• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kā pareizi plānot virtuves remonta izmaksas?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 10:30, 05.03.2021

Remonts virtuvē var būt ļoti dažāds – sākot ar sienu pārkrāsošanu un beidzot ar pārvērtībām, kuru rezultātā virtuve tiek izmainīta līdz nepazīšanai. Neatkarīgi no remonta apjoma svarīgi pirms tā sākšanas aprēķināt visas izdevumu pozīcijas, lai izvairītos no pārlieku lieliem tēriņiem Par to, kā remonta izmaksas plānot un arī samazināt, lasi raksta turpinājumā!Viss sākas ar tāmes sastādīšanu

To, ar kādām izmaksām nāksies saskarties remonta laikā, iespējams noskaidrot tikai tāmes sastādīšanas laikā. Tāmi sastādot, vērā jāņem vairākas nianses. Pirmkārt, materiālu cenas aprēķini nevis pēc lētākā, bet gan vidējā cenu piedāvājuma. Otrkārt, ja remontdarbiem tiks piesaistīta firma vai individuāli remontdarbu veicēji, salīdzini vairākus piedāvājumus, taču neizvēlies pašu lētāko variantu. Treškārt, visiem plānotajiem izdevumiem pieskaiti vismaz 10% neplānotiem tēriņiem.


Kā remonta laikā iespējams ietaupīt?


Foto: Freepik.com
Foto: Freepik.com

Iespējas ietaupīt, veicot remontu, ir ļoti dažādas. Lūk, dažas no tām:

• Rūpīgi salīdzini cenas vairākos veikalos, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu;

• Iegādājies nepieciešamās preces vairumā – dažos veikalos, pērkot uzreiz vairākas vienādas preces, iespējams saņemt pievilcīgu atlaidi;

• Ja tas iespējams, iegādājies lietotas mēbeles, instrumentus un citas remontam nepieciešamās lietas.

Gadījumā, ja zini, kā veikt konkrētus remontdarbus, ietaupīt iespējams, tos paveicot pašam. Vienkāršākos darbus iespējams apgūt pašmācības ceļā, taču jārēķinās, ka meistariem tie padosies krietni ātrāk, tāpēc beigās izdevīgāks risinājums var būt meistara noalgošana.


Kad taupība jāmet pie malas?


Foto: Freepik.com
Foto: Freepik.com

Remonts virtuvē, kopumā vērtējot, mēdz būt visai dārgs prieks, tāpēc loģiski, ka, plānojot tā izmaksas, teju ik uz soļa tiek meklētas iespējas samazināt izdevumus. Tomēr ir izdevumu pozīcijas, kurās taupīt noteikti nevajadzētu, un tās ir šādas:

Darbaspēks – lai gan iespēja ietaupīt, izvēloties pašu lētāko piedāvājumu, šķiet vilinoša, tā nav laba ideja. Šādi meistari nereti ir bez nopietnas pieredzes un zināšanām, turklāt strādā nelegāli, tāpēc, ja radīsies kādas nopietnākas problēmas, pierādīt vainu un piedzīt zaudējumus būs praktiski neiespējami;

Virtuves tehnika – kvalitatīva virtuves tehnika, kas sākotnēji, ļoti iespējams, izmaksās nedaudz vairāk, ilgtermiņā bieži vien ļaus ietaupīt. Kā? Tām mēdz būt augstāka energoefektivitātes klase, līdz ar to rēķins par elektrību būs zemāks, savukārt kvalitatīvām trauku mazgājamajām mašīnām un veļas mašīnām – zemāks ūdens patēriņš;

Ieplānotā darbu secība – dažkārt remonta laikā papildu izdevumi un ieilgušie remontdarbi rada vēlmi visu pabeigt ātrāk, dažus no ieplānotajiem darbiem izlaižot. Tomēr, šādi rīkojoties, rezultāts bieži vien nav iepriecinošs, jo, piemēram, pēc pāris gadiem nākas saprast, ka siena tomēr bija jāsiltina. Bet pēc tam, kad remonts jau veikts, siltināt ārsienu nozīmē remontu sākt praktiski no jauna.

Taupīt nevajadzētu, iegādājoties virtuves mēbeles vai aksesuārus, kas Tev ir patiešām svarīgi ikdienā. Piemēram, ja vēlies kvalitatīvus virtuves skapīšus, kas atvērsies vienmērīgi un kalpos daudzus gadus, lētākajiem piedāvājumiem labāk mest līkumu.

Remonts virtuvē un citās mājokļa telpās praktiski vienmēr izmaksā vairākus tūkstošus eiro. Ko darīt, ja ar iekrājumiem remontam nepietiek? Iegriezies Ondo.lv bloga sadaļā, kurā atrodams raksts Dzīvokļa remonts un mazs budžets: seši padomi, kas lieti noderēs.


Lasiet arī


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Ekonomika Saeima noraida grozījumus, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā.

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.