• Agne,
 • Agnese,
 • Agnija
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Norvēģu investori neapmierināti ar Latvijas valdības lēmumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:35, 08.04.2021 3

Latvijas valdības lēmumi, kas skar tirdzniecības centru darbu, atstās iespaidu uz ārvalstu investīciju piesaisti Latvijai ilgtermiņā un radīs jūtamas sekas visos komercīpašumu sektoros un Latvijas konkurētspējai reģionā, vēstulē Ministru kabinetam norāda Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā.


Avots: LETA

Vēstulē, kuru parakstījis kameras valdes priekšsēdētājs Matīss Kukainis, tiek pausts atbalsts Latvijā darbojošos tirdzniecības centru aicinājumam Latvijas valdībai, saglabājot uz tirdzniecības centriem attiecinātos Covid-19 pandēmijas ierobežojošos pasākumus, izstrādāt un ieviest atbalsta mehānismu, kas kompensētu šo ierobežojumu radītos zaudējumus.

Uzņēmēju pārstāvji uzsver, ka Norvēģija ir viens no lielākajiem ārvalstu investoriem Latvijā ar ieguldījumiem, kas uz patlaban pārsniedz 350 miljonus eiro. "Norvēģu investoru vidū ir proporcionāli liels skaits ieguldītāju, kuri ieguldījuši nekustamo īpašumu sektorā, tajā skaitā Latvijā darbojošos tirdzniecības centru attīstībā. Tie ir vairāk nekā 100 miljonu vērti ieguldījumi Latvijas tautsaimniecībā un Rīgas pilsētvides attīstībā, kā arī daudzos miljonos mērāmas godprātīgi veiktas iemaksas Latvijas nodokļu sistēmā," teikts vēstulē.

Vienlaikus vēstulē minēts, ka Latvijas valdības Covid-19 pandēmijas laikā pieņemtie tirdzniecības centru darbību ierobežojošie noteikumi ir atstājuši ievērojamu, negatīvu iespaidu uz centru darbību, liedzot tiem iespējas darboties savā jomā un gūt ienākumus, kas nodrošinātu iespējas segt to uzturēšanas izmaksas.

Vēstules autori uzsver, ka pagājušajā nedēļā pieņemtais lēmums ļaut atvērt tirdzniecības vietas ārpus tirdzniecības centriem vēl vairāk pasliktina situāciju un negodīgas konkurences apstākļus.

"Esošajā situācijā Latvijas valdības piemērotie ierobežojumi liedz ārvalstu investoriem īstenot Latvijas Satversmē noteiktās tiesības uz savu īpašumu un nostāda tos nevienlīdzīgā stāvoklī ar citām tautsaimniecības nozarēm un spēlētājiem," sacīts Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā Ministru kabinetam nosūtītajā vēstulē.

Tajā arī tiek izcelts, ka atšķirībā no citiem sektoriem, kur Latvijas valdība ir lēmusi par kompensējošu atbalsta mehānismu izstrādi, tirdzniecības centru attīstītājus un pārvaldītājus esošie mehānismi nesasniedz. "Šis, savukārt, esošo un potenciālo ārvalstu investoru pusē ir nolasāms kā signāls, ka uz tiem tiek attiecināti citi, nelabvēlīgāki noteikumi kā uz vietējiem tirgus spēlētājiem," uzskata vēstules autori.

Tāpat vēstulē uzsvērts, ka lielie tirdzniecības centri nav vien ēkas un būves, tā ir nozīmīga infrastruktūra Latvijas mazumtirdzniecības ekosistēmā, kuru bankrota rezultātā cietēji būs ne tikai ārvalstu investori, bet arī Latvijas iedzīvotāji - mazie uzņēmumi un nomnieki, mazumtirdzniecībā un saistītajās piegādes ķēdēs strādājošie.

Minētie investori ir ne tikai tirdzniecības centru attīstītāji, bet ir investējuši un attīsta arī citus komercīpašumus un līdz ar to ir nozīmīgs Latvijas tautsaimniecības dzinējspēks, pārliecināti Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā biedri.

"Latvijas valdības pret ārvalstu investoriem diskriminējošie lēmumi grauj Latvijas tēlu ārvalstu investoru acīs. Tas atstās iespaidu uz ārvalstu investīciju piesaisti Latvijai ilgtermiņā, radot jūtamas sekas visos komercīpašumu sektoros un Latvijas konkurētspējai reģionā," sacīts vēstulē.

Kā liecina Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā mājaslapā pieejamā informācija starp kameras biedriem ir arī uzņēmums "Linstow Baltic", kas apsaimnieko tirdzniecības centru "Origo". Uzņēmums pieder Norvēģijas "Linstow". Iepriekš "Linstow Baltic" apsaimniekoja arī tirdzniecības centrus "Alfa" un "Mols". Šo tirdzniecības centru īpašniece ir Norvēģijas kompānija "AMD Holding".

LETA jau ziņoja, ka no trešdienas var darboties visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, savukārt tirdzniecības centros esošajos veikalos, kuri nedrīkstēja strādāt jau iepriekš, no trešdienas nav ļauta arī distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšana. To paredz valdības 1.aprīlī pieņemtais lēmums par veikalu darbu atsākšanu ārpus tirdzniecības centriem no 7.aprīļa.

Attālināti iegādāto preču izsniegšana joprojām nav aizliegta internetveikalu preču izsniegšanas punktos, ja tie atrodas ārpus tirdzniecības centriem.

Tāpat klātienē var tikt organizēta ielu tirdzniecība, kā arī var darboties veikali tādos tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir mazāka par 7000 kvadrātmetriem.

Vienlaikus tirdzniecības centros ar platību virs 7000 kvadrātmetriem arī turpmāk ļauts strādāt tikai pārtikas, higiēnas, dzīvnieku barības un optikas preču veikaliem, kā arī aptiekām, grāmatnīcām un pakalpojumu sniegšanas vietām.

Lasīt visus komentārus (3)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • Lifeisgood 10.04.2021 14:55
  Nu kam tagad ir viegli?
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Lai 10.04.2021 14:27
  Lai tie norvēği ieskrienas!!! Diktēs te savus noteikumus :( Lai savāc savus lielveikalus un lasās!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • oooo 14.04.2021 08:12
   Latviešiem vispār nav lielveikalu. Visi lielveikali ir ārzemju. Latviešiem ir mazi veikaliņi pašu izdzīvošanai, kuriem neļauj strādāt. Latviešiem drīzi vispār nekas nepiederēs. Ekonomiskie slepkavas visu sagraus.
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pārtikas tirgotāju asociācija aicina samazināt PVN likmi pārtikai

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija aicina samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi piena, gaļas, graudaugu un citiem pārtikas produktiem, pauda asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Ekonomika Latvijā plāno izveidot kravas elektroauto uzlādes tīklu

Sākot plānot kravas elektroauto uzlādes tīklu, Latvijā uzreiz būtu jāpielāgojas prasībām, kas Eiropas Savienībā (ES) būs no 2035.gada, trešdien domnīcā par elektrouzlādes infrastruktūras izveidi Latvijā gar Eiropas transporta tīkla TEN-T autoceļiem teica Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Ekonomika Ašeradens: Koalīcija varētu vienoties par mērķētiem pabalstiem

Lai atbalstītu iedzīvotājus enerģijas cenu sadārdzinājuma dēļ, koalīcija varētu vienoties par mērķētiem pabalstiem, ne pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājumu energoresursiem, izriet no Saeimas deputāta Arvila Ašeradena (JV) teiktā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums".

Ekonomika Jaunajos projektos dzīvokļus izpērk vēl pirms uzbūvēšanas

Jaunu mājokļu trūkuma dēļ nekustamo īpašumu tirgus atkal piedzīvo pirms pusotras desmitgades pieredzēto scenāriju, kad dzīvokļi tika izpirkti jau labu laiku pirms ēkas uzbūvēšanas. Augstais pieprasījums «dzen augšup» dzīvojamās platības cenu, turklāt potenciālie pircēji ir spiesti rīkoties ātri, lai iegādātos noskatīto īpašumu. Taču pat šādos apstākļos ir ārkārtīgi svarīgi rūpīgi salīdzināt banku hipotekārā kredīta piedāvājumu, lai sapņu dzīvokļa vai mājas pirkums nekļūtu par grūti panesamu slogu uz vairākām desmitgadēm.

Lasiet arī

Sabiedrība Starp Čiekurkalnu un Mežaparku plānots būvēt tirdzniecības centru

Rīgas dome šodien nolēma nodot publiskai apspriešanai lokālplānojumu Ķīšezera ielā 6, starp Čiekurkalnu un Mežaparku, kur plānots būvēt tirdzniecības centru.

Ekonomika Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā jūnijā pieaudzis par 5,9%

Latvijā mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad jūnijā, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaudzis par 5,9% salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Sabiedrība PVD izņēmis no internetveikala vairāk nekā 1600 kilogramu pārtikas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pārbaudi internetveikalā "e-partika", izņēmis no tirdzniecības vairāk nekā 1600 kilogramu pārtikas, aģentūra LETA uzzināja dienestā.