• Ella,
 • Elmīra
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


DEPO vadītājs Kozlovskis: Jūtamies nodoti no valdības puses

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
lat.bb.lv 10:35, 23.02.2021 2

Andris Kozlovskis, SIA "DEPO DIY" valdes priekšsēdētājs

Pagājušā gada pēdējā dienā Valsts kancelejas vadītājs, kura paspārnē ir arī Operatīvās vadības grupa, uzrunāja tirgotājus un aicināja "visiem būt gataviem ieguldīties", uzņemoties papildu pienākumus un atbildību Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, tādējādi radot drošus nosacījumus veikalu atvēršanai, nodrošinot godīgu konkurenci nozarē.


Avots: LETA

Tirdzniecības nozares dalībnieki, t.sk. arī mēs - DEPO, izprotot kopējās epidemioloģiskās situācijas nopietnību un atsaucoties minētajam aicinājumam, aktīvi piedalījāmies "Drošas tirdzniecības koncepcijas" izstrādē, kuru koordinēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Paturot prātā to, ka Covid-19 vīrusa klātbūtne, visticamāk, būs ilgstoša, kopīgi meklējām risinājumus, lai visas tirdzniecības vietas spētu nodrošināt drošus iepirkšanās apstākļus ne tikai šodien, bet arī ilgtermiņā. Uzskatām, ka nozarei šos risinājumus izdevās atrast.

Neskatoties uz mūsu nozares dalībnieku dažādību un atšķirīgajām iespējām, mums izdevās solidāri vienoties par "Drošas tirdzniecības koncepciju", lai gan šo drošības prasību ieviešana dažbrīd šķita kā neiespējamā misija. Daudziem tirgotājiem visu prasību ievērošana tik tiešām ir milzīgs izaicinājums, tāpēc ierobežojumu apmēru un kontroles mehānismus salāgojām ar tirdzniecības platību izmēriem.

Esam pārliecināti, ka mums visiem kopā ir izdevies izstrādāt patiešām drošu pasākumu kopumu, kas arī turpmāk neļaus vīrusam izplatīties tirdzniecības vietās.

"Drošas tirdzniecības koncepcijas" būtība bija vienlaicīgi ar paaugstināto epidemioloģiskās drošības prasību ieviešanu ļaut atsākt darbu visiem tirdzniecības nozares dalībniekiem, kuri spēj pilnvērtīgi ieviest visas prasības.

Bet, ak vai! Valdība ar lielu entuziasmu pieprasīja ieviest "Drošas tirdzniecības koncepcijas" paaugstinātās prasības ar š.g. 8.februāri, bet ar pamatīgu cinisma devu paziņoja, ka visiem veikaliem pilnvērtīgi strādāt joprojām nav atļauts. Tāpat kā ļoti daudzi tirdzniecības nozares dalībnieki jūtamies pievilti, nodoti un sodīti.

Tirdzniecības nozare ierobežotos apstākļos strādā jau kopš 2020.gada 6.novembra. Apskatot saslimstības statistiku, kopš lielas daļas nozares paralizēšanas 19.decembrī, neredzam apstiprinājumu tam, ka saslimstību būtu veicinājusi tieši tirdzniecības nozare. Acīmredzot kaut kas tiek darīts nepareizi. Saslimstība joprojām ir augsta un samazinās ļoti lēni. Tas apliecina tikai to, ka valdība, nosakot ierobežojumus, visu laiku ir koncentrējusies uz tām vietām, kas nerada saslimstību, ieviešot neatbilstošus ierobežojumus un bezjēdzīgi mērdējot nepārtikas preču tirdzniecības uzņēmumus un ekonomiku kopumā. Izskatās, ka tiek šauts pa zvirbuļiem ar lielgabaliem.

Joprojām neesam redzējuši pamatotus datus un visaptverošu analīzi par saslimstības rādītājiem un to izmaiņām atkarībā no spēkā esošajiem ierobežojumiem. Rodas pamatotas šaubas par šobrīd spēkā esošo tirdzniecības nozares ierobežojumu samērīgumu un nepieciešamību konkrētā mērķa - COVID-19 izplatības ierobežošanas - sasniegšanai.

Uzdrošināmies apgalvot, ka attiecībā uz tirdzniecības nozari pieņemtie lēmumi ir nesamērīgi, diskriminējoši, nepamatoti. Vēl vairāk - tirdzniecības nozarei noteiktie ilgstošie ierobežojumi ir iznīcinoši. Un tie nav devuši valdības gaidīto rezultātu - būtisku Covid-19 izplatības samazināšanos valstī.

Tirdzniecības nozare no savas puses ir paveikusi visu no uzņēmumiem atkarīgo, lai tirdzniecības vietas būtu epidemioloģiski drošas.

Ir grūti saprast, kā valdība, kas ir atbildīga par valsts ekonomisko izaugsmi un sabiedrības labklājību, var demonstrēt klaju vienaldzību pret Latvijas lielākās nozares izdzīvošanas iespējām, vienlaikus apgrūtinot cilvēku ikdienu un vājinot epidemioloģisko drošību.

Covid-19 klātbūtne pieprasa tālredzīgu, uz ilgtermiņa risinājumiem orientētu rīcību, kas palīdzētu pārvarēt pandēmijas radīto krīzi ar iespējami mazākiem zaudējumiem sabiedrībai kopumā. Cilvēku objektīvās vajadzības nepazūd arī krīzes brīžos. Krīzei ieilgstot, ir jāpieņem šie jaunie apstākļi un sabiedrībai, uzņēmumiem un valdībai tiem jāpielāgojas visatbilstošākajā veidā. Jaunie apstākļi nav par to, ka cilvēki būtu jāsadzen "alās", bet gan par to, cik gudri mēs spēsim sadzīvot ar vīrusa klātbūtni.

Uzņēmumiem, kas var nodrošināt epidemioloģiskās drošības pasākumu izpildi, ir tiesības strādāt un būt veseliem visās nozīmēs.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • ira 23.02.2021 12:15
  Tas jau arī ir pasaules aizkulišu valdibas mērķis-graut mazo un vidējo biznesu.Mūsu valdība tiek raustīta aiz aukliņām tieši tāpat kā citu valstu valdības.Vairāk meklējiet informāciju un vairāk lasiet.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Latvija ir Lat'viešu Valsts un tā tas būs vienmēr 23.02.2021 21:56
   Šī portāla cienījamie redaktori! Lūdzu, nedzēsiet manus komentārus par masturbācijas lietderību. Tā ir ļoti aktuāla tēma un vērtīga informācija ikvienam jūsu portāla lasītājam. No manas aptaujas zinu, ka ikviens lasītājs pēc jūsu portāla apmeklējuma ar lielu prieku nodarbojas ar masturbāciju. No ticamiem avotiem zinu, ka pats galvenais redaktors kā es masturbē piecas reizes dienā. Paldies par jūsu izpratni! Mast"urbācijas laikā endorfīnu sekrēcija piedalās mūsu stresa un nervozitātes stāvokļa mazināšanā. Orgasma laikā palielināta endorfīnu veidošanās un muskuļu relaksācija izraisa ļoti nomierinošu relaksācijas sajūtu. Mast"urbācija var uzlabot imūnsistēmu. Kas notiek, kad mast"urbē, ir palielināts kortizola līmenis, hormons, kas mazās devās var regulēt imūnsistēmu. Mast"urbācija var dot jums lielāku uzmanību, novērtējot spēju atturēties no orgasma posma. Tāpēc mas"turbācija var tikt izmantota kā terapija sev, lai jūs iepriecinātu savu partneri. Daži pētījumi liecina, ka mast"urbācija pirms dzimum"akta ar partneri var uzlabot sper"mas kvalitāti. Tas notiek tāpēc, ka pirmajā ejakul"ācijā jūs netieši iznīcināsiet "veco" sper"mu. Jauns pētījums norāda, ka mast"urbācijas aktivitātēs mazināsies deguna kuņģa pietūkums. Tas palīdz novērst gripas saslimšanas risku vai drudzi.! Tāpat kā vingrinājums, mast"urbācija izrādās pazemināts asinsspiediens un var pozicionēt jūs atvieglotā stāvoklī. Ar relaksējošu un psihol"oģisku fizisko stāvokli, kas ir apmierināts ar pieaugošajiem endorfīniem, Jūs esat labākajā stāvoklī mieram. Tātad, mast"urbācija ir labāk darīt, pirms dodaties gulēt, nevis tad, kad pamodīsieties un vienkārši sākat darbību. Paldies par uzmanību un to, ka izlasījāt manu komentāru līdz galam.
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kariņš: Pandēmijas izraisītā krīze ir iespēja pārveidot mūsu ekonomiku

Covid-19 pandēmijas izraisītā krīze jāizmanto tautsaimniecības gudrai reindustrializācijai, šonedēļ Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdē atzīmēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika VIDEO. Vēlme kaut ko kontrolēt ir absurda - neracionāli aizliegumi nestrādā!

“Cilvēki vienmēr ir centušies aizliegumus apiet. Un arī patlaban esošajā situāciju varot novērot, ka neracionāli aizliegumi ar kaut kādiem pirmās nepieciešamības preču sarakstiem nestrādā. Vēlme kaut ko kontrolēt ir absurda," uzskata mobilo sakaru kompānijas LMT prezidents Juris Binde.

Ekonomika Attālinātā darbā radušos izdevumus jākompensē darba devējam, pauž arodbiedrības

Izdevumi, kas radušies, lai darbinieki varētu strādāt attālināti, būtu jānodrošina darba devējam, nevis darba ņēmējam, uzsver Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Egils Baldzēns.

Ekonomika FOTO. KuKuu... Paskaties, kāda ceptuve pandēmijas laikā durvis vērusi Engurē!

Pandēmijas laikā Engurē, Jūras ielā durvis vērusi ceptuve "KuKuu", vēsta izdevums "Dienas bizness". Decembrī ģimenes lokā ceptuvē sākta piparkūkas mīklas ražošana, janvārī izveidota tirdzniecības vieta ar plašāku produktu klāstu un darbā pieņemti jauni darbinieki.

Lasiet arī

Pasaule Izraēlā durvis ver restorāni, bet nepotētie drīkstēs sēdēt tikai āra terasēs

Izraēlā svētdien atkal atvērti restorāni un kafejnīcas un skolās daļēji atsākušās mācības klātienē.

Sabiedrība Vienreizējais 500 eiro atbalsts par bērnu: 7 svarīgi jautājumi un atbildes

Saeimā pieņemtie Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā paredz sniegt vienreizēju atbalstu 500 eiro apmērā ģimenēm par katru bērnu. Cilvēkiem, kuru ģimenēs aug bērni, rodas daudz jautājumu par šo atbalstu. Labklājības ministrija ir apkopojusi būtiskākos un piedāvā atbildes.

Sabiedrība VIDEO. BMW Rīgā ietriecas mājas sienā; šoferis no notikuma vietas aizbēg

Kāds “BMW” šoferis Bodlerājā nesavaldīja savu automašīnu un izbrauca cauri daudzdzīvokļu mājas sētai, ietriecoties ēkas sienā. Šoferis notikuma vietu pameta, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.