• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latviju pagājušajā gadā apmeklēja par 61,6% mazāk ārvalstu ceļotāju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:30, 17.05.2021

Ārvalstu ceļotāji pagājušajā gadā 3,204 miljonus reižu šķērsoja Latvijas robežu, kas ir par 61,6% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.


Avots: LETA

Vienlaikus ārvalstu ceļotāju izdevumi Latvijā 2020.gadā samazinājās par 70,3% un veidoja 239,7 miljonus eiro.

Pagājušajā gadā visvairāk Latvijā ieradās ceļotāji no Lietuvas - 1,3 miljoni, no Igaunijas - 0,8 miljoni, no Krievijas - 0,3 miljoni, no Polijas - 147 tūkstoši un Vācijas - 100 tūkstoši.

Statistikas pārvaldē atzīmēja, ka pagājušajā gadā ārvalstu ceļotāju vienas dienas braucienu skaits samazinājās par 59,9% un bija 2,6 miljoni, bet šādu ceļotāju izdevumi saruka par 64,8% un bija 94,3 miljoni eiro.

Visvairāk vienas dienas ceļotāju Latvijā ieradās no Lietuvas - 1,1 miljons jeb 44,2% no visiem vienas dienas ceļotājiem. Otrs lielākais vienas dienas ceļotāju skaits bija no Igaunijas - 701,1 tūkstotis jeb 27,3%, bet trešais lielākais robežšķērsotāju skaits bija no Krievijas - 215,6 tūkstoši jeb 8% no visiem vienas dienas robežšķērsotājiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu robežšķērsotāju skaits no Lietuvas samazinājās par 54,9%, no Igaunijas - par 44,3%, bet no Krievijas - par 66%.

2020.gadā 77,9% vienas dienas ārvalstu ceļotāju Latvijas robežu šķērsoja ar auto (2019.gadā - 67%), jo lielākā daļa vienas dienas ceļotāju bija no Lietuvas un Igaunijas.

Tāpat pagājušajā gadā Latviju apmeklēja 635,6 tūkstoši vairāku dienu ceļotāju, kas ir par 67,1% mazāk nekā 2019.gadā, iztērējot 145,4 miljoni eiro, kas ir samazinājums par 73% salīdzinājumā ar 2019.gadu.

Kopējais vairāku dienu ceļotāju pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājās par 65,1% un bija 2,9 miljoni naktis. Gandrīz 75% jeb 475 tūkstoši no visiem vairāku dienu ceļotājiem Latvijā ieradās no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Apvienotās Karalistes un Vācijas.

Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ būtiski samazinājās gan robežšķērsojumu skaits, gan ceļotāju izdevumi, tomēr par 6,4% pieauga vairāku dienu ceļotāju vidējais uzturēšanās ilgums un sasniedza 4,5 naktis.

Atpūtas nolūkā Latviju apmeklēja 192,9 tūkstoši jeb 30,4% vairāku dienu ceļotāju (2019.gadā - 42,9%). Vidējais uzturēšanās ilgums atpūtas braucienos pieauga par 8,3%, sasniedzot 3,9 diennaktis.

Ceļotāju, kuri apmeklēja radiniekus un draugus, vidējā uzturēšanās ilguma pieaugums bija vislielākais. 2020.gadā ceļotāji ar šādu nolūku Latvijā uzturējās vidēji 7,7 dienas (pieaugums par 33,6%). Savukārt uz pusi samazinājās to ceļotāju uzturēšanās ilgums, kuri Latviju apmeklēja mācību vai kursu nolūkā - šie ceļotāji Latvijā pavadīja 15 dienas.

Pērn 57,3% vairāku dienu ceļotāju izvēlējās apmesties bezmaksas naktsmītnēs pie draugiem, radiem vai privātajā dzīvoklī. Viesnīcās, kempingos vai citās maksas naktsmītnēs apmetās 42,7% vairāku dienu ceļotāju.

Vairāku dienu ceļotāju vidējie izdevumi braucienā samazinājās par 17,8%, bet ceļotāji no Apvienotās Karalistes vidēji braucienā tērēja par 16,8% vairāk nekā 2019.gadā. Šāds pieaugums pretstatā kopējām tendencēm skaidrojams ar Apvienotajā Karalistē mītošās latviešu diasporas ceļojumiem uz Latviju, norādīja statistikas pārvaldē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā mazāks jaunu auto reģistrācijas kāpums par ES vidējo (+INFOGRAFIKA)

Latvijā šogad janvārī-maijā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija palielinājusies par 17,3%, kas bija mazāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Ekonomika Kariņš: Atceļot ierobežojumus, ir loģiski pakāpeniski samazināt sniegto atbalstu

Ja valdība atceļ ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, tad ir loģiski arī pakāpeniski samazināt ierobežojumu dēļ sniegto atbalstu, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Latvijā sievietes vidēji pelna par 22,3% mazāk nekā vīrieši (+INFOGRAFIKA)

Latvijā sievietēm stundas vidējā bruto darba samaksa pagājušajā gadā bija par 22,3% mazāka nekā vīriešiem, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz provizoriskiem aprēķiniem.

Ekonomika BigBank Latvijas filiāle sākusi piedāvāt hipotekāro kredītu ar atlikto maksājumu

"BigBank" Latvijas filiāle jaunajām ģimenēm sākusi piedāvāt hipotekāro kredītu ar atlikto maksājuma grafiku, pavēstīja bankā.

Lasiet arī