• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


No 1.jūlija mikrouzņēmējiem plāno vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:58, 03.03.2021

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien konceptuāli pirmajam lasījumam atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz, ka mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāji varēs izmantot vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu - saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu.Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz, ka MUN maksātājiem no šā gada 1.jūlija būs izvēles iespēja MUN aprēķināšanā un nomaksā izmantot vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu - saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu.

MUN maksātājam, kas izmantos saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu un nodrošinās visu saimnieciskās darbības ieņēmumu ieskaitīšanu vai iemaksāšanu saimnieciskās darbības ieņēmumu kontā, MUN noteiktā apmērā no saimnieciskās darbības ieņēmumu konta apgrozījuma tiks aprēķināts, ieturēts un ieskaitīts valsts budžetā automātiski bez MUN maksātāja iesaistes, proti, to paveiks Valsts ieņēmumu dienests sadarbībā ar kredītiestādi, kura būs atvērusi MUN maksātājam saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu.

Turklāt MUN maksātājs, kas izmantos minēto risinājumu, tiks atbrīvots arī no MUN ceturkšņa deklarāciju sagatavošanas un sniegšanas.

Vienlaikus likumprojekts paredz, ka lēmumu par mikrouzņēmuma kā MUN maksātāja reģistrēšanu rakstveidā neizdod, bet to paziņo, informāciju publicējot Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē, lai mazinātu administratīvo slogu.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā 2021.gada 1.jūlijā.

Gala lēmums par likumprojektu būs jāpieņem Saeimai trīs lasījumos.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Ekonomika Saeima noraida grozījumus, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā.

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.