• Fanija,
  • Vēsma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


EM: atbalsts uzņēmumiem ir spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:10, 07.04.2021

Valsts atbalsts Covid-19 krīzē cietušajiem uzņēmumiem ir spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).


Avots: LETA

Ministrijā uzsvēra, ka, lai arī ar trešdienu valstī vairs nav spēkā ārkārtējā situācija, tomēr atbalsts komersantiem būs pieejams līdz brīdim, kamēr spēkā būs valdības noteiktie ierobežojumi saimnieciskai darbībai, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (PCL; KPV LV) atzina, ka ieilgusī Covid-19 krīze joprojām ir liels izaicinājums uzņēmējiem un citiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuri jau vairāk kā gadu ir spiesti pielāgoties, sekojot valdības pieņemtajiem vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumiem.

"Daļai no uzņēmējiem būtisks ieņēmumu kritums iestājās jau pērnā gada pirmajā pusgadā, un savu darbu viņi tā pa īstam nav atsākuši līdz pat šim brīdim. Tāpēc esam pārskatījuši, uzlabojuši un pielāgojuši visas Covid-19 krīzes programmas, lai šis atbalsts patiešām sasniegtu mērķi - palīdzēt uzņēmējiem šajā sarežģītajā periodā saglabāt darba vietas un noturēt darbiniekus, izturēt šo krīzes periodu un arī pēc tā turpināt savu saimniecisko darbību," norādīja ministrs.

EM atgādināja, ka līdz šā gada 15.aprīlim uzņēmēji, kā arī pašnodarbinātās personas un patentmaksātāji var pieteikties Covid-19 krīzes atbalstam par martu.

Dīkstāves atbalstam var pieteikties darba devēji, pašnodarbinātas personas un patentmaksātāji, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības par konkrēto atbalsta mēnesi, proti, martā ir samazinājušies ne mazāk kā par 20%, salīdzinot ar mēneša vidējiem ieņēmumiem 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, kuros uzņēmums faktiski darbojies; vai samazinājušies ne mazāk kā par 30%, salīdzinot ar attiecīgā 2019.gada mēneša ieņēmumiem.

Iesniedzot iesniegumu atbalstam par dīkstāvi, apgrozījuma krituma aprēķinā neņem vērā saņemto atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai.

Atbalsta saņemšanai par martu uzņēmējiem, pašnodarbinātām personām un patentmaksātājiem jāpiesakās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) līdz šā gada 15.aprīlim.

Atbalstam algu subsīdijai daļēji nodarbinātiem darbiniekiem varēs pieteikties darba devēji, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības par konkrēto atbalsta mēnesi, proti, martā ir samazinājušies ne mazāk kā par 20%, salīdzinot ar vidējiem ieņēmumiem 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, kad uzņēmums faktiski darbojies; vai samazinājušies ne mazāk kā par 30%, salīdzinot ar attiecīgā 2019.gada mēneša ieņēmumiem.

Atbalsts tiek piešķirts nepilnu darba laiku strādājošu darbinieku atlīdzības kompensēšanai. Atbalstu izmaksā darbiniekiem piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par atbalsta piešķiršanu.

Atbalsts algu subsīdijai darbiniekam tiek aprēķināts 50% apmērā no deklarētās mēneša vidējās bruto darba samaksas 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, bet ne vairāk kā 500 eiro apmērā par kalendāra mēnesi par darbinieku. Vienlaikus noteikts pienākums darba devējam izmaksāt darbiniekam starpību starp saņemtā atbalsta apmēru un darba samaksas apmēru, tādējādi nodrošinot, ka darbinieks saņems 100% atlīdzību.

Atbalsts algas subsīdijai un dīkstāves atbalsts darbiniekam pie visiem darba devējiem kopā nedrīkst pārsniegt 1000 eiro par kalendāra mēnesi. Darbinieks par attiecīgo periodu pie viena darba devēja nevar vienlaikus saņemt atbalstu algas subsīdijai un dīkstāves atbalstu.

Atbalsta saņemšanai par martu uzņēmējiem jāpiesakās VID EDS līdz 15.aprīlim.

Apgrozāmo līdzekļu grants jeb dāvinājums tiek piešķirts Covid-19 krīzes skartiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai.

Apgrozāmo līdzekļu grantam var pieteikties uzņēmumi, kuru apgrozījuma kritums attiecīgajā mēnesī, proti, martā, atbilst vienam no vairākiem kritērijiem, piemēram, apgrozījums ir krities vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī kopā, un kuram atbalsta perioda mēnesī apgrozījums ir krities vismaz par 30%, salīdzinot ar apgrozījumu 2019.gada vai 2020.gada attiecīgajā mēnesī.

Grantu var saņemt, ja komersants reģistrēts VID kā nodokļu maksātājs pēc 2020.gada 1.janvāra un kuram atbalsta perioda mēnesī apgrozījums ir krities vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī kopā. Grantu var arī saņemt uzņēmums, kas uzsācis saimniecisko darbību pēc 2019.gada 1.janvāra un kuram atbalsta perioda mēnesī apgrozījums ir krities vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī kopā.

Uz grantu var arī pretendēt uzņēmums, ja atbalsta perioda mēnesī uzņēmuma apgrozījums ir krities vismaz par 30%, salīdzinot ar 2019.gada atbilstošo kalendāra mēnesi, un kura apgrozījums kopš 2020.gada 1.aprīļa vismaz trīs mēnešus ir pārsniedzis 10% no 2019.gada atbilstošā kalendārā mēneša apgrozījuma.

Apgrozījuma krituma aprēķinā netiek ņemts vērā saņemtā atbalsta apmērs. Vienlaikus tas neatceļ nodokļu nomaksas un grāmatvedības kārtošanas prasības.

Atbalsta apmērs ik mēnesi, sākot no 2021.gada 1.janvāra līdz 31.maijam, būs 60% no uzņēmuma bruto darba algas kopsummas, par kuru samaksāti darba algas nodokļi 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, bet ne vairāk kā 100 000 eiro mēnesī, un ne vairāk kā 1,8 miljoni eiro mēnesī kopā saistītu personu grupai.

Komersanti grantam apgrozāmajiem līdzekļiem var pieteikties katru mēnesi līdz 2021.gada 31.maijam, iesniedzot iesniegumus VID EDS vēlākais līdz 15.jūnijam un iesniedzot pieteikumu par katru mēnesi atsevišķi.

LETA jau vēstīja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 2020.gada 1.decembra līdz pirmdienai, 5.aprīlim, izmaksājis dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas kopumā 99 150 662 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Pēc 36 748 uzņēmumu iesniegumiem izmaksāti dīkstāves pabalsti darbiniekiem kopumā 65 625 042 eiro apmērā un algu subsīdijas kopumā 15 683 206 eiro apmērā.

Savukārt pēc 23 046 pašnodarbināto personu iesniegumiem izmaksāti dīkstāves pabalsti kopumā 9 378 385 eiro apmērā un 3157 patentmaksātājiem izmaksāti dīkstāves pabalsti kopumā 1 154 023 eiro apmērā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Baltkrievija nesaņems no SIA "LatRosTrans" vairāk nekā 66 miljonus eiro

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments 14.aprīlī pieņēma lēmumu neierosināt Baltkrievijas uzņēmuma "Gomeļtransņeftj Družba" kasācijas sūdzību, līdz ar to stājies spēkā Latgales apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta uzņēmuma prasība par vairāk nekā 66 miljonu eiro piedziņu no SIA "LatRosTrans" par zaudējumu atlīdzības piedziņu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Ekonomika Ko darīt, ja Covid-19 atbalsts nonācis pie tiesu izpildītājiem?

Iedzīvotāji, kuriem izmaksātais valsts atbalsts ieturēts parādu dzēšanai, var šo naudu atgūt, taču nepieciešams rīkoties nekavējoties, sazināties ar savu tiesu izpildītāju un iesniegt informāciju, kas nepieciešama, lai naudu atgūtu, aģentūru LETA informēja labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts tomēr izmaksās ģimenēm 500 eiro par katru bērnu

Valdības koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē panākta vienošanās par pabalsta izmaksu ģimenēm 500 eiro apmērā par katru bērnu, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Kariņš piedāvās lemt par 500 eiro vienreizēju atbalstu par katru bērnu ģimenē

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien sadarbības partneriem piedāvās lemt par 500 eiro vienreizēju atbalstu par katru bērnu ģimenē, mikroblogošanas vietnē "Twitter" norādīja Kariņš.

Sabiedrība Reirs rosina piešķirt atbalstu par katru pandēmijas īpaši skartas ģimenes bērnu

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) rosina piešķirt mērķētu ikmēneša atbalstu par katru bērnu līdz Covid-19 ierobežojumu beigām grūtībām visvairāk pakļautajām ģimenēm un iedzīvotāju grupām.