• Fanija,
  • Vēsma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


"Hilton" viesnīcas būvniecībā pie lidostas plānots ieguldīt 13,8 miljonus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:43, 06.04.2021

Blakus Starptautiskajai lidostai "Rīga" sākta viesnīcas "Hampton by Hilton" būvniecība un projektā kopumā plānots ieguldīt 13,8 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja viesnīcas pārstāvji.


Avots: LETA

Viesnīcu sākusi būvēt Lietuvas aktīvu pārvaldīšanas kompānija "I Asset Management", kuru pārrauga Lietuvas Banka. Projekta ģenerāluzņēmējs ir Latvijas būvniecības un industriālais koncerns "UPB".

Viesnīcā būs 189 istabas un tā atradīsies viena kilometra attālumā no starptautiskās lidostas "Rīga". Šī ir pirmā starptautiskās ķēdes viesnīca, kas top Rīgas lidostas tuvumā. Iecerēts, ka "Hampton by Hilton" atvērsies nākamā gada otrajā ceturksnī.

"I Asset Management" pārvaldītā ieguldījumu fonda "Airport Hotels Fund" direktors Laurīns Antropiks pauda gandarījumu, ka viesnīcas celtniecība tika sākta, neraugoties uz visām bažām par pasažieru skaita samazināšanos pašreizējās Covid-19 situācijas dēļ.

"Projekts ir nišas ieguldījums reģionā - ap Rīgas lidostas teritoriju nav zīmolu viesnīcu, līdz ar to pašlaik konkurence nav liela. Starptautiskās lidostas Rīga potenciāls ir milzīgs - tā apkalpo gandrīz 50% Baltijas reģiona pasažieru, tās mērķis ir kļūt par lidostu centru Ziemeļvalstu reģionā," sacīja Antropiks.

Viņš arī atzīmēja, ka projektā "Rail Baltica" 2026.gadā Rīgas lidostā plānots atvērt jaunu dzelzceļa staciju. "Lidostas stacija būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un gaisa satiksmes savienojuma centrs Baltijā. Pandēmija mūs nebiedē sākt jaunās viesnīcas celtniecību, jo esam pārliecināti, ka pieprasījums pēc viesnīcas šajā apkaimē būs," teica Antropiks.

Tāpat viņš atzīmēja, ka pandēmijas dēļ daži konkurenti, kuriem bija līdzīgi plāni būvēt lidostas viesnīcas tuvākajā apkārtnē, savus plānus apturēja. "Mēs redzam šo situāciju kā iespēju pārvarēt Covid-19 raisīto dažādu nozaru kritumu - ienāksim tirgū brīdī, kad tas sāks atgūties," sacīja Antropiks.

Zīmolam "Hampton by Hilton" ir lojalitātes programma ar vairāk nekā 100 miljoniem lietotāju, tam pieder īpašumi 119 valstīs. Pirmā "Hilton" zīmola lidostas viesnīca tika atvērta 1959.gadā Sanfrancisko, ASV.

Viesnīcu "Hampton by Hilton Riga Airport" vadīs neatkarīga viesnīcu vadības kompānija "Apex Alliance Hotel Management".

"UPB" pagājušā gada decembrī sāka viesnīcas pamatu likšanu un pāļu dzīšanas darbus. Sagaidāms, ka šie darbi tiks pabeigti līdz 2021.gada pirmajam ceturksnim.

Nekustamā īpašuma attīstību veic uzņēmums "VPH". Kompānija attīstījusi projektus vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā Baltijā.

"Hampton by Hilton Riga Airport Hotel" būvniecību līdzfinansē "Bigbank Latvia", piešķirot sešu miljonu eiro aizdevumu. "Mums izdevās noslēgt bankas finansēšanas līgumu pašreizējās Covid-19 pandēmijas vidū. Lai arī pašlaik situācija viesnīcu tirgū nozarei šķiet postoša, vēsturiski šī nozare ir pierādījusi savu izturību pret pieprasījuma satricinājumiem, " sacīja Antropiks.

"Hampton by Hilton Riga Airport Hotel" ir viens no diviem projektiem, kurus pašlaik attīsta "Airport Hotels Fund". Fonds galveno uzmanību pievērš viesnīcu portfeļa veidošanai ar vidēja un augstāka līmeņa zīmolu aktīviem izmeklētos Eiropas lidostu galamērķos, galvenokārt Centrālās un Austrumeiropas reģionā.

2020.gada oktobrī fonds atvēra savu pirmo viesnīcu - "Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Center" Viļņā.

2019.gada rudenī "Apex Alliance Hotel Management" atklāja pirmo "Hilton" viesnīcu Rīgā - "Hilton Garden Inn Riga Old Town", kas atrodas Grēcinieku ielā 25, Rīgā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Baltkrievija nesaņems no SIA "LatRosTrans" vairāk nekā 66 miljonus eiro

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments 14.aprīlī pieņēma lēmumu neierosināt Baltkrievijas uzņēmuma "Gomeļtransņeftj Družba" kasācijas sūdzību, līdz ar to stājies spēkā Latgales apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta uzņēmuma prasība par vairāk nekā 66 miljonu eiro piedziņu no SIA "LatRosTrans" par zaudējumu atlīdzības piedziņu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Ekonomika Ko darīt, ja Covid-19 atbalsts nonācis pie tiesu izpildītājiem?

Iedzīvotāji, kuriem izmaksātais valsts atbalsts ieturēts parādu dzēšanai, var šo naudu atgūt, taču nepieciešams rīkoties nekavējoties, sazināties ar savu tiesu izpildītāju un iesniegt informāciju, kas nepieciešama, lai naudu atgūtu, aģentūru LETA informēja labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Lasiet arī

Ekonomika Nosauktas aizvadītā gada biežāk lietotās uzņēmumu vērtības Latvijā

Aizvadītajā gadā biežāk lietotā un novērtētā uzņēmuma vērtība darbinieku vidū Latvijā ir komandas darbs un sadarbība, savukārt inovāciju, izaugsmes un vieduma vērtības novērtētas viszemāk, liecina atzinības tehnoloģijas PEERO APP apkopotās klientu pieredzes Latvijā.

Ekonomika Aviokompānija "Norwegian" plāno izveidot biznesa centru Rīgā

Aviokompānija "Norwegian" plāno izveidot biznesa centru Rīgā, aģentūru LETA informēja starptautisko biznesa pakalpojumu centru asociācijā "ABSL Latvia".

Ekonomika Saeima otrajā lasījumā atbalsta jauno Dzīvojamo telpu īres likumu

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja jauno Dzīvojamo telpu īres likumu, kas izstrādāts, lai precizētu un pilnveidotu līdzšinējo regulējumu, nodrošinātu līdzvērtīgu īrnieku un izīrētāju pienākumu un tiesību apjomu, kā arī risinātu citus jautājumus īres tiesību jomā.