• Irīda,
  • Īrisa
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Lauksaimnieki neapmierināti: ierobežojumi uz ceļiem liedz viņiem strādāt

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:17, 31.03.2021 1

Lauksaimnieki nav ieinteresēti tīšuprāt bojāt ceļus, aģentūrai LETA uzsvērta biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.


Avots: LETA

Biedrībā skaidroja, ka, iestājoties pavasarim, visā valsts teritorijā uz daudziem grants ceļiem tiek izvietotas autotransporta masas ierobežojošās zīmes, kas daudzviet liedz veikt lauksaimniecisko darbību, barības pievešanu dzīvniekiem, lauku apstrādi, mēslošanu un sējas darbus.

Tāpat biedrībā norādīja, ka ierobežojumi katru gadu pakāpeniski tiek ieviesti visos valsts reģionos - aptuveni 10 000 kilometros valsts autoceļu, uzstādot aizlieguma ceļa zīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu maksimālo pilno masu, lielākoties ar desmit tonnām. Pēc biedrībā paustā, līdzīgi ar savā pārziņā esošajiem ceļu tīkliem rīkojas arī pašvaldības, kur tiek uzstādītas arī piecu tonnu masas ierobežošanas zīmes.

"Zemnieku saeima" pārstāvji stāstīja, ka patlaban piena savākšanas mašīnas un dzīvnieku līķu savākšanas mašīnas drīkst pārvietoties pa grants ceļiem, tajā pat laikā pārējie lauksaimnieki tiek sodīti, ja viņi ar traktortehniku dodas uz saviem laukiem, kur uz ceļiem ir piecu, septiņu vai desmit tonnu masas ierobežošanas zīmes. "Brīžiem šķiet, ka vieglākais risinājums ir nevis ceļu sakārtot vai iztīrīt grāvjus, bet vienkārši uzlikt masas ierobežošanas zīmes, kas mēdz palikt pat līdz vasarai," piebilda biedrībā.

Lazdiņš sacīja, ka ārkārtas stāvoklī daudzās nozarēs ir iespējams strādāt attālināti, tomēr lauksaimniecība, augkopība un lopkopība nav starp tām nozarēm, kur tas būtu iespējams.

"Izvietojot autotransporta masas ierobežojošās zīmes, pašvaldības šķiet uzskata, ka lauksaimnieki savus sējumus var apkopt attālināti. Šajā pandēmijas laikā informācijas aprite ir ļoti ātra, tāpēc uzskatām, ka sekot līdzi reālajai situācijai uz ceļiem un pieņemt lēmumus vajadzētu dinamiskāk," uzsvēra valdes priekšsēdētājs.

Viņš arī minēja, ka lauksaimnieki nav ieinteresēti šos ceļus tīšuprāt bojāt, jo liela daļa no pašvaldību ceļiem tiek remontēta ar lauksaimnieku palīdzību un lauksaimnieki palīdz šos ceļus uzturēt. Turklāt, pēc Lazdiņa sacītā, lauksaimniecība ir viena no tām nozarēm, kas lauku reģionos rada darba vietas, maksā nodokļus un ražo preci eksportam.

"Šajā ārkārtas stāvoklī nevajadzētu mēģināt ļaunprātīgi sodīt lauksaimniekus par sezonas darbu uzsākšanu. Tāpēc aicinām pašvaldības, VSIA "Latvijas valsts ceļi" un Iekšlietu ministriju būt saprotošiem, un dot iespēju lauksaimniekiem veikt pavasara lauku darbus," uzsvēra Lazdiņš.

Viņš piebilda, ka lauksaimnieki, gadījumos, ja uz viņu ceļiem ir izvietotas ierobežojošas zīmes, ir aicināti rakstīt iesniegumus vietējā pašvaldībā, ja tas ir pašvaldības ceļš, vai vērsties pie attiecīgā "Latvijas valsts ceļi" pārstāvja, lai izvērtētu transporta masas ierobežojumu pamatotību.

"Zemnieku saeima" ir lauksaimnieku organizācija, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. "Zemnieku saeimas" biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Biedrības biedri apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • !!! 03.04.2021 09:06
    Sākumā paši bojā ceļus, bet vēlāk sūdzās ka slikti ceļi!!!
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Algu subsīdijas maksās tikai vakcinētajiem

Atbalstam uzņēmējiem un algu subsīdijām krīzes apstākļos mēnesī būs nepieciešami 152 miljoni eiro, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) iesniegtā informācija uz trešdien gaidāmo ārkārtas Ministru kabineta sēdi.

Ekonomika Septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6,4%

Septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,4%, kas salīdzinājumā ar augustu ir par 0,5 procentpunktiem zemāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Ekonomika Valsts kasē ir pietiekami līdzekļu tūlītējai atbalsta pasākumu finansēšanai

Valsts kasē ir pietiekami daudz līdzekļu tūlītējai atbalsta pasākumu finansēšanai stingro ierobežojumu periodā, aģentūrai LETA teica Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.

Ekonomika Vēl nav skaidrības, kā lokdaunā strādās tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji

Patlaban vēl nav zināmi precīzi nosacījumi, kas tiks piemēroti tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteikto īpaši stingro ierobežojumu jeb "lokdauna" laikā, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Lasiet arī

Sabiedrība Iecavā sākas seguma atjaunošanas darbi Bauskas šosejas posmā. Kā apbraukt?

Trešdien Iecavā sākas seguma atjaunošanas darbi Bauskas šosejas posmā, kas iet cauri ciemam kā Rīgas iela, tāpēc iedzīvotāji ir aicināti iespēju robežās izvēlēties alternatīvus braukšanas maršrutus, lai izvairītos no sastrēgumu veidošanās.

Sabiedrība Ceļu uzturēšana aizvadītajā ziemā izmaksājusi 2,6 reizes vairāk nekā iepriekšējā

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai 2020./2021.gada ziemas sezonā izlietoti 22,7 miljoni eiro, kas ir par 2,6 reizēm vairāk nekā sezonu iepriekš, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU).

Sabiedrība Pārdaugavā iegruvusi bedre, kuru pērn aizlāpīja par gandrīz 19 000 eiro

Rīgā, Pārdaugavā Ēbeļmuižas ielā atkal iegruvusi bedre, kuru pērn pašvaldība aizlāpīja par gandrīz 19 000 eiro.