• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas dome anulējusi darbības atļaujas sešām spēļu zālēm. Kāds ir iemesls?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:07, 25.02.2021

Rīgas dome trešdien nolēma anulēt atļaujas sešām spēļu zālēm. Minētās spēļu zāles atrodas Miera ielā 111, Tallinas ielā 85, Parādes ielā 5b, Rītupes ielā 45, Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā 20a un Lutriņu ielā 1.


Avots: LETA

Lēmums anulēt darbības atļaujas pamatots ar neatbilstību Rīgas teritorijas plānojumam. Spēļu zāles atrodas vai nu pilsētas vēsturiskajā centrā vai dzīvojamās teritorijās, bet tās drīkst atrasties tikai teritorijās, kur tiek nodrošināta komercdarbība.

Atļaujas organizēt spēļu zāles minētajās teritorijās zaudēs spēku pēc pieciem gadiem.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vicemēre Linda Ozola (JKP) uzskata, ka tieši JKP esot galvenie iniciatori spēļu zāļu slēgšanai Rīgā un visā Latvijā. "Soli pa solim mēs pildām dotos solījumus un spēļu skaits Rīgā katru gadu sarūk. Esmu gandarīta par rezultātu, ņemot vērā, ka azartspēļu nozares piedāvātie pakalpojumi ietver paaugstinātu risku indivīdam un sabiedrībai kopumā," piebilda vicemēre.

Viņa norādīja, ka arī Satversmes tiesa ir atzinusi, ka spēļu zāļu pieejamība ir viens no azartspēļu atkarību veicinošiem faktoriem, kuru iespējams novērst ar ierobežojumiem.

Viņasprāt, šis ir nozīmīgs solis cīņā ar "azartspēļu netīro biznesu" un šī biznesa ierobežošana ir uzskatāma par viņas un JKP ne tikai ambīciju, bet arī atbildību. "Uzskatu, ka šajā "karā" jebkurš līdzeklis ir labs, ja vien mums izdodas apturēt šo netīro rūpalu, kas ir izraisījis bēdas un nedienas daudzās Latvijas ģimenēs," atzīmēja Ozola.

Vienlaikus viņa atgādināja, ka ir plānots pārbaudīt arī citas spēļu zāļu atrašanās vietas, un, ja tās neatbildīs aktuālajam pilsētas plānojumam, tas būs par pamatu azartspēļu organizēšanas atļauju atcelšanai. Ozola informēja, ka līdz šim pieņemti jau vairāk nekā 43 domes lēmumi par spēļu zāļu slēgšanu, taču visus šos lēmumus azartspēļu organizatori ir pārsūdzējuši, un Rīgas dome visās tiesvedībās ir uzvarējusi.

Kā iepriekš skaidroja toreizējais Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš, pat ja azartspēļu organizētāji pārsūdzēs šo Rīgas domes lēmumu un tiesā uzvarēs, zaudējumi komersantiem nebūs radušies, jo zāles būs turpinājušas darbu.

Vēl par astoņām spēļu zālēm atļauju anulēšanas lēmumi tiek gatavoti.

Kā deputātiem skaidroja Tiesiskās uzraudzības nodaļas galvenā juriste Natālija Gorbačova, līdz šim ir bijusi 41 tiesvedība par azartspēļu organizēšanas atļauju anulēšanu. Vēl ir palikušas divas lietas trešajā tiesu instancē. Pārējās lietās Rīgas dome tiesvedību ir uzvarējusi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro

Sporta centru fiksēto izdevumu segšanai valsts novirzīs astoņus miljonus eiro, ceturtdien vienojās vadības grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Ekonomika «GSP+» Uzbekistānai: ekonomiskie ieguvumi un nozīmīgu pārmaiņu atzīšana valstī

Šī gada 9. aprīlī Eiropas komisija nolēma iekļaut Uzbekistānu to valstu sarakstā, kuras var izmantot GSP+ preferenču sistēmu tirdzniecībā ar Eiropas savienību.

Ekonomika Saeima noraida grozījumus, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā.

Ekonomika Pērn Latvijas mazumtirdzniecībā ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu

Pērn Latvijas mazumtirdzniecības nozarē tika ieviesti gandrīz 13 600 jaunu patēriņa produktu, liecina tirgus pētījumu kompānijas "NielsenIQ" veiktais pētījums.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.