• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


FDP komentē, kā Covid-19 otrais vilnis ietekmējis nodokļu iekasēšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:16, 07.03.2021

Covid-19 otrais vilnis mazāk ietekmējis nodokļu iekasēšanu nekā pirmais vilnis, kārtējā krīzes monitoringa ziņojumā par Covid-19 ietekmi uz valsts ekonomiku un fiskālo situāciju norāda Fiskālās disciplīnas padome (FDP).


Avots: LETA

FDP pauda, ka 2020.gada decembrī nodokļu ieņēmumi bija 99% apjomā no iepriekšējā gada līmeņa, bet janvārī un februārī attiecīgi 104% un 101% apmērā no iepriekšējā gada līmeņa.

"Covid-19 pirmajam vilnim bija lielāka negatīva ietekme uz nodokļu ieņēmumiem nekā otrajam Covid-19 vilnim. Ja, pieņemam, ka pirmais vilnis sākās 2020.gada martā, tad zemākais nodokļu iekasēšanas punkts bija divus mēnešu vēlāk - maijā. Attiecīgi, ja pieņem, ka otrais Covid-19 vilnis sākās novembrī, tad lielāko nodokļu kritumu varētu sagaidīt 2021.gada janvārī," secina padome.

FDP arī norādīja, ka, lai arī nevar pilnīgi droši pieņemt, ka Covid-19 pirmais un otrais vilnis būs identiski intensitātē un termiņos, tomēr ar lielu varbūtību var prognozēt, ka otrajam vilnim ir mazāka ietekme uz nodokļu ieņēmumiem.

"Protams, ar pieņēmumu, ka nenotiks kardināla epidemioloģiskās un attiecīgi ekonomiskās situācijas pasliktināšanās," piebilda FDP.

Fiskālās disciplīnas uzraugi arī norādīja, ka pretēji nodokļu iekasēšanai, valsts budžeta izdevumu dinamika paliek svārstīga.

"Lai arī janvārī izdevumu līmenis gan pamatbudžetā, gan speciālajā budžetā bija tuvu iepriekšējā gada līmenim, februārī ir novērojams liels izdevumu pieaugums - pamatbudžeta izdevumi pieauga par 32%, bet speciālā budžeta izdevumi - par 15%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi," teikts ziņojumā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Ekonomika Saeima noraida grozījumus, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā.

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.

Lasiet arī

Pasaule Izraēla atceļ prasību par masku valkāšanu publiskās vietās ārpus telpām

Izraēlā no svētdienas cilvēkiem vairs nav jāvalkā sejas maskas publiskās vietās ārpus telpām, bet iekštelpās maskas arī turpmāk būs obligāta prasība. Taču eksperti pieļauj, ka arī šī prasība tuvāko mēnešu laikā var tikt atcelta.

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.