• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Paplašina profesiju loku, kam ļauts veikt vakcināciju pret Covid-19

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 12:06, 29.04.2021

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, paplašinot profesiju loku, kurām ļauts veikt vakcināciju pret Covid-19.


Avots: LETA

Kā liecina Veselības ministrijas izstrādāto grozījumu anotācija, saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likumu vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona. Taču, lai nodrošinātu gatavību masveida vakcinācijai situācijā, kad tiek veidoti papildu vakcinācijas punkti, vakcinācijas iestādēm būs nepieciešams tos nodrošināt ar papildu personālu, kas veiks vakcināciju.

Līdz ar to ministrijas ieskatā nepieciešams paplašināt Epidemioloģiskās drošības likumā noteikto, ka vakcinēt pret Covid-19 drīkst ne tikai sertificētas ārstniecības personas, bet arī medicīnas asistenti, praktizēttiesīgas ārstniecības personas, kuras reģistrētas Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā, kā arī ārstniecības personas, kurām ir beidzies reģistrācijas termiņš reģistrā ne ilgāk kā piecus gadus.

Ārstniecības personas - ārsti, māsas, ārsta palīgi, vecmātes, zobārsti - kurām reģistrācijas termiņš reģistrā ir beidzies ne ilgāk kā piecus gadus arī var tikt iesaistīti vakcinācijā pret Covid-19, jo šajā piecu gadu periodā profesionālās zināšanas un prasmes saglabājas pietiekamā līmenī, lai iesaistītos vakcinācijā, uzskata ministrijā. Pie tam teorētiskās un praktiskās iemaņas tieši par vakcināciju pret Covid-19 ir iespējams pilnveidot Rīgas Stradiņa universitātes piedāvātajās astoņu stundu mācībās.

Tāpat ministrijā norāda, ka Vakcinācijas rokasgrāmatā, kas neaizstāj normatīvo aktu prasības, bet drīzāk papildina tās, ir noteikts, kurām personām un kuras vakcinācijas iestādes iesaistīs vakcinācijā. Šajā rokasgrāmatā ir noteiktas kategorijas, kurām rekomendēts, stigri rekomendēts vai obligātas ir valsts apmaksātās mācības par vakcināciju pret Covid-19. Vienlaikus apmācāmo personālu nosaka ārstniecības iestādes, kurās notiks vakcinēšana.

Medicīnas asistenti, saskaņā ar esošo kārtību, ir studējošie, kuri apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmas un savu profesionālo darbību kā medicīnas asistents, veic attiecīgās profesijas ārstniecības personas tiešā uzraudzībā, kura ir sertificēta un kurai darba stāžs pēc ārstniecības personas sertifikāta iegūšanas ir ne mazāks kā pieci gadi.

Tāpat ar šiem grozījumiem tiek noteikts, ka pret Covid-19 Latvijā vakcinēs arī ārvalstu vēstniecību darbiniekus

Grozījumu mērķis ir iekļaut ārvalstu vēstniecību darbiniekus un viņu ģimenes locekļus to personu lokā, kuras ir tiesīgas saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret Covid-19. Šāds pienākums izriet no 1961.gada Vīnes konvencijas par diplomātiskajām attiecībām, kā arī atsaucoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra aicinājumu vakcināciju pēc iespējas nodrošināt uzņemošajās valstīs, lai samazinātu personu pārvietošanos.

Līdzīgā veidā vakcīnas pret Covid-19 tiek nodrošinātas arī ārvalstīs akreditētajiem un rezidējošajiem Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem.

Jau ziņots, ka iepriekš tika rasta iespēja nodrošināt ārstniecības personām, kuras vēlas iesaistīties vakcinācijā pret Covid-19, mācības, pēc kuru izpildes šīs personas var iesaistīties vakcinācijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums aprīlī samazinājās par 14%

Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums šogad aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā samazinājās par 14%, bet piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos saruka par 2%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus apskatā.

Ekonomika Tirgotāji aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar platību līdz 35 000

Latvijas Tirgotāju asociācija aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar tirdzniecības platību līdz 35 000 kvadrātmetru, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas pārstāvji.

Ekonomika "Tallink" kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma pārstāvji.

Ekonomika Akciju pircēji no valdības saņēma patiešām karalisku dāvanu

Bijusī Privatizācijas aģentūra vēlreiz mēģina caur tiesu piedzīt naudu, kas pazaudēta valdības nesaimnieciskas un nolaidīgas rīcības dēļ.

Lasiet arī

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Ekonomika Latvijā pirmajā ceturksnī bijis straujāks IKP kritums nekā ES vidēji

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" ātrā novērtējuma dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.