• Fanija,
  • Vēsma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Staļģenē pirmsskolas grupu rotaļu laukuma labiekārtošanai aizņemas 400 000 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 23:17, 27.02.2021

Ar valsts aizņēmuma palīdzību 400 000 eiro apmērā Jaunsvirlaukas pagastā Staļģenes vidusskolas pirmsskolas bērnu rotaļu laukumā paredzēts veikt atjaunošanas un labiekārtošanas darbus, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.


Avots: LETA

Projekts "Staļģenes vidusskolas teritorijas labiekārtošana" Jelgavas novada pašvaldībā šogad noteikts kā prioritārais investīciju projekts ar mērķi saņemt aizņēmumu no Valsts kases. Projekts pēc būvniecības iepirkuma noslēguma tiks īstenots pēc uzņēmuma "Veido vidi" izstrādātā būvprojekta 2018.gadā. Tas paredz Staļģenes vidusskolas apkārtnē labiekārtot ne vien pirmsskolas bērnu rotaļu laukumu, bet arī parka teritoriju un izglītības iestādes galveno ieeju.

Sekojot līdzi pašvaldības budžeta izvirzītajām prioritātēm un investīciju plāniem, pašvaldībā lemts labiekārtošanas darbus objektā sadalīt trīs kārtās. Tādējādi pirmajā kārtā, ko iecerēts īstenot šovasar, plānots rekonstruēt pirmsskolas bērnu rotaļu laukumu, otrajā kārtā labiekārtot Staļģenes muižas parka daļu, savukārt trešajā kārtā nodrošināt funkcionālu un drošu skolas galveno ieeju. Otrās un trešās kārtas būvdarbiem pašvaldība šī gada budžetā līdzekļus nav paredzējusi, un iecerēts, ka nākamie atjaunošanas darbi skolas apkārtnē secīgi varētu turpināties nākamajos gados.

Āra laukumā pie Staļģenes vidusskolas būs piecas aktvitāšu zonas - pulcēšanās, aktīvā, izziņas, dabas un klusā zona. Katrā zonā atbilstoši tajā paredzētai funkcijai un mērķim plānotas rotaļu, izziņas un fiziskās attīstības veicinošas iekārtas. Katrai zonai plānots arī atšķirīgs - no dabiskiem materiāliem veidots segums. Izziņas zonu veidos kā mazu dabas laboratoriju, kurā bērni varēs būvēt, testēt, kontstruēt, ģenerēt un realizēt dažādas idejas. Dabas jeb ekozona būs veidota, izmantojot augu daudzveidību un maksimāli dabīgus elementus, lai bērni rotaļātos ar dažādiem dabas elementiem - ūdeni, augsni un augiem. Aktīvā zonā būs veidota ar mērķi veicināt un attīstīt bērnu veselīgu fizisko stāvokli. Šajā zonā būs iespējams rāpties, lēkt, šļūkt, līst, skriet un visādi kustēties ar rotaļāšanās palīdzību. Klusā zona būs domāta bērnu privātumam, atelpai no citām aktivitātēm. Savukārt pulcēšanās zonā būs novietoti soli, galdi un nodrošināts noēnojums. Zonu paredzēts izveidot funkcionāli elestīgu, lai to varētu izmantot ne vien bērni, bet arī skolas darbinieki un vecāki.

Saskaņā ar īstenoto projektu tiks uzlabota arī bērnu drošība pirmsskolas teritorijā - veikta gājēju un transporta celiņu atjaunošana, nomainot sadrupušo asfaltu ar betona bruģi un jaunu asfalta segumu. Tāpat laukumā iecerēts izvietot inventāra novietnes, prožektora tipa apgaismojumu, kā arī izbūvēt ūdens kanalizācijas sistēmu un nožogojumu ar diviem slēdzamiem vārtiņiem. Iecerēts arī veikt apzaļumošanas darbus.

Precīzas būvdarbu izmaksas būs zināmas pēc izsludinātā iepirkuma procedūras beigām, kad tiks noskaidrots konkrēts darbu veicējs. Izsludinātajam iepirkumam iesniegšanas termiņš noteikts 9.marts.

Staļģenes vidusskola ir viena no lielākajām un skolēnu skaita ziņā noslogotākajām izglītības iestādēm Jelgavas novadā. Šogad tur mācās 318 skolēni - pamatizglītības programmā 178 skolēni, pirmsskolas programmā 96, savukārt vidusskolā izglītību apgūst 44 skolēni. Pati skolas ēka, kas ir kultūrvēsturisks objekts, renovēta, siltināta un labiekārtota tika 2014.gadā. Aptuveni ap to pašu laiku īstenota arī jaunas piebūves būvniecība, skolai nodrošinot jaunu sporta zāli, atpūtas korpusu un ēdnīcu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Baltkrievija nesaņems no SIA "LatRosTrans" vairāk nekā 66 miljonus eiro

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments 14.aprīlī pieņēma lēmumu neierosināt Baltkrievijas uzņēmuma "Gomeļtransņeftj Družba" kasācijas sūdzību, līdz ar to stājies spēkā Latgales apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta uzņēmuma prasība par vairāk nekā 66 miljonu eiro piedziņu no SIA "LatRosTrans" par zaudējumu atlīdzības piedziņu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Ekonomika Ko darīt, ja Covid-19 atbalsts nonācis pie tiesu izpildītājiem?

Iedzīvotāji, kuriem izmaksātais valsts atbalsts ieturēts parādu dzēšanai, var šo naudu atgūt, taču nepieciešams rīkoties nekavējoties, sazināties ar savu tiesu izpildītāju un iesniegt informāciju, kas nepieciešama, lai naudu atgūtu, aģentūru LETA informēja labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Lasiet arī

Ekonomika Pēc ierobežojumu mīkstināšanas durvis pircējiem atvēruši 9000 veikalu

Pēc ierobežojumu mīkstināšanas šā gada 7.aprīlī durvis pircējiem atvēruši 9000 tirdzniecības vietu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Izklaide Seriāls "The Lord of the Rings" kļūs par dārgāko vēsturē

Gaidāmais seriāls "The Lord of the Rings" ("Gredzenu pavēlnieks") kļūs par dārgāko vēsturē, kura pirmā sezona vien izmaksās 465 miljonus dolāru (388 miljonus eiro), vēsta izdevums "The Hollywood Reporter".

Pasaule Vilciena avārijā Ēģiptē gājuši bojā 11 un ievainoti 98 cilvēki

Pasažieru vilcienam noskrienot no sliedēm, Ēģiptē svētdien gājuši bojā 11 un ievainoti 98 cilvēki paziņojusi Veselības ministrija.