• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas pašvaldība piedāvā atbalsta pasākumus NĪN maksātājiem. Kas iespējams?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:24, 27.02.2021

Lai sniegtu palīdzību galvaspilsētas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem Covid-19 krīzes laikā, Rīgas pašvaldība šogad piedāvā dažādus atbalsta pasākumus, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.


Avots: LETA

Godprātīgi nodokļus maksājušiem uzņēmumiem ir iespēja pieteikties uz NĪN maksājumu sadalīšanu vai pagarināšanu uz trīs gadiem.

Uz šo atbalsta veidu var pieteikties darba devēji, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības konkrētajā 2021.gada atbalsta mēnesī, salīdzinot ar vidējiem ieņēmumiem 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, kad uzņēmums faktiski darbojies, ir samazinājušies ne mazāk kā par 20%.

Nokavētajam nodokļu maksājumam, kura samaksai ir piešķirts termiņa pagarinājums, netiek aprēķināta nokavējuma nauda.

Lai iegūtu šo termiņa pagarinājumu, uzņēmējam ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē jāiesniedz pamatots iesniegums. Pārvaldei ir tiesības nokavēto nodokļu maksājumu samaksu sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem, skaitot no iesnieguma iesniegšanas dienas.

Lai izvērtētu nodokļu maksātāja atbilstību noteiktiem kritērijiem, pārvaldei būs jāpieprasa papildu informācija Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Lai paātrinātu lēmuma pieņemšanu, nodokļu maksātājam vienlaicīgi VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā jāsniedz piekrišana maksātāja datu nodošanai Rīgas pašvaldībai.

Rīgas pašvaldība piedāvā NĪN termiņa sadalīšanu vai atlikšanu līdz vienam gadam, ja termiņa nokavējums radies tā saucamās nepārvaramas varas rezultātā.

Nodokļu maksātājam motivētu iesniegumu, kas apliecina nepārvaramas varas apstākļus, kuru rezultātā radies nodokļu samaksas termiņa kavējums, jāiesniedz ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc maksājuma termiņa. Nokavētajam nodokļu maksājumam, kura samaksai ir piešķirts termiņa pagarinājums, netiek aprēķināta nokavējuma nauda. Arī šis atbalsta veids paredzēts tikai godprātīgiem nodokļu maksātājiem.

NĪN maksātājs var pretendēt uz maksājuma termiņa sadalīšanu līdz vienam gadam arī citos gadījumos, kad neatbilst iepriekš minētajiem kritērijiem vai vēlas iegūt atkārtotu termiņa pagarinājumu, bet tad tiks piemērota kavējuma nauda 0,0125% apmērā par katru dienu visā kavējuma periodā.

Lai iegūtu šo termiņa pagarinājumu, iesniegums jāiesniedz ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās vai pirms beidzies iepriekšējā pagarinājuma termiņš.

Attiecībā uz bezstrīda kārtībā piedzenamiem nodokļa parādiem iespējams vienoties par parāda samaksu saskaņā ar grafiku uz laiku līdz trīs gadiem. Iesniegums jāiesniedz sešu mēnešu laikā no bezstrīdus lēmuma pieņemšanas brīža. Šajā gadījumā nokavētajiem nodokļa maksājumiem tiek piemērota kavējuma nauda 0,025% par katru dienu kavējuma periodā.

Atsevišķām NĪN maksātāju kategorijām - maznodrošinātajiem, pensionāriem, iedzīvotājiem ar invaliditāti, ģimenēm ar bērniem, ēkām ar siltinātām fasādēm u.c. - par Rīgā esošo nekustamo īpašumu tiek piešķirti nodokļa atvieglojumi līdz pat 90% apmērā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Ekonomika Saeima noraida grozījumus, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā.

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.