• Arnolds,
  • Emanuels
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Šodien darbu var atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 07:09, 07.04.2021

No šodienas darbu varēs atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, paredz pagājušajā nedēļā valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".


Avots: LETA

Visās tirdzniecības vietās ārpus tirdzniecības centriem gan pircējiem, gan darbiniekiem būs jālieto mutes un deguna aizsegi, pie ieejas jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu.

Tirdzniecības vietās iepirkšanās groziņu, ratiņu un iepirkšanās somu skaitam jāatbilst maksimāli atļautajam apmeklētāju skaitam. Veikalos jānodrošina 25 kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju. Ja telpa ir mazāka, tajā var atrasties tikai viens apmeklētājs.

Tirdzniecības vietās ir jākontrolē apmeklētāju plūsma pie ieejas un izejas, iekštelpās un ārā, kā arī tirdzniecības zālē, kur notiek pastiprināta apmeklētāju pulcēšanās.

Ja infrastruktūra atļauj, veikalos jānodala ieeja no izejas, ievērojot ugunsdrošības prasības. Tāpat veikalos ir jādeleģē klātesoša atbildīgā persona, kas pastāvīgi organizē prasību izpildi tirdzniecības vietā, informācija par atbildīgo personu jāizvieto labi redzamā vietā.

Tirdzniecības vietām ir jāizstrādā iekšējās kontroles sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai, kas ietver apmeklētāju aprēķinu, iekšējās procedūras un kontroles, kā arī atbildīgo personu, lai kontroles institūcijas var objektīvi pārliecināties par prasību izpildi.

Arī turpmāk tirgotājiem būs aizliegts organizēt un reklamēt par sepitņām dienām īsākus speciālos piedāvājumus, kas varētu motivēt apmeklētājus tūlītēji doties un uzturēties tirdzniecības vietā, tādejādi radot pulcēšanās risku.

Pārkāpumu gadījumām, policija varēs slēgt tirdzniecības vietu līdz septiņām dienām.

Tāpat no šodienas pastiprinātas drošības prasības tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir virs 7000 kvadrātmetriem. Šajos tirdzniecības centros varēs darboties veikali, kuros tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% apmērā no preču sortimenta. Tirdzniecības centros arī varēs darboties veikali, kuros tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% apmērā no preču sortimenta.

Tirdzniecības centros arī varēs darboties aptiekas, tostrap veterinārās aptiekas, optikas preču veikali, dzīvnieku barības veikali, ziedu veikali, grāmatnīcas un preses tirdzniecības vietas. Vienlaikus tirdzniecības centros atļauta pakalpojumu sniedzēju darbība, piemēram, ķīmisko tīrītavu, finanšu institūciju un remontu servisu.

No šodienas tirdzniecības centros nebūs atļauta distances tirdzniecībā iegādāto preču izsniegšana veikalos.

Valdība arī lēma, ka no šodienas tirgus atklātajā teritorijā un ielu tirdzniecībā jāievēro virkne drošības prasību, tostarp, apmeklētājiem un pārdevējiem jālieto mutes un deguna aizsegi, jāizvieto apmeklētājiem labi salasāma informācija par piesardzības prasībām, kā arī jānodrošina divu metru attālums starp tirdzniecības vietām.

Tāpat tirgos jākontrolē un jāregulē apmeklētāju plūsma vietās, kur pastiprināti pulcējas apmeklētāji, piemēram, ejās, kur ieteicams organizēt vienvirziena plūsmu. Tirgos jāieceļ atbildīgā persona, kas atrodas uz vietas un organizē noteikumos minēto epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.

Tirgos arī jāizstrādā iekšējā kontroles sistēma, kurā aprakstīta procedūra, kā tiek nodrošināta kontrole, lai nepieļautu fiziskās distancēšanās pārkāpumus un novērstu pastiprinātu apmeklētāju pulcēšanos

No šodienas tiek atļauta arī ielu tirdzniecības organizēšana, tostarp gadatirgu organizēšana, kur jāievēro virkne drošības prasību - apmeklētājiem un pārdevējiem jālieto mutes un deguna aizsegi, atļauts izvietot līdz 20 tirdzniecības vietām, fiziski jānorobežo gadatirgus teritorija, ielu tirdzniecības organizēšanas laikā nenotiek izklaides pasākumi.

Tirgotājiem un pircējiem noteikto prasību ievērošanu kontrolēs Valsts un pašvaldību policija, kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centram noteiktas tiesības kontrolēt prasību ievērošanu par maksimāli noteikto apmeklētāju skaitu un iekšējās kontroles sistēmas epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika VID: Iegādājoties preces interneta veikalos ārpus ES, jāmaksā PVN

Par precēm, ko iedzīvotāji iegādājas internetveikalos vai platformās un saņem sūtījumos no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), ir jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN) pirkuma veikšanas vai atmuitošanas brīdī, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Ekonomika Latvija sola līdz 2026.gadam pabeigt "Rail Baltic" līniju no Rīgas līdz Lietuvai

Latvija ir apņēmusies līdz 2026.gadam pabeigt dzelzceļa projekta "Rail Baltica" pamatlīniju no Rīgas līdz Lietuvai, šodien "Rail Baltica" Industrijas dienā teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP)

Ekonomika LMT prezidents Binde: 5G sakaru tīkla izbūve nav pats sarežģītākais uzdevums

5G sakaru tīkla izbūve nav pats sarežģītākais uzdevums, un grūtāk ir pārliecināt industrijas par piektās paaudzes tīkla izmantošanas iespējām, otrdien Rīgā notiekošajā Eiropas 5G ekosistēmas forumā "5G Techritory" pauda mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) prezidents Juris Binde.

Ekonomika 70% pircēju ir atteikušies no pirkuma, jo nebija skaidras naudas

Visbiežāk pircējus zaudējuši pārdevēji brīvdabas tirdzniecības vietās, un kopumā iespēja samaksāt par pirkumu tikai skaidrā naudā 70% iedzīvotāju likusi atteikties no iecerētā pirkuma, turklāt ceturtā daļa jeb 26% iedzīvotāju atzīst, ka šādā situācijā nonāk bieži vai regulāri, liecina bankas Citadele Baltijas iedzīvotāju aptauja, turklāt Latvijā biežāk nekā pārējās Baltijas valstīs pircēji norāda, ka atteikušies no iecerētā pirkuma.

Lasiet arī

Sabiedrība PVD izņēmis no internetveikala vairāk nekā 1600 kilogramu pārtikas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pārbaudi internetveikalā "e-partika", izņēmis no tirdzniecības vairāk nekā 1600 kilogramu pārtikas, aģentūra LETA uzzināja dienestā.

Ekonomika Tirdzniecības centri nomas maksas atlaidēs zaudējuši 63 miljonus eiro

Tirdzniecības centri, nomniekiem piešķirot nomas maksas atlaides Covid-19 pandēmijas laikā, zaudējuši 63 miljonus eiro, trešdien Valsts zemes dienesta rīkotajā diskusijā "Kā Covid-19 pandēmija ietekmējusi nekustamā īpašuma tirgu?" sacīja Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.

Ekonomika Tirdzniecības centros varēs darboties veikali ar atsevišķu ārēju ieeju

Tirdzniecības centros varēs darboties veikali ar atsevišķu ārēju ieeju, paredz otrdien valdībā atbalstītie Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvātie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".