• Lita,
 • Sibilla,
 • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pēc ierobežojumu mīkstināšanas durvis pircējiem atvēruši 9000 veikalu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 11:32, 19.04.2021 2

Pēc ierobežojumu mīkstināšanas šā gada 7.aprīlī durvis pircējiem atvēruši 9000 tirdzniecības vietu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).


Avots: LETA

EM norādīja, ka jau vairāk nekā nedēļu, sākot no 7.aprīļa, durvis saviem pircējiem vēruši aptuveni 9000 tirdzniecības vietu visā Latvijā, kas vairākus mēnešus bija slēgtas vai preces pārdeva ar tiešsaistes rīku starpniecību.

Ministrijā pauda, ka tirgotāji praksē īstenojuši daudzus drošas tirdzniecības principus - pircēju plūsmas kontroli un ierobežošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību, gaisa kvalitātes uzraudzību un vēl daudz citus piesardzības pasākumus.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (PCL; KLPV LV) piebilda, ka no 7.aprīļa tika pielikts punkts preču sarakstiem, ļaujot cilvēkiem iegādāties vajadzīgās preces klātienē. Viņš uzsvēra, ka tirgotāji vairākkārt pierādījuši, ka ir gatavi ievērot visas drošas tirdzniecības prasības, un tagad tas ir novērojams praksē.

"Lai gan šajās dienās pie veikaliem nereti novērojamas cilvēku rindas, analizējot Valsts policijas pārbaužu rezultātus tirdzniecības vietās, secināts, ka gan tirgotāji, gan pircēji noteikumus ievēro apzinīgi, saprotot, ka tikai tā mēs varam turpināt nodrošināt ikdienai nepieciešamo un nenonākt situācijā, kad jāievieš vēl stingrāki drošības pasākumi," norādīja Vitenbergs.

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvji apgalvoja, ka tirdzniecības nozare kopumā ļoti atbildīgi attiecas pret Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasībām, tai skaitā telpu ventilēšanas un vēdināšanas ieteikumiem.

"Ievērojot noteiktos drošas tirdzniecības principus, tirgotāji ir aprīkojuši tirdzniecības platības ar dažādiem risinājumiem prasību ievērošanai. Varam apgalvot, ka uzņēmēji visnotaļ izprot situāciju un nepieciešamību ievērot visas šobrīd noteiktās prasības, jo atgriezties pie stingrākiem tirdzniecības ierobežojumiem nav neviena tirdzniecības nozares pārstāvja interesēs," pauda LTRK pārstāvji.

EM aicināja iedzīvotājus iepirkties apdomīgi un ievērot visus drošas iepirkšanās pamatprincipus ikdienā. Ministrijā atgādināja par "5+3" principu, kur pircēji ir aicināti doties uz tirdzniecības vietu vienatnē, iepriekš sagatavot iepirkumu sarakstu, iepirkties ilgākam laika posmam, iepirkties ātri, saīsinot laiku veikalā, kā arī priekšroku dot iepirkumu veikšanai internetā, ja ir šāda iespēja.

Savukārt tirgotāji aicināti pēc iespējas biežāk pareizi ventilēt, vēdināt tirdzniecības telpas un dezinficēt virsmas, tajā skaitā arī iepirkumu grozu un ratu rokturus, kā arī kontrolēt veikala apmeklētāju plūsmu un uzraudzīt, lai veikala apmeklētāji pareizi lietotu sejas maskas un ievērotu distanci.

EM arī aicina tirgotājus apmeklēt informatīvās kampaņas "Drošs paliek drošs" mājaslapu un iepazīties ar atbalsta informatīvajiem materiāliem apmeklētāju informēšanai un citu noderīgu informāciju.

LETA jau vēstīja, ka ekonomikas ministrs Vitenbergs šonedēļ aicinās valdību lemt par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu ārā, aģentūrai LETA sacīja ministrs.

Viņš informēja, ka EM sadarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, lai izstrādātu epidemioloģiski drošu pakalpojumu sniegšanas principus.

EM priekšlikums paredz pirmajā solī atļaut ēdinātājiem sniegt pakalpojumus ārā, ievērojot epidemioloģiskās prasības, tostarp pie viena galdiņa varētu atrasties četri cilvēki no divām mājsaimniecībām, galdiņi tiktu norobežoti, kā arī pēc katras apkalpošanas reizes dezinficēti.

Vitenbergs norādīja, ka valdībā par šo priekšlikumu jau iepriekš bijušas diskusijas, tomēr vēl nav panākta vienošanās, jo, pirms atļaut ēdināšanu ārā, ir svarīgi saprast, vai epidemioloģiskā situācija to pieļautu.

Ekonomikas ministrs šonedēļ aicinās valdība atkārtoti diskutēt par šo priekšlikumu un pozitīva lēmuma gadījumā ēdinātāji varētu sniegt pakalpojumus ārā sākot ar 28.aprīli.

"Galvenais vienotais redzējums ir tāds, ka, sākoties pavasarim, ir jādod iespēja ēdinātājiem sniegt pakalpojumus ārā. Nozare ir izpildījusi savu mājasdarbu, lai šos pakalpojumus nodrošinātu," sacīja Vitenbergs.

Kā ziņots, valdība par iespējām mīkstināt ierobežojumus ēdināšanas nozarē un āra treniņu organizēšanu diskutēs aprīļa beigās, izriet no aprīļa sākumā notikušās Ministru kabineta sēdes protokollēmuma.

Ministru kabinets 1.aprīlī vienojās par kritērijiem ierobežojumu mīkstināšanai sabiedriskās ēdināšanas nozarē un āra treniņos pieļaujamā cilvēku skaita palielināšanu.

Lai arī sākotnēji tika piedāvāts šajās jomās pārskatīt ierobežojumus gadījumā, ja Latvijas Covid-19 divu nedēļu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 320 slieksni, tomēr tika atbalstīts premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) priekšlikums šo ierobežojumu mīkstināšanu pārskatīt pakāpeniski.

No aizpagājušajā nedēļā notikušās valdības sēdes protokollēmuma izriet, ka Ministru kabinets pie jautājuma par ierobežojumu mīkstināšanu ēdināšanas nozarē un āra treniņiem atgriezīsies 22.aprīlī.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • LabBūs 19.04.2021 17:50
  Bet vīruss nemazinās un kuru katru brīdi var aizklapēt visu ciet.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • bgsas 19.04.2021 14:38
  Ļoti vajadzēja viņu turēt ciet visu šo laiku, daudz kas no tā mainījās??
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums aprīlī samazinājās par 14%

Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums šogad aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā samazinājās par 14%, bet piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos saruka par 2%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus apskatā.

Ekonomika Tirgotāji aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar platību līdz 35 000

Latvijas Tirgotāju asociācija aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar tirdzniecības platību līdz 35 000 kvadrātmetru, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas pārstāvji.

Ekonomika "Tallink" kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma pārstāvji.

Ekonomika Akciju pircēji no valdības saņēma patiešām karalisku dāvanu

Bijusī Privatizācijas aģentūra vēlreiz mēģina caur tiesu piedzīt naudu, kas pazaudēta valdības nesaimnieciskas un nolaidīgas rīcības dēļ.

Lasiet arī

Ekonomika Norvēģu investori neapmierināti ar Latvijas valdības lēmumiem

Latvijas valdības lēmumi, kas skar tirdzniecības centru darbu, atstās iespaidu uz ārvalstu investīciju piesaisti Latvijai ilgtermiņā un radīs jūtamas sekas visos komercīpašumu sektoros un Latvijas konkurētspējai reģionā, vēstulē Ministru kabinetam norāda Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā.

Sabiedrība Pie atkal strādāt sākušiem veikaliem veidojas garas rindas

Pirmajā dienā, kad ārpus lielajiem tirdzniecības centriem klātienē atkal var strādāt citi veikali, daudzviet pie tiem iedzīvotāji izveidoja garas rindas, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Šodien darbu var atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem

No šodienas darbu varēs atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, paredz pagājušajā nedēļā valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".