• Henriete,
  • Henrijs,
  • Jete
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijā strauji aug interneta patēriņš

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:36, 08.04.2021

Viens mobilā tīkla lietotājs pagājušajā gadā vidēji mēnesī patērējis 23 gigabaitus interneta, kas ir par 37% vairāk nekā 2019.gadā, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).


Avots: LETA

Vienlaikus par 21,6% audzis lietotāju skaits, kuri, izmantojot mobilā interneta rūteri, lieto internetu datorā vai planšetē.

Regulatorā pavēstīja, ka, pieaugot attālinātā darba un mācību apjomam, lietotāju skaits, kuri izmanto internetu savās mobilajās ierīcēs, audzis par 5,2%, kamēr lietotāju skaits, kuri izmanto fiksēto interneta tīklu, samazinājies par 1%.

SPRK norādīja, ka pērn par 37% palielinājies to interneta pieslēgumu skaits, kuriem nodrošināts pieslēguma ātrums virs 400 megabitiem sekundē, kā arī to, ka lietotāji arvien biežāk izvēlējušies skatīties televīziju, izmantojot televīzijas programmu izplatīšanas platformas, tostarp "Go3", "Shortcut". Attiecīgi, lietotāju skaits, kas izmanto virszemes televīziju, samazinājies par 16%, kamēr kabeļtelevīziju lietotāju skaits sarucis par 8%.

Tāpat SPRK dati liecina, ka viens lietotājs mēnesī vidēji pērn norunājis 4 stundas un 16 minūtes, kas ir par 11% vairāk. Savukārt nosūtīto īsziņu skaits sarucis par 18% - līdz 46 īsziņām mēnesī. Ārkārtējās situācijas laikā aktīvāka saziņa notikusi starp lietotājiem Latvijas teritorijā, kas izskaidro zvana minūšu skaita pieaugumu. Tikmēr starptautisko zvanu skaits mobilā tīklā samazinājies par 4%. Īsziņu skaita samazinājumu SPRK skaidroja saistībā ar faktu, ka lietotāji aizvien vairāk izmanto citus saziņas veidus, piemēram, "WhatsApp", "Telegram", "Skype", "Zoom".

Pagājušajā gadā par 38% palielinājies fiksētā tīklā starptautisko zvanu minūšu skaits, savukārt iekšzemē tas samazinājies par 12%. Fiksētā tīklā lietotājs vidēji mēnesī norunājis 59 minūtes.

Balss telefonijas pakalpojumu fiksētā tīklā Latvijā sniedz 48 komersanti. Līderis tirgū - SIA "Tet" balss telefonijas pakalpojumu nodrošina 44% lietotāju, kamēr SIA "Latvijas mobilais telefons" - 20% lietotāju un SIA "Baltcom" - 3%. Savukārt interneta pakalpojumu SIA "Tet" nodrošina 54% lietotājiem, bet SIA "Baltcom" un SIA "Balticom" kopā nodrošina 27%, savukārt 19% - pārējie komersanti.

Līdera pozīcijas mobilo pieslēgumu skaitā Latvijā pērn saglabājis SIA "LMT", nodrošinot 43,3% no kopējā mobilo pieslēgumu skaita Latvijā, kam seko SIA "Tele2" ar 33,3% pieslēgumiem un SIA "Bite Latvija" - 23,4%.

Kopējie telekomunikāciju operatoru ieņēmumi pagājušajā gadā veidoja 521 miljonu eiro, operatoru skaitam Latvijā turpinot samazināties. Lielākie operatori nemainīgi pērn bija "LMT", "Tele2", "Bite Latvija" un "Tet", kas veidoja 80% no tirgus daļas.

Pakalpojumu sniedzējiem ieņēmumi par interneta izmantošanu pieauga 2,6% apmērā, kamēr par televīzijas pakalpojumu - 3,7%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Finanšu sektors kļūs digitalizētāks. Vai bankas kardināli mainīsies?

Finanšu sektors turpmāk kļūs digitalizētāks, taču kardināli bankas nemainīsies, intervijā aģentūrai LETA prognozēja "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Ekonomika EM: turpmākajos mēnešos situācija ekonomikā pakāpeniski uzlabosies

Šā gada sākumā ekonomikā saglabājās mērens kritums, taču turpmākajos mēnešos situācija pakāpeniski uzlabosies, aģentūrai LETA prognozēja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vadītājs Jānis Salmiņš.

Ekonomika Ar likuma grozījumiem mēģinās novērst krāpniecības gadījumus ar vekseļiem

Šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Vekseļa likuma grozījumi, kuru mērķis ir novērst praksē konstatētās nepilnības saistībā ar vienkāršo vekseļu izdošanu un likumā noteikto regulējumu izmantot ļaunprātīgos nolūkos, lai no privātpersonām prettiesīgi iegūtu tām piederošos naudas līdzekļus, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Ekonomika Latvijas IKP pirmajā ceturksnī provizoriski samazinājies par 2,2%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem ātrā novērtējuma datiem, samazinājies par 2,2%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lasiet arī

Ekonomika Trešdaļa senioru Baltijas valstīs plāno Ziemassvētkiem iepirkties klātienē

Apmēram trešdaļa senioru jeb 35% Baltijas valstīs Ziemassvētkiem plāno iepirkties klātienē, noskaidrots interneta veikala "220.lv" un un socioloģisko pētījumu kompānijas "Norstat" veiktā aptauja.

Sabiedrība VARAM paredz noteikt internetu kā pamatvajadzību

Latvijas Digitālās transformācijas pamatnostādnes 2021.- 2027.gadam, kuras Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodevusi publiskajai apspriešanai, paredz visas sabiedrības digitālo prasmju attīstīšanu un nosaka internetu kā pamatvajadzību, aģentūru LETA informēja VARAM.

Sabiedrība Mobilā interneta patēriņš senioru vidū palielinās

Latvijā mobilā interneta patēriņš senioru vidū palielinās, aģentūrai LETA pavēstīja mobilo sakaru operatora "Tele2" pārstāvji, atsaucoties uz kompānijas apkopotajiem datiem.