• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Novatours: Latvijas iedzīvotājiem ir liela interese par ārzemju ceļojumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:04, 01.03.2021

Latvijas iedzīvotājiem ir liela interese par ceļojumu iespējām, atzina tūroperatora SIA "Novatours" vadītājs Leonīds Močeņovs.Viņš norādīja, ka tostarp "Novatours" pirmais piedāvātais brauciens 5.martā uz Tenerifi Kanāriju salās ir gandrīz pilnībā izpārdots, kā arī tiek veiktas rezervācijas turpmākajiem ceļojumiem, kas uz šo galamērķi plānoti ik piektdienu.

"Ieilgusī ceļojumu pauze nav mazinājusi Latvijas iedzīvotāju vēlmi ceļot. Mēs redzam, ka cilvēki ilgojas doties uz ārvalstīm, gaida iespēju baudīt saulainu un vasarīgu atpūtu, interese arvien pieaug," sacīja Močeņovs.

Vienlaikus viņš uzsvēra - tā kā klientu drošība tūroperatoram vienmēr ir bijusi pirmajā vietā, un pašreiz nav īstais laiks pārgalvībai vai paviršībai, ceļotāji īpaši rūpīgi tiek informēti par nepieciešamajiem drošības pasākumiem, dodoties ceļojumā un atgriežoties no tā. "Ceļotājus striktie noteikumi nebiedē, tie tiek uzlūkoti ar izpratni un apņēmību ievērot," piebilda Močeņovs.

Viņš arī pauda, ka atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam persona nevar ceļot uz Latvijas no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, izņemot vairākus gadījumus, tostarp atgriešanos pastāvīgajā dzīvesvietā. "Novatours" ieskatā, tas nozīmē, ka visi Latvijas iedzīvotāji bez ierobežojumiem varēs atgriezties dzīvesvietas valstī. "Protams, šis iemesls būs jānorāda tīmekļvietnē "covidpass.lv". Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam būs jāpārliecinās, ka persona ir iesniegusi šo pašapliecinājumu," sacīja Močeņovs.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Novatours" plāno 5.martā atsākt tūrisma braucienus no Latvijas uz ārvalstīm, pirmos lidojumus organizējot uz Kanāriju salas Tenerifes kūrortiem.

Tāpat ziņots, ka atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam ir noteikts aizliegums bez būtiska iemesla ieceļot Latvijā līdz ārkārtējās situācijas beigām, 6.aprīlim.

Valdības lēmums paredz, ka persona nevar ceļot uz Latviju no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices Konfederācijas un Lielbritānijas. Izņēmums ir gadījumi, ja persona pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai ieceļojot ar transportlīdzekli, kas neveic komercpārvadājumu, pirms ieceļošanas Latvijā ir aizpildījusi pašapliecinājumu informācijas sistēmas tīmekļvietnē (covidpass.lv), ka ieceļošana Latvijā neatliekami nepieciešama darba, mācību, studiju, ģimenes apvienošanas, medicīnas pakalpojumu saņemšanas, tranzīta vai nepilngadīgo pavadīšanas nolūkā, kā arī, lai atgrieztos pastāvīgajā dzīvesvietā vai dotos uz bērēm.

"Novatours" 2019.gadā strādāja ar 35,018 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka 2,8 reizes un bija 334 818 eiro. Kompānija "Novatours" reģistrēta 2000.gada decembrī, un tās pamatkapitāls ir 176 435 eiro. "Novatours" vienīgais īpašnieks ir Lietuvā reģistrēts uzņēmums "Novaturas".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Ekonomika Saeima noraida grozījumus, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā.

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.

Lasiet arī

Pasaule Izraēla atceļ prasību par masku valkāšanu publiskās vietās ārpus telpām

Izraēlā no svētdienas cilvēkiem vairs nav jāvalkā sejas maskas publiskās vietās ārpus telpām, bet iekštelpās maskas arī turpmāk būs obligāta prasība. Taču eksperti pieļauj, ka arī šī prasība tuvāko mēnešu laikā var tikt atcelta.

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.