• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Tirdzniecības centri nomas maksas atlaidēs zaudējuši 63 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:52, 19.05.2021

Tirdzniecības centri, nomniekiem piešķirot nomas maksas atlaides Covid-19 pandēmijas laikā, zaudējuši 63 miljonus eiro, trešdien Valsts zemes dienesta rīkotajā diskusijā "Kā Covid-19 pandēmija ietekmējusi nekustamā īpašuma tirgu?" sacīja Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.


Avots: LETA

Asociācijas vadītājs informēja, ka kopš pagājušā gada decembra tirdzniecības centru nomas maksas ieņēmumi samazinājušies par 60%, zaudējot kopumā 31 miljonu eiro, bet kopš Covid-19 pandēmijas sākuma neiegūtie nomas maksas ieņēmumi sasniedz 63 miljonus eiro.

Vienlaikus kā pozitīvu ziņu Vanags minēja valdības piešķirto 20 miljonu eiro atbalstu tirdzniecības centriem nomas maksu zaudējumu kompensācijai, taču uzsvēra, ka Latvijas tirdzniecības centri joprojām ir nevienlīdzīgā situācijā, salīdzinot ar Lietuvas un Igaunijas tirdzniecības centriem, kuros epidemioloģiski droši veikali var darboties.

"Arī tradicionālās tirdzniecības apgrozījums samazinājies, taču ļoti strauji pieaug e-komercijas apgrozījums. Tas radījis tiešu ietekmi uz augošo pieprasījumu pēc noliktavām un loģistikas centriem," sacīja Vanags.

NĪAA vadītājs pastāstīja, ka pieprasījums pēc noliktavu telpām patlaban jau pārsniedz piedāvājumu un arī turpmāk gaidāms gan pieprasījuma pieaugums, gan arī jaunu noliktavu telpu būvniecība.

Vanags arī pauda viedokli, ka šo attīstību var piebremzēt vienīgi būvniecības izmaksu kāpums.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kaļiņingradas tuvums aizbiedējis kuģotājus no Liepājas jahtu ostas

Liepājas jahtu ostā šī sezona ārvalstu viesu uzņemšanas ziņā ir diezgan pašķidra, šoreiz tam iemesls ir ģeopolitiskā situācija, iespējams, arī augstā degvielas cena, kas ievieš korekcijas ceļotāju plānos, spriež Liepājas jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Ekonomika Valdības partijas sola atbalstu arī uzņēmējiem energocenu pieauguma dēļ

Valdību veidojošās koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atbalsta sniegšanu arī uzņēmējiem energocenu pieauguma dēļ, par ko sīkāk plānots spriest nākamnedēļ, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Maksājumi uz Krieviju tagad ir ļoti augsta riska un dārgs pakalpojums - Swedbank

Maksājumu nodrošināšana uz Krieviju un Baltkrieviju pašlaik ir ļoti augsta riska un arī dārgs pakalpojums, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Ekonomika Pieprasījums pēc skolas somām esot atgriezies pirmspandēmjas līmenī

Tuvojoties jaunajam mācību gadam mugursomu pārdošanas apjomi, kas bija samazinājušies divus gadus pēc kārtas, sasnieguši pirmspandēmijas līmeni, un to cenas saglabājušās 2021.gada līmenī, pavēstīja internetveikala "220.lv" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Noskaidroti labākie interneta veikali Latvijā

Klientu aptaujā noskaidroti e-komercijas balvas "The Latvian Ecommerce Award 2021" ieguvēji septiņās kategorijās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētāji, digitālā mārketinga aģentūra "iMarketings.lv".

Sabiedrība Svētku laikā tirdzniecības centros būs mainīts darba laiks

Vairākos lielajos Rīgas tirdzniecības centros gaidāmajās Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās būs mainīts darba laiks, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Ziemassvētku tirdziņi varēs notikt "zaļajā" režīmā

Ziemassvētku tirdziņu un citu gadatirgu organizēšana būs ļauta epidemioloģiski drošajā jeb "zaļajā" drošības vidē, ļaujot tos apmeklēt tikai personām ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, otrdien nolēma valdība.