• Ella,
  • Elmīra
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


PTAC komentējis RNP darbības komunālo pakalpojumu parādu piedziņas jomā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:28, 22.02.2021

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, (PTAC), izvērtējot Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) komercpraksi komunālo pakalpojumu parādu piedziņas jomā, uzņēmuma rīcībā nesaskatīja būtisku patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma pazīmes, pavēstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.Vienlaikus PTAC ieskatā individuālās patērētāju lietās tomēr bija vērojamas parādu atgūšanas kavēšanas pazīmes.

PTAC secinājis, ka RNP kopējā teorētiskā parādu piedziņas sistēma pirmšķietami ir atbilstoša ātrai un efektīvai parādu piedziņai, bet praksē tā nestrādā noteiktu apstākļu dēļ.

Tāpēc PTAC ir vērsies pie atbildīgajām iestādēm - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Rīgas dom - ar ierosinājumiem un priekšlikumiem par nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos komunālo pakalpojumu parādu piedziņas jomā. Ņemot vērā minēto, pašlaik PTAC nolemj izbeigt lietu, ar aicinājumu RNP turpmāk savā darbībā nodrošināt komercprakses atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Tādējādi PTAC ir aicinājis RNP turpmāk savā darbībā sekot līdzi tās pārvaldīto māju finansiālajam stāvoklim un veikt aktīvas un samērīgas darbības parādu piedziņā tā, lai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem ilgtermiņā neuzkrājas lieli parādu apjomi. Proti, nodrošināt to, lai tiktu īstenotas efektīvas un ātras parādu atgūšanas darbības dzīvokļu īpašnieku parādu rašanās gadījumā;

Savukārt, ja, veicot parādu atgūšanu no nemaksātājiem, tos izdodas piedzīt, PTAC prasa RNP šo naudas summu atgriezt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopībai.

Gertmane atgādināja, ka 2020.gadā RNP izsūtīja dzīvokļu īpašniekiem paziņojumus un aptaujas balsojuma veidlapas, kurās aicināja dzīvokļu īpašniekus pieņemt lēmumu siltumenerģijas piegādes pārtraukšanas problemātikas risināšanā. PTAC secināja, ka būtībā šī aicinājuma pamatcēlonis ir sekas spēkā esošajam normatīvajam regulējumam, kas dod siltumenerģijas piegādātājam tiesības pārtraukt piegādi visai mājai, ja par saņemto siltumu nav norēķinājies kaut viens no dzīvokļa īpašniekiem.

Jau vēstīts, ka PTAC saņēmis 40 iesniegumu par RNP priekšlikumu siltumenerģijas problēmu risināšanai, aģentūru LETA informēja PTAC.

PTAC ir saņēmis patērētāju iesniegumus par RNP 2020.gada augusta beigās izsūtītajām anketām, kurās kompānija aicināja dzīvokļu īpašniekus pieņemt lēmumus par siltumenerģijas parāda segšanu no uzkrājumiem nākamo periodu uzturēšanas darbiem, tāpat pārvaldnieks lūdza izlemt jautājumu par tiešo norēķinu veikšanu ar uzņēmumu "Rīgas siltums".

Patērētāji sūdzībās pauduši bažas, ka viņiem, kā godprātīgiem maksātājiem, varētu nepiegādāt siltumenerģiju, no mājas iedzīvotāju iemaksātajiem uzkrājumiem varētu apmaksāt citu parādus, kā arī izteikta neapmierinātība ar pārvaldnieka veiktajām darbībām parādu piedziņā.

PTAC sāka RNP prakses izvērtēšanu par iespējamajām veiktajām darbībām esošo iedzīvotāju parādu piedziņas jomā.

RNP pieder Rīgas pašvaldībai. Uzņēmums izveidots 2010.gada beigās, apvienojot 15 pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības. RNP pamatkapitāls ir 5,117 miljoni eiro. 2019.gadā RNP strādāja ar 63,965 miljonu eiro apgrozījumu un -958 809 eiro zaudējumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Attālinātā darbā radušos izdevumus jākompensē darba devējam, pauž arodbiedrības

Izdevumi, kas radušies, lai darbinieki varētu strādāt attālināti, būtu jānodrošina darba devējam, nevis darba ņēmējam, uzsver Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Egils Baldzēns.

Ekonomika FOTO. KuKuu... Paskaties, kāda ceptuve pandēmijas laikā durvis vērusi Engurē!

Pandēmijas laikā Engurē, Jūras ielā durvis vērusi ceptuve "KuKuu", vēsta izdevums "Dienas bizness". Decembrī ģimenes lokā ceptuvē sākta piparkūkas mīklas ražošana, janvārī izveidota tirdzniecības vieta ar plašāku produktu klāstu un darbā pieņemti jauni darbinieki.

Ekonomika Rīgā atvērts Igaunijā populārākais mājas un dārzkopības preču veikals Hortes

5. martā pirmo reizi Latvijā durvis vēris viens no lielākajiem un modernākajiem dārzkopības, mājas un mājdzīvnieku preču iegādes centriem Baltijā - Hortes, kura izveidē investēti 6,5 miljoni eiro.

Ekonomika Kas notiek ar degvielas cenām Baltijas valstu galvaspilsētās? (+INFOGRAFIKA)

Baltijas valstu galvaspilsētās pagājušajā darba nedēļā degvielas cenas nemainījās, taču autogāzei bija nelielas cenu svārstības, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Sinoptiķu prognozes par nākamo nedēļu: Vai kļūs atkal siltāks?

Sākot ar nākamās nedēļas vidu, Latvijā vairāk snigs un līs, gaiss kļūs siltāks, liecina sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Covid-19 dēļ izjūt bailes par nākotni

Kopumā 51% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē izjutuši bailes par savu nākotni, liecina "Apotheka" un tirgus pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptauja.

Ekonomika Rosina atjaunot mikrouzņēmumu režīmu, kas darbojās līdz šim gadam

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti sagatavojuši grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz atjaunot mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) režīmu, kas darbojās līdz šim gadam.