• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Policija izbeigusi kriminālprocesu pret Meroni par iespējamām nelikumībām

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:03, 29.04.2021

Valsts policija ir izbeigusi kriminālprocesu pret Šveices advokātu Rūdolfu Meroni par Ventspils mēra Aivara Lemberga lietā arestētās mantas iespējamu ieķīlāšanu, noskaidroja aģentūra LETA.


Avots: LETA

Kriminālprocess bija kvalificēts pēc Krimināllikuma panta par nelikumīgām darbībām ar arestētu mantu. Meroni šajā lietā bija piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Kriminālprocess bija sākts pēc vairākiem iesniegumiem.

"Pārbaudot iesniegumos norādītās ziņas par Ventspils uzņēmumu ieķīlāto mantu, tika konstatēts, ka šī manta nav arestēta kriminālprocesā, kas šobrīd ir iztiesāšanā. Tāpēc pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums," aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Policija iztiesāšanā minēto kriminālprocesu neatklāja, taču aģentūrai LETA zināms, ka šī lieta ir patlaban tiesā esošā Ventspils mēra krimināllieta, kurā pirmā instance šogad nolasīja spriedumu.

Plašāku informāciju par nu jau izbeigtajā lietā konstatēto un izbeigšanas argumentiem policijā nesniedza.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2020.gada 17.augustā atcēla Meroni no Lemberga krimināllietā arestētās mantas glabāšanas. Šogad februārī pēc sprieduma pasludināšanas Lemberga lietā šīs tiesas tiesnese Irīna Jansone žurnālistiem skaidroja, ka lēmums mainīt glabātāju arestētajai mantai tika pieņemts, jo bija saņemtas ziņas par to, ka pret Meroni jau ir sākts kriminālprocess par iespējamām nelikumībām ar mantu.

Tiesa toreiz nolēma mantu nodot glabāšanā Iekšlietu ministrijas pārziņā esošajai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, taču tālākajā sarakstē aģentūrai radušās problēmas mantu pieņemt. Ticis norādīts, ka mantas glabātājs atsakās šo mantu nodot, skaidroja Jansone.

Ņemot vērā, ka nav izpildīts tiesas lēmums, Rīgas apgabaltiesa, pasludinot spriedumu Lembergam, pieņēma blakuslēmumu, kurā Valsts policiju aicināja sākt jaunu kriminālprocesu pret Meroni pēc Krimināllikuma panta par tiesas nolēmuma neizpildīšanu vai izpildes kavēšanu.

Ja spriedums Lemberga lietā tiks pārsūdzēts, kas, visticamāk, arī notiks, šis blakuslēmums vēl nestāsies spēkā. Lūgumu tiesai sagatavot pilno spriedumu Lemberga lietā iesniedza vairāki apsūdzēto aizstāvji, kā arī prokuratūra. Rīgas apgabaltiesa par pilna spriedumu pieejamības datumu šajā krimināllietā noteica 22.jūniju.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA skaidroja, ka tiesa balstās uz savā rīcībā esošajiem faktiem. Tiklīdz policija no tiesas saņems blakuslēmumu, tā attiecīgi to izvērtēs.

Rīgas apgabaltiesa februārī Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Ja nākamās tiesu instances nemainīs šādu spriedumu Lembergam tiks konfiscēti īpašumi, uzņēmumu kapitāldaļas, automašīnas, naudas līdzekļi un citas mantas desmitiem miljonu vērtībā.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt.

Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju.

Lemberga dēlu un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus gan atcels tikai stājoties spēkā šādam spriedumam.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums aprīlī samazinājās par 14%

Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums šogad aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā samazinājās par 14%, bet piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos saruka par 2%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus apskatā.

Ekonomika Tirgotāji aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar platību līdz 35 000

Latvijas Tirgotāju asociācija aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar tirdzniecības platību līdz 35 000 kvadrātmetru, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas pārstāvji.

Ekonomika "Tallink" kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma pārstāvji.

Ekonomika Akciju pircēji no valdības saņēma patiešām karalisku dāvanu

Bijusī Privatizācijas aģentūra vēlreiz mēģina caur tiesu piedzīt naudu, kas pazaudēta valdības nesaimnieciskas un nolaidīgas rīcības dēļ.

Lasiet arī

Sports Nodarbības svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā

Turpmāk nodarbības, tostarp sporta nodarbības, svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā, līdzšinējo 10 personu vietā, otrdien lēma Ministru kabinets.

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.