• Henriete,
  • Henrijs,
  • Jete
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Bankas vienojušās par pamatprincipiem bankomātu un skaidras naudas pieejamībai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:23, 30.03.2021

Finanšu nozares asociācijā apstiprināti sadarbības pamatprincipi bankomātu un skaidras naudas pieejamībai, it īpaši Latvijas reģionos, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijā.


Avots: LETA

Vienlaikus detalizēta kārtība būs publiski pieejama un tiks īstenota pēc jautājuma izvērtēšanas un apstiprināšanas Konkurences padomē.

"Bankas arī turpmāk vērtēs, kāda ir klientu pieprasījuma dinamika konkrētās vietās un kurās teritorijās pakalpojuma sniegšana būtu pilnveidojama. Šobrīd transakciju skaits pamatā ir krītošs. Tomēr pamatprincipi paredz turpmākajos gados nesamazināt bankomātu tīklu vairāk par noteiktu procentu, kas vēl tiks vērtēts formālā procesā Konkurences padomē. Ja tiktu samazināts bankomātu skaits, tiktu vērtēts, vai pārklājums ir adekvāts pieprasījumam un definētajiem kritērijiem," klāstīja asociācijā.

Tāpat asociācijā informēja, ka tās mājaslapā būs pieejama informācija par bankomātu tīkla pārklājuma atbilstību kritērijiem, par kuriem bankas vienosies un kurus akceptēs arī Konkurences padome.

"Lai arī skaidra nauda ir būtisks ēnu ekonomiku veicinošs faktors, un valsts politika ir to mazināt, bankas apzinās, ka skaidra nauda samērīgā apjomā ir nepieciešama arī klientu ikdienas vajadzībām. Skaidras naudas izmaksas nodrošināšana atsevišķās administratīvajās teritorijās ir stratēģisks un sociālās atbildības jautājums. Vienlaikus bankas saglabās sīvu konkurenci teritorijās, kurās klientu pieprasījums ir pietiekami augsts," pauda asociācijā.

Asociācijā norādīja, ka Latvijā esošais bankomātu tīkls šobrīd nodrošina, ka 98% iedzīvotāju tie ir sasniedzami 20 kilometru attālumā, savukārt, pēc Latvijas Bankas publicētajiem datiem, vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju tuvākais bankomāts ir mazāk nekā piecu kilometru attālumā.

Tāpat asociācijas dati liecina, ka, salīdzinot ar 2015.gadu, skaidras naudas izņemšanas reižu skaits bankomātos un filiālēs ir samazinājies par 33,7%, kamēr izņemtās naudas apmērs ir sarucis par 13,5%. Savukārt bankomātu tīkls šajā pašā periodā ir samazinājies par 13%.

Skaidru naudu var izņemt arī tirdzniecības vietās, kurās šis pakalpojums ir pieejams. "Asociācija arī turpmāk aktīvi strādās, lai veicinātu skaidras naudas izņemšanas iespējas tirdzniecības vietās, it īpaši mazapdzīvotās vietās un nelielu naudas summu gadījumā," piebilda asociācijā.

Finanšu nozares asociācijas biedri ir "Swedbank", "Luminor Bank" Latvijas filiāle, "SEB banka", banka "Citadele", "BlueOrange Bank", "Baltic International Bank", "LPB Bank", "Reģionālā investīciju banka", "Expobank", "Industra Bank", "Signet Bank", "PrivatBank" un "OP Corporate Bank" filiāle Latvijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Finanšu sektors kļūs digitalizētāks. Vai bankas kardināli mainīsies?

Finanšu sektors turpmāk kļūs digitalizētāks, taču kardināli bankas nemainīsies, intervijā aģentūrai LETA prognozēja "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Ekonomika EM: turpmākajos mēnešos situācija ekonomikā pakāpeniski uzlabosies

Šā gada sākumā ekonomikā saglabājās mērens kritums, taču turpmākajos mēnešos situācija pakāpeniski uzlabosies, aģentūrai LETA prognozēja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vadītājs Jānis Salmiņš.

Ekonomika Ar likuma grozījumiem mēģinās novērst krāpniecības gadījumus ar vekseļiem

Šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Vekseļa likuma grozījumi, kuru mērķis ir novērst praksē konstatētās nepilnības saistībā ar vienkāršo vekseļu izdošanu un likumā noteikto regulējumu izmantot ļaunprātīgos nolūkos, lai no privātpersonām prettiesīgi iegūtu tām piederošos naudas līdzekļus, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Ekonomika Latvijas IKP pirmajā ceturksnī provizoriski samazinājies par 2,2%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem ātrā novērtējuma datiem, samazinājies par 2,2%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Par laimesta nenorādīšanu deklarācijā amatpersonai piespriež cietumsodu

Pirmās instances tiesa piemērojusi septiņu mēnešu cietumsodu kādam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vecākajam muitas uzraugam, kurš deklarācijā nebija norādījis 154 441 eiro ienākumus no azartspēļu un izložu laimestiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Ekonomika Rīga aizņemsies nepilnus 37 miljonus eiro, lai īstenotu investīciju programmu

Rīgas dome plāno aizņemties nepilnus 37 miljonus eiro, lai īstenotu savu investīciju programmu, liecina Rīgas domes aizvadītajā nedēļā pieņemtais pašvaldības budžets.

Ekonomika Latvija par katru iemaksāto eiro ES daudzgadu budžetā atpakaļ saņems 3,60 eiro

Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžets 2021.-2027.gadam Latvijai kopumā būs izdevīgs, jo par katru iemaksāto eiro atpakaļ ļaus saņemt ap 3,60 eiro, uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).