai summai tuvojoties 10 tūkstošiem eiro, liecina Bigbank Latvija apkopotie dati.

Ekonomika Norvēģijas tiešo investīciju apjoms Latvijā pārsniedz 350 miljonus eiro

Norvēģija pašreiz ir astotais lielākais ārvalstu investors Latvijā ar tiešo investīciju apjomu, kas pārsniedz 350 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Norvēģijas Tirdzniecības kamerā Latvijā.

Ekonomika Piena produkcijas cenas kāps pakāpeniski

Jau pašlaik vērojams piena un piena produktu cenu kāpums, un pakāpenisks cenu kāpums gaidāms arī turpmāk, aģentūrai LETA atzina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Lasiet arī

Sabiedrība Ap 1200 Valkas iedzīvotāju deklarējušies Igaunijā, paziņo pilsētas mērs

Pašlaik Igaunijā ir deklarējušies ap 1200 Valkas iedzīvotāju, intervijā Latvijas Radio lēsa Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Pasaule Sociālās vietnes TikTok aktīvo lietotāju skaits pasaulē pārsniedzis miljardu

Sociālā platforma "TikTok" pirmdien paziņoja, ka tās aktīvo lietotāju skaits pasaulē ir pārsniedzis miljardu.

Sabiedrība Aktīvisti vēlas velo un sabiedriskā transporta joslu izveidi arī Brīvības ielā

Apvienība "Pilsēta cilvēkiem" ir iesniegusi Rīgas domē iniciatīvu par velojoslu un sabiedriskā transporta joslu ierīkošanu Brīvības ielā, kuru parakstījuši ap 3300 iedzīvotāji, informēja apvienībā.