• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tirgotāji aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar platību līdz 35 000

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:49, 14.05.2021

Latvijas Tirgotāju asociācija aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar tirdzniecības platību līdz 35 000 kvadrātmetru, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas pārstāvji.


Avots: LETA

Asociācijā norādīja, ka ceturtdien, 13.maijā, Ekonomikas ministrijas rīkotajā sapulcē par tirdzniecības nozares regulējuma maiņu Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs izvirzīja priekšlikumu ļaut darboties tirdzniecības centriem ar tirdzniecības platību līdz 35 000 kvadrātmetriem.

"Jau no ierobežojumu ieviešanas sākuma neatkarīgi no aizņemamās platības vai darbības jomas tirgotāji ir pastāvīgi apliecinājuši savu gatavību un spēju nodrošināt augstākos drošības standartus, lai tirdzniecības process neradītu riskus ne pircējiem, ne darbiniekiem. Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā atļautā tirdzniecības platība ir 25 kvadrātmetri uz vienu pircēju, kaut gan citās valstīs tie ir 10-20 kvadrātmetru. Par tirgotāju ikdienu ir kļuvusi pastāvīga sadarbība ar uzraugošajām iestādēm, ātra reaģēšana uz dinamiskām izmaiņām normatīvajos aktos un jaunu ierobežojumu ieviešanu, kā arī epidemioloģiskās drošības pārbaudes un uzvedības noteikumu ieviešana, lai ierobežotu iedzīvotāju pulcēšanos. Tā vietā, lai panāktu pretī šiem uzņēmumiem, valdība turpina veicināt diskriminējošus negodīgas konkurences apstākļus," pauda Danusēvičs.

Asociācijas prezidents atzīmēja, ka tirdzniecības vietas, kas spēj nodrošināt drošības pasākumu stingru ievērošanu, ir pietiekami drošas, lai veiktu iekštelpu tirdzniecību.

"Atverot tirdzniecības centru ar platību virs 7000 kvadrātmetriem un veikalus, kas ir nodalīti no tirdzniecības centriem, ir iespējams samazināt fiziskos kontaktus. Ja tirgotāji ievēro visus drošības noteikumus, tie ir uzskatāmi par tikpat drošiem kā citi neatkarīgi no viņu atrašanās vietas vai izmēra," klāstīja asociācijas prezidents.

Tāpat Danusēvičs piebilda, ka tirgotāji, kas darbojas lielos tirdzniecības centros, vai tirdzniecības vietās, kas ir nodalītas no tirdzniecības centriem, ir vairākkārt vērsušies pie valdības ar lūgumu pārskatīt uzliktos ierobežojumus, tostarp piedāvājuši ieviest alternatīvus risinājumus, kas nodrošinātu higiēnas prasību stingru ievērošanu un tajā pašā laikā ļautu cilvēkiem droši iegādāties nepieciešamās preces.

"Neizprotamu iemeslu dēļ šie priekšlikumi netika virzīti valdībā, kas noveda pie papildu spriedzes gan nozarē, gan sabiedrībā, kā arī pie uzņēmumu vēršanās Konkurences padomē, Satversmes tiesā un citās demokrātiju aizsargājošās iestādēs," minēja Danusēvičs, piebilstot, ka skaidrības, pamatotības un konsekventas normatīvu piemērošanas trūkums ietekmē konkurenci starp pēc būtības vienādiem veikaliem, kuru epidemioloģiskā riska profils neatšķiras.

LETA jau vēstīja, ka no 7.aprīļa var darboties visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, kā arī tirdzniecības centros esošajos veikalos, kuri nedrīkstēja strādāt jau iepriekš, vairs nav ļauta distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšana. Tirdzniecības centros ar platību virs 7000 kvadrātmetriem atļauts strādāt pārtikas, higiēnas, dzīvnieku barības un optikas preču veikaliem, kā arī aptiekām, grāmatnīcām un pakalpojumu sniegšanas vietām. No 10.aprīļa šādos tirdzniecības centros drīkst strādāt arī datoru un telekomunikāciju specializētie veikali.

Latvijas Tirgotāju asociācija dibināta 1912.gadā un pašlaik tajā brīvprātīgi apvienojušies vairāk nekā 600 uzņēmēju, kuri nodarbojas ar tirdzniecību, ēdināšanu un pakalpojumu sniegšanu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kariņš: Atceļot ierobežojumus, ir loģiski pakāpeniski samazināt sniegto atbalstu

Ja valdība atceļ ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, tad ir loģiski arī pakāpeniski samazināt ierobežojumu dēļ sniegto atbalstu, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Latvijā sievietes vidēji pelna par 22,3% mazāk nekā vīrieši (+INFOGRAFIKA)

Latvijā sievietēm stundas vidējā bruto darba samaksa pagājušajā gadā bija par 22,3% mazāka nekā vīriešiem, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz provizoriskiem aprēķiniem.

Ekonomika BigBank Latvijas filiāle sākusi piedāvāt hipotekāro kredītu ar atlikto maksājumu

"BigBank" Latvijas filiāle jaunajām ģimenēm sākusi piedāvāt hipotekāro kredītu ar atlikto maksājuma grafiku, pavēstīja bankā.

Ekonomika Latvijā elektrība kļūst ievērojama dārgāka. Ko varam gaidīt?

Šogad pieaugusi ne tikai dabasgāzes, bet arī elektrības cena. Salīdzinot ar pagājušā gada vidu, šogad jūnija sākumā elektroenerģijas vairumtirdzniecības cena biržā bijusi par 58% augstāka. Elektrības cena rēķinos veido aptuveni trešdaļu, un tirgotāji atzina, ka vismaz daļai patērētāju tarifs pieaugs, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Lasiet arī

Sabiedrība Darbu sāks trīs vakcinācijas punkti tirdzniecības centros Rīgā un Liepājā
Rīga, 21.jūn., LETA. Šodien darboties sāks vēl trīs vakcinācijas pret Covid-19 punkti tirdzniecības centros - divi Rīgā "Alfā" un "Akropolē", bet viens Liepājas lielveikalā "XL Sala".
Sabiedrība Rīgā notiks vairāki Jāņu ieskandināšanas pasākumi
Rīga, 21.jūn., LETA. Rīgā turpināsies vairāki Jāņu ieskandināšanas pasākumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
Sabiedrība Norāda uz juridiska pamatojuma trūkumu, lai ievāktu datus par skolotāju vakcinēšanos
Rīga, 20.jūn., LETA. Pedagogu arodorganizācijām un izglītības pārvaldēm ir grūtības ievākt ziņas par to, vai nozarē strādājošie ir vakcinējušies pret Covid-19, jo šādu datu prasīšanai patlaban nav nekāda juridiska pamatojuma, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto."