• Agne,
  • Agnese,
  • Agnija
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Bankas vienojušās par pamatprincipiem bankomātu un skaidras naudas pieejamībai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:23, 30.03.2021

Finanšu nozares asociācijā apstiprināti sadarbības pamatprincipi bankomātu un skaidras naudas pieejamībai, it īpaši Latvijas reģionos, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijā.


Avots: LETA

Vienlaikus detalizēta kārtība būs publiski pieejama un tiks īstenota pēc jautājuma izvērtēšanas un apstiprināšanas Konkurences padomē.

"Bankas arī turpmāk vērtēs, kāda ir klientu pieprasījuma dinamika konkrētās vietās un kurās teritorijās pakalpojuma sniegšana būtu pilnveidojama. Šobrīd transakciju skaits pamatā ir krītošs. Tomēr pamatprincipi paredz turpmākajos gados nesamazināt bankomātu tīklu vairāk par noteiktu procentu, kas vēl tiks vērtēts formālā procesā Konkurences padomē. Ja tiktu samazināts bankomātu skaits, tiktu vērtēts, vai pārklājums ir adekvāts pieprasījumam un definētajiem kritērijiem," klāstīja asociācijā.

Tāpat asociācijā informēja, ka tās mājaslapā būs pieejama informācija par bankomātu tīkla pārklājuma atbilstību kritērijiem, par kuriem bankas vienosies un kurus akceptēs arī Konkurences padome.

"Lai arī skaidra nauda ir būtisks ēnu ekonomiku veicinošs faktors, un valsts politika ir to mazināt, bankas apzinās, ka skaidra nauda samērīgā apjomā ir nepieciešama arī klientu ikdienas vajadzībām. Skaidras naudas izmaksas nodrošināšana atsevišķās administratīvajās teritorijās ir stratēģisks un sociālās atbildības jautājums. Vienlaikus bankas saglabās sīvu konkurenci teritorijās, kurās klientu pieprasījums ir pietiekami augsts," pauda asociācijā.

Asociācijā norādīja, ka Latvijā esošais bankomātu tīkls šobrīd nodrošina, ka 98% iedzīvotāju tie ir sasniedzami 20 kilometru attālumā, savukārt, pēc Latvijas Bankas publicētajiem datiem, vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju tuvākais bankomāts ir mazāk nekā piecu kilometru attālumā.

Tāpat asociācijas dati liecina, ka, salīdzinot ar 2015.gadu, skaidras naudas izņemšanas reižu skaits bankomātos un filiālēs ir samazinājies par 33,7%, kamēr izņemtās naudas apmērs ir sarucis par 13,5%. Savukārt bankomātu tīkls šajā pašā periodā ir samazinājies par 13%.

Skaidru naudu var izņemt arī tirdzniecības vietās, kurās šis pakalpojums ir pieejams. "Asociācija arī turpmāk aktīvi strādās, lai veicinātu skaidras naudas izņemšanas iespējas tirdzniecības vietās, it īpaši mazapdzīvotās vietās un nelielu naudas summu gadījumā," piebilda asociācijā.

Finanšu nozares asociācijas biedri ir "Swedbank", "Luminor Bank" Latvijas filiāle, "SEB banka", banka "Citadele", "BlueOrange Bank", "Baltic International Bank", "LPB Bank", "Reģionālā investīciju banka", "Expobank", "Industra Bank", "Signet Bank", "PrivatBank" un "OP Corporate Bank" filiāle Latvijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pārtikas tirgotāju asociācija aicina samazināt PVN likmi pārtikai

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija aicina samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi piena, gaļas, graudaugu un citiem pārtikas produktiem, pauda asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Ekonomika Latvijā plāno izveidot kravas elektroauto uzlādes tīklu

Sākot plānot kravas elektroauto uzlādes tīklu, Latvijā uzreiz būtu jāpielāgojas prasībām, kas Eiropas Savienībā (ES) būs no 2035.gada, trešdien domnīcā par elektrouzlādes infrastruktūras izveidi Latvijā gar Eiropas transporta tīkla TEN-T autoceļiem teica Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Ekonomika Ašeradens: Koalīcija varētu vienoties par mērķētiem pabalstiem

Lai atbalstītu iedzīvotājus enerģijas cenu sadārdzinājuma dēļ, koalīcija varētu vienoties par mērķētiem pabalstiem, ne pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājumu energoresursiem, izriet no Saeimas deputāta Arvila Ašeradena (JV) teiktā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums".

Ekonomika Jaunajos projektos dzīvokļus izpērk vēl pirms uzbūvēšanas

Jaunu mājokļu trūkuma dēļ nekustamo īpašumu tirgus atkal piedzīvo pirms pusotras desmitgades pieredzēto scenāriju, kad dzīvokļi tika izpirkti jau labu laiku pirms ēkas uzbūvēšanas. Augstais pieprasījums «dzen augšup» dzīvojamās platības cenu, turklāt potenciālie pircēji ir spiesti rīkoties ātri, lai iegādātos noskatīto īpašumu. Taču pat šādos apstākļos ir ārkārtīgi svarīgi rūpīgi salīdzināt banku hipotekārā kredīta piedāvājumu, lai sapņu dzīvokļa vai mājas pirkums nekļūtu par grūti panesamu slogu uz vairākām desmitgadēm.

Lasiet arī

Ekonomika WSJ: "Printful" kļuvis par Latvijas pirmo "vienradzi"

Draugiem Group" drukas produktu ražotājs "Printful" ieguvis 130 miljonu dolāru (106,6 miljonu eiro) investīcijas no privātā investīciju uzņēmuma "Bregal Sagemount", kļūstot par pirmo Latvijas "vienradzi" jeb jaunuzņēmumu, kas sniedzis vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru tirgus vērtību, vēstī "Wall Street Journal".

Ekonomika Valdība atbalsta Latvijas pieteikumu 1,82 miljardu eiro piesaistei no ES fonda

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Latvijas atkārtoti izstrādāto pieteikumu 1,82 miljardu eiro piesaistei no Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna.

Ekonomika PTAC piemērojis soda naudu nebanku kreditētājiem "VIA SMS" un "Extra Credit"

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) nebanku kreditētājiem SIA "VIA SMS" un SIA "Extra Credit" piemērojis soda naudas par Reklāmas likuma pārkāpumiem, izplatot regulējumam neatbilstošas patērētāju kreditēšanas reklāmas, aģentūrai LETA pavēstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.