• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:25, 14.04.2021

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.


Avots: LETA

Kā stāstīja "NielsenIQ Baltics" rīkotājdirektore Ilona Leppa, nestandarta situācija - pandēmija - sākotnēji radījusi bažas, vai ražotāji būs gatavi riskēt un veltīt jebkādas pūles attīstībai, jaunu produktu ieviešanā un piedāvāšanā patērētājiem, taču, neskatoties uz izaicinājumiem, pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jauni patēriņa produkti.

Saskaņā ar pētījuma datiem, pagājušā gadā patēriņa produktu apgrozījums Lietuvā un Latvijā pieauga par 3,7%, Igaunijā par 2,8%, savukārt iekšzemes kopprodukts saruka visās trīs Baltijas valstīs. "Liela daļa patērētāju šajā laikā bijuši uzmanīgi un finanšu līdzekļus veltījuši tikai pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem," skaidroja kompānijā.

Vienlaikus kompānijā norādīja, ka jaunu produktu izstrāde un ieviešana pandēmijas laikā saskārusies ar dažādiem izaicinājumiem, un, lai arī Latvijā jauno produktu skaits un to tirgus daļa samazinājās visās kategorijās, izņemot alkoholu, neskatoties uz to jaunu produktu skaits pieauga par 3%.

Tāpat "NielsenIQ" analizējis jauno produktu, kas pagājušajā gadā nonāca vietējā tirgū, pārdošanas datus un patērētāju atsauksmes. Rezultāti apliecinājuši, ka veiksmīgākais jaunais 2020.gada produkts Latvijā bija "APF Holdings" "Oluksne" kūtī dētas vistu olas, savukārt otrajā vietā ierindojās "Jaunpils" saldkrējuma sviests "Zelta", bet trešajā vietā "Food Union" plombīra saldējums "Pols" cepumā.

Vienlaikus pētījuma dati liecina, ka "Unilever’s" vaniļas saldējums "Baltija" kļuva par populārāko jauninājumu kaimiņvalstī Lietuvā, savukārt Igaunijā tas bija "A. Le Coq" nefiltrēts gaišais alus.

Kompānijā skaidroja, ka "NielsenIQ" kopš 2018.gada katru gadu novērtē jaunākos produktus 20 patēriņa produktu nozarēs, kas gada laikā parādās mazumtirdzniecībā. "NielsenIQ" gada veiksmīgākos jaunos produktus izvērtē divos posmos - pirmajā posmā jaunākie patērētāju iegādātie produkti tiek sarindoti pēc mēneša vidējiem pārdošanas datiem. Pēc tam tiek veikta patērētāju aptauja. Indekss, kas sastāv no objektīviem apgrozījuma datiem un lielveikalu klientu individuālajām atsauksmēm, nosaka katras grupas veiksmīgākos produktus un trīs jaunos produktus, kuri ir gada kopvērtējuma uzvarētāji.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums aprīlī samazinājās par 14%

Rīgā dzīvokļu pārdošanas piedāvājums šogad aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā samazinājās par 14%, bet piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos saruka par 2%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus apskatā.

Ekonomika Tirgotāji aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar platību līdz 35 000

Latvijas Tirgotāju asociācija aicina ļaut darboties tirdzniecības centriem ar tirdzniecības platību līdz 35 000 kvadrātmetru, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas pārstāvji.

Ekonomika "Tallink" kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad kuģu satiksmi maršrutā Rīga-Stokholma šogad nenodrošinās, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma pārstāvji.

Ekonomika Akciju pircēji no valdības saņēma patiešām karalisku dāvanu

Bijusī Privatizācijas aģentūra vēlreiz mēģina caur tiesu piedzīt naudu, kas pazaudēta valdības nesaimnieciskas un nolaidīgas rīcības dēļ.

Lasiet arī

Ekonomika Norvēģu investori neapmierināti ar Latvijas valdības lēmumiem

Latvijas valdības lēmumi, kas skar tirdzniecības centru darbu, atstās iespaidu uz ārvalstu investīciju piesaisti Latvijai ilgtermiņā un radīs jūtamas sekas visos komercīpašumu sektoros un Latvijas konkurētspējai reģionā, vēstulē Ministru kabinetam norāda Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā.

Sabiedrība Pie atkal strādāt sākušiem veikaliem veidojas garas rindas

Pirmajā dienā, kad ārpus lielajiem tirdzniecības centriem klātienē atkal var strādāt citi veikali, daudzviet pie tiem iedzīvotāji izveidoja garas rindas, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Šodien darbu var atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem

No šodienas darbu varēs atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, paredz pagājušajā nedēļā valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".