• Rūdis,
  • Rūdolfs,
  • Viviāna
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Sākusi tirdzniecību starptautiskā biomasas birža "Baltpool"

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:53, 04.04.2021

Starptautiskā biomasas birža "Baltpool" sākusi biomasas tirdzniecību Baltijas un Skandināvijas valstu, kā arī Polijas ostās, aģentūru LETA informēja "Baltpool" pārstāvji.


Avots: LETA

Viņi norādīja, ka šāds solis radīs lielākas iespējas biomasas ražotājiem paplašināt tirgu un palielināt savu produktu tirdzniecības apjomus starptautiskā mērogā.

"Baltpool" ģenerāldirektors Andrjus Smaļuks skaidroja, ka biomasas tirdzniecība no kuģiem notiek, kā ierasts, "Baltpool" elektroniskajā tirdzniecības platformā, sekojot standartizētajiem tirdzniecības noteikumiem. "Tomēr tagad dalībnieki var reģistrēt tirdzniecības vietas ostās un sākt pirkt un pārdot biomasu no kuģiem. Tas ir nozīmīgi biomasas ražotājiem Baltijas valstīs un Polijā, kā arī Skandināvijas pircējiem un siltumenerģijas ražotājiem, kuri Baltijas valstīs no kuģiem iepērk aptuveni 30-50% biomasas," teica "Baltpool" ģenerāldirektors.

"Baltpool" atzīmēja, ka visus biomasas produktus var tirgot no kuģiem ostās, kā tas ir ierastās biomasas izsolēs, tirdzniecībai notiekot saskaņā ar noteikumiem. Tāpat tas ļauj pircējiem reģistrēt tirdzniecības vietas ostās, kur viņi var izvēlēties biomasas produktus no dažādiem ražotājiem.

Starptautiskā biodegvielas birža "Baltpool" ir elektroniskās tirdzniecības platforma, kurā tiek veiktas standartizētu biomasas produktu izsoles. Lietuvā "Baltpool" organizē arī koksnes un siltumenerģijas izsoles un administrē sabiedrisko pakalpojumu saistības elektroenerģijas jomā. Pašlaik "Baltpool" darbojas Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā, Zviedrijā, Somijā un Dānijā. "Baltpool" ir daļa no Lietuvas valstij piederošās "EPSO-G" enerģijas pārvades un apmaiņas grupas.

Pēc Latvijas Atjaunojamās enerģijas asociācijas (LAEF) informācijas, biomasa ir nozīmīgs enerģijas avots energoefektīvā kombinētajā siltuma un elektrības ražošanā un centralizētajā siltumapgādē. Cietā biomasa ir visbiežāk izmantotais resurss atjaunojamās siltumenerģijas ražošanā, veidojot 90% no visas atjaunojamās siltumenerģijas un 16% no centrālapkures. Biomasa veido 18% no saražotās atjaunojamās elektroenerģijas.

Biomasa ir visvairāk izmantotais atjaunojamās enerģijas resurss Eiropas Savienībā. 70% biomasas tiek iegūta no mežiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Ekonomika Saeima noraida grozījumus, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā.

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.

Lasiet arī