• Fanija,
  • Vēsma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Absurdi: NVO šobrīd visbiežāk izdara citu darbu, bet ierēdņi par to saņem algu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:48, 05.03.2021

Nevalstiskās organizācijas (NVO) šobrīd visbiežāk izdara citu darbu, kamēr valsts pārvaldē kāds par to saņem algu, un tas liekas absurdi, šādu viedokli šodien Saeimas un NVO forumā pauda biedrības "Latvijas jaunatnes padome" izpilddirektore Renāte Mencendorfa.Viņa teica, ka ir kaitinoši, ka brīdī, kad NVO pauž nepieciešamību pēc kaut kā, no valsts pārvaldes un ministriem izskan retorika, liekot organizācijām nākt ar konkrētiem priekšlikumiem un risinājumiem.

"Manuprāt, svarīgi ir parādīt to, kur ir problēma, bet dokumentu veidā to problēmu pārdefinēt būtu ierēdņu un ministru uzdevums," norādīja Mencendorfa. Viņa atzīmēja, ka organizācijām nav laika un resursu sekot līdzi visam notiekošajam un vēl izstrādāt likumprojektus.

Biedrības "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" direktore Inese Vaivare pauda, ka NVO sektorā arvien biežāk cilvēkiem vairs nav spēka. Tā, piemēram, pērn uzsāktā brīvprātīgo kustība "Paliec mājās!" beidzās tādēļ, ka komanda bija izdegusi.

"Mēs nevaram strādāt pa 12 stundām, mums ir jāpelna maize ģimenei. NVO sektors ir izdedzis, taisot ciet šos caurumus," uzsvēra Vaivare, piebilstot, ka jārunā arī par cilvēkiem, kuri īstenībā dara valsts pienākumu.

Viņa minēja, ka NVO ir dotas pāris dienas sagatavot rekomendācijas un atzinumus par Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzekļu sadalījumu. Uz aicinājumu termiņu pagarināt, Finanšu ministrija ir aicinājusi organizācijas "saņemties un to izdarīt". "Jā, mēs saņemsimies, bet NVO var beigties, jo cilvēkiem vairs nav spēka," teica Vaivare.

Deputāte Marija Golubeva (AP) norādīja, ka diemžēl šis gads visiem ir bijis tāds, un viņa var tikai apbrīnot cilvēkus, kuri strādā NVO un valsts pārvaldē. Golubeva uzsvēra, ka nav tā, ka valsts pārvaldē strādājošie neko nedara "un gaida, kad viņiem liks kaut ko darīt".

Viņasprāt, jācenšas vienam otru atbalstīt, jo visi ir uz izdegšanas robežas. "NVO izdzīvošana bija problēmātiska jau pirms sākās Covid-19 krīze, līdzīgi kā veselības sistēmai. Protams, cenšamies to tagad labot, bet viena gada laikā tas nav iespējams," uzsvēra deputāte, vienlaikus piebilstot, ka proaktīvas sociālās politikas neesamība izmaksā ļoti dārgi.

Golubeva norādīja, ka jāveido 21.gadsimtam atbilstoša sociālā sistēma, kas aizsniedz sabiedrības grupas, kas pašas nesaņemsies un neuzlabos savu labklājību dažādu objektīvu iemeslu dēļ.

Mendendorfa piebilda, ka ārzemēs nereti par brīvprātīgo darbu noteikt minimālais maksājums. Viņasprāt, tas varētu būt viens no atbalsta veidiem, ko sniegt NVO sektorā strādājošajiem brīvprātīgajiem. Tāpat viņa pieļauj iespēju noteikt nodokļu atvieglojumus par brīvprātīgā darba veikšanu, vai ļaut iedzīvotājiem gada deklarācijā atļaut kaut 1% savu nodokļu maksas novirzīt kādai organizācijai.

Uzklausot izskanējušos viedokļus, deputāte Evita Zālīte-Grosa (JKP) norādīja, ka katram politiskajam spēkam būtu jāuzrunā savi ministri un jāpanāk, ka viņi ieklausās NVO sektorā. Tā, piemēram, viņa uzrunāja izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) par sporta aktivitāšu atgriešanu, lai uzlabotu jauniešu psihoemocionālo stāvokli.

Ministre viņai jau esot atbildējusi, ka viņa otrdien, 9.martā, valdības sēdē cīnīsies par to, lai vismaz 20 cilvēki varētu piedalīties āra sporta aktivitātēs, esošo 10 vietā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Baltkrievija nesaņems no SIA "LatRosTrans" vairāk nekā 66 miljonus eiro

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments 14.aprīlī pieņēma lēmumu neierosināt Baltkrievijas uzņēmuma "Gomeļtransņeftj Družba" kasācijas sūdzību, līdz ar to stājies spēkā Latgales apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta uzņēmuma prasība par vairāk nekā 66 miljonu eiro piedziņu no SIA "LatRosTrans" par zaudējumu atlīdzības piedziņu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Ekonomika Ko darīt, ja Covid-19 atbalsts nonācis pie tiesu izpildītājiem?

Iedzīvotāji, kuriem izmaksātais valsts atbalsts ieturēts parādu dzēšanai, var šo naudu atgūt, taču nepieciešams rīkoties nekavējoties, sazināties ar savu tiesu izpildītāju un iesniegt informāciju, kas nepieciešama, lai naudu atgūtu, aģentūru LETA informēja labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Lasiet arī

Ekonomika Pēc ierobežojumu mīkstināšanas durvis pircējiem atvēruši 9000 veikalu

Pēc ierobežojumu mīkstināšanas šā gada 7.aprīlī durvis pircējiem atvēruši 9000 tirdzniecības vietu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Izklaide Seriāls "The Lord of the Rings" kļūs par dārgāko vēsturē

Gaidāmais seriāls "The Lord of the Rings" ("Gredzenu pavēlnieks") kļūs par dārgāko vēsturē, kura pirmā sezona vien izmaksās 465 miljonus dolāru (388 miljonus eiro), vēsta izdevums "The Hollywood Reporter".

Pasaule Vilciena avārijā Ēģiptē gājuši bojā 11 un ievainoti 98 cilvēki

Pasažieru vilcienam noskrienot no sliedēm, Ēģiptē svētdien gājuši bojā 11 un ievainoti 98 cilvēki paziņojusi Veselības ministrija.