• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijā strauji aug interneta patēriņš

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:36, 08.04.2021

Viens mobilā tīkla lietotājs pagājušajā gadā vidēji mēnesī patērējis 23 gigabaitus interneta, kas ir par 37% vairāk nekā 2019.gadā, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).


Avots: LETA

Vienlaikus par 21,6% audzis lietotāju skaits, kuri, izmantojot mobilā interneta rūteri, lieto internetu datorā vai planšetē.

Regulatorā pavēstīja, ka, pieaugot attālinātā darba un mācību apjomam, lietotāju skaits, kuri izmanto internetu savās mobilajās ierīcēs, audzis par 5,2%, kamēr lietotāju skaits, kuri izmanto fiksēto interneta tīklu, samazinājies par 1%.

SPRK norādīja, ka pērn par 37% palielinājies to interneta pieslēgumu skaits, kuriem nodrošināts pieslēguma ātrums virs 400 megabitiem sekundē, kā arī to, ka lietotāji arvien biežāk izvēlējušies skatīties televīziju, izmantojot televīzijas programmu izplatīšanas platformas, tostarp "Go3", "Shortcut". Attiecīgi, lietotāju skaits, kas izmanto virszemes televīziju, samazinājies par 16%, kamēr kabeļtelevīziju lietotāju skaits sarucis par 8%.

Tāpat SPRK dati liecina, ka viens lietotājs mēnesī vidēji pērn norunājis 4 stundas un 16 minūtes, kas ir par 11% vairāk. Savukārt nosūtīto īsziņu skaits sarucis par 18% - līdz 46 īsziņām mēnesī. Ārkārtējās situācijas laikā aktīvāka saziņa notikusi starp lietotājiem Latvijas teritorijā, kas izskaidro zvana minūšu skaita pieaugumu. Tikmēr starptautisko zvanu skaits mobilā tīklā samazinājies par 4%. Īsziņu skaita samazinājumu SPRK skaidroja saistībā ar faktu, ka lietotāji aizvien vairāk izmanto citus saziņas veidus, piemēram, "WhatsApp", "Telegram", "Skype", "Zoom".

Pagājušajā gadā par 38% palielinājies fiksētā tīklā starptautisko zvanu minūšu skaits, savukārt iekšzemē tas samazinājies par 12%. Fiksētā tīklā lietotājs vidēji mēnesī norunājis 59 minūtes.

Balss telefonijas pakalpojumu fiksētā tīklā Latvijā sniedz 48 komersanti. Līderis tirgū - SIA "Tet" balss telefonijas pakalpojumu nodrošina 44% lietotāju, kamēr SIA "Latvijas mobilais telefons" - 20% lietotāju un SIA "Baltcom" - 3%. Savukārt interneta pakalpojumu SIA "Tet" nodrošina 54% lietotājiem, bet SIA "Baltcom" un SIA "Balticom" kopā nodrošina 27%, savukārt 19% - pārējie komersanti.

Līdera pozīcijas mobilo pieslēgumu skaitā Latvijā pērn saglabājis SIA "LMT", nodrošinot 43,3% no kopējā mobilo pieslēgumu skaita Latvijā, kam seko SIA "Tele2" ar 33,3% pieslēgumiem un SIA "Bite Latvija" - 23,4%.

Kopējie telekomunikāciju operatoru ieņēmumi pagājušajā gadā veidoja 521 miljonu eiro, operatoru skaitam Latvijā turpinot samazināties. Lielākie operatori nemainīgi pērn bija "LMT", "Tele2", "Bite Latvija" un "Tet", kas veidoja 80% no tirgus daļas.

Pakalpojumu sniedzējiem ieņēmumi par interneta izmantošanu pieauga 2,6% apmērā, kamēr par televīzijas pakalpojumu - 3,7%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Ekonomika Katlu mājas būvniecība Rīgā varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro

Katlu mājas būvniecība Rīgā, Rencēnu ielā 30, varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro, aģentūrai LETA norādīja SIA "Rīgas BioEnerģija" valdes loceklis Guntis Skrodelis.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts iestāžu mājaslapas arī pirmdien turpina vajāt problēmas

Arī pirmdien periodiski nedarbojas vairāku valsts iestāžu interneta mājaslapas, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Noskaidroti labākie interneta veikali Latvijā

Klientu aptaujā noskaidroti Latvijas interneta balvas "The Latvian Ecommerce Award 2020" ieguvēji 11 kategorijās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētāji, pilna servisa digitālā mārketinga aģentūra "iMarketings.lv".

Sabiedrība Sniedza pakalpojumus bez piekrišanas: Tele2 sodīts par negodīgo komercpraksi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis mobilo sakaru operatoram "Tele2" soda naudu 20 000 eiro apmērā par kompānijas īstenoto negodīgo komercpraksi, piedāvājot sniegt interneta pakalpojumu par maksu bez patērētāju piekrišanas, liecina centra publiskotā informācija. "Tele2" plāno pārsūdzēt attiecīgo PTAC lēmumu.