• Centis,
  • Gotfrīds,
  • Vents
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Uzņēmumi varētu paši neaprēķināt nodokļa maksājumus un nesniegt deklarācijas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:16, 27.01.2021

Ieviešot vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu, uzņēmumi varētu paši neaprēķināt nodokļa maksājumus un nesniegt nodokļu deklarācijas, paredz Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām.FM likuma grozījumus pamatoja ar nepieciešamību radīt motivējošu vidi nodokļu samaksai, mazināt administratīvo slogu, ierobežot ēnu ekonomiku, radīt modernu un uz jaunākajām tehnoloģijām balstītu nodokļu administrēšanas rīku. Vienlaikus ar minēto rīku iecerēts sekmē mazā biznesa attīstību.

Vienkāršotais nodokļa nomaksas risinājums ir paredzēts mazajiem uzņēmējiem - fiziskajām personām, kas veic saimniecisko darbību. Risinājums paredz nodokļa aprēķināšanu un iekasēšanu praktiski bez nodokļa maksātāja iesaistes, proti, ka no katras saimnieciskās darbības ieņēmumu kontā ienākošās transakcijas nodoklis tiks ieturēts uzreiz. Tādējādi nauda, kas paliks saimnieciskās darbības ieņēmumu kontā, uzreiz būs pieejama nodokļa maksātājam un izmantojama pēc tā ieskatiem.

No likumprojekta izriet, ka vienkāršots nodokļa nomaksas risinājums ļaus veikt nodokļa nomaksu, izmantojot saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu, kuru paredzēts izmantot tikai vienkāršotā nodokļa nomaksas risinājuma ietvaros.

Likumprojekts paredz, ka vienkāršoto nodokļa nomaksas risinājumu piemēros, lai no saimnieciskās darbības ietvaros gūtajiem ieņēmumiem aprēķinātu, ieturētu un uzskaitītu nodokļa maksājumus un pārskaitītu tos vienotajā nodokļu kontā. Nodokļu maksātājam būs jānodrošina saimnieciskās darbības ieņēmumu nodalīšana no personiskajiem līdzekļiem.

"Lai nodokļu maksātājam būtu tiesības izmantot vienkāršotā nodokļa nomaksas risinājumu un tā galvenās priekšrocības, proti, pašam neaprēķināt nodokļa maksājumu, neveikt maksājumu valsts budžeta kontā un nesniegt nodokļa deklarāciju, tam ir jānodrošina, ka visi ar saimniecisko darbību saistītie ieņēmumi tiek ieskaitīti vai iemaksāti saimnieciskās darbības ieņēmumu kontā," skaidroja FM.

Pirms vienkāršotā nodokļa nomaksas risinājuma izmantošanas uzsākšanas, nodokļu maksātājam būs jāvēršas kredītiestādē, kas sniedz saimnieciskās darbības ieņēmumu konta lietošanas pakalpojumu, lai atvērtu kontu vai noskaidrotu, vai esošu kontu ir iespējams izmantot kā saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu. Tālāk nodokļu maksātājam būs jāpiesakās Valsts ieņēmumu dienestā (VID), iesniedzot iesniegumu, kurā jānorāda saimnieciskās darbības ieņēmumu konta numurs, kredītiestāde, kura atvērusi šo kontu, un plānoto datumu vienkāršotā nodokļa nomaksas risinājuma uzsākšanai.

Regulējums paredz, ka VID būs jānodrošina nodokļu maksātāja saimnieciskās darbības ieņēmumu konta kredīta apgrozījuma uzskaite, lai nodrošinātu korektas nodokļa likmes paziņošanu kredītiestādei. Tāpat VID būs jānodrošina nodokļa aprēķināšana, informācijas sagatavošana un sniegšana kredītiestādēm, kā arī būs jāveic aprēķinātā un iekasētā nodokļa uzskaite un būs jānodrošina informācijas pieejamība nodokļu maksātājam.

"Līdz ar to, lai arī valsts pusē vienkāršoto nodokļa nomaksas risinājumu nepadarītu sarežģītu un smagnēji administrējamu, kā arī nodrošinātu vienkāršu scenāriju operatīvai informācijas apritei, likumprojekts paredz, ka nodokļu maksātājam, viena nodokļa režīma piemērošanai vienlaikus ir tikai viens saimnieciskās darbības ieņēmumu konts," piebilda FM.

Lai pieteiktos vienkāršotam nodokļa nomaksas risinājumam, personai, kas vēl nav reģistrēta kā nodokļu maksātāja, iesniegumu vienkāršotā nodokļa nomaksas risinājuma izmantošanai iesniegs vienlaikus ar iesniegumu par reģistrēšanos par konkrētā nodokļa maksātāju.

Savukārt nodokļu maksātājs, kas ir reģistrēts Uzņēmumu reģistrā vai VID nodokļu maksātāju reģistrā un konkrētā nodokļa maksātājs, iesniegumu iesniegs ne vēlāk kā piecas darba dienas pirms konkrētajā nodokļu likumā noteiktā vienkāršotā nodokļa nomaksas risinājuma uzsākšanas brīža.

Par likuma grozījumiem vēl jālemj Ministru kabinetam, bet gala lēmums jāpieņem Saeimai.

Plānots, ka vienkāršots nodokļa nomaksas risinājums varētu darboties no šā gada 1.jūlija.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pupi?! Sākts ražot "Ādažu čipsu" sāļās uzkodas no pupiņu miltiem (+FOTO)

Pārtikas koncerns "Orkla Latvija" sākusi ražot "Ādažu čipsu" sāļās uzkodas no pupiņu miltiem, informēja kompānijas pārstāvji.

Ekonomika Attālināti pēdējā gada laikā strādājuši aptuveni puse darba ņēmēju

Pēdējo 12 mēnešu laikā 53% darba ņēmēju ir izmantojuši attālinātā darba iespējas, piektdien Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) rīkotajā konferencē "Līdzsvars visiem" sacīja LDDK ģenerāldirektores vietniece Inese Stepiņa, atsaucoties uz pētījuma rezultātiem.

Ekonomika Jauniešiem pieejamas bezmaksas programmētāju apmācības un prakses vietas

Nodibinājums FONDS SABIEDRĪBAI uzsācis vērienīga projekta EDIBO - European Digital Bootcamps īstenošanu, kas paredz 150 bezdarba riskam pakļautu jauniešu apmācīšanu par programmētājiem un nodrošināšanu ar prakses vietām Latvijas IKT uzņēmumos.

Ekonomika Absurdi: NVO šobrīd visbiežāk izdara citu darbu, bet ierēdņi par to saņem algu

Nevalstiskās organizācijas (NVO) šobrīd visbiežāk izdara citu darbu, kamēr valsts pārvaldē kāds par to saņem algu, un tas liekas absurdi, šādu viedokli šodien Saeimas un NVO forumā pauda biedrības "Latvijas jaunatnes padome" izpilddirektore Renāte Mencendorfa.

Lasiet arī

Veselība Pierobežā sirmgalvjiem jāmēro 20 kilometri līdz ģimenes ārstam vai pēc zālēm

Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežas ciematā Silene ir apgrūtināta piekļuve ģimenes ārstam, kā arī medikamentiem, kuru iegādei ir jāmēro gandrīz stundu ilgs ceļš ar autobusu, sacīja Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova.

Sabiedrība Sagruvušās Zolitūdes Maximas lieta: Sākts jauns kriminālprocess. Par ko?

Reaģējot uz pirmās instances tiesas spriedumu, Valsts policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu dokumentu viltošanu, kas saistīta ar 2013.gadā Zolitūdē sagruvušā lielveikala "Maxima" celtniecību, noskaidroja aģentūra LETA.

Izklaide Nozare aicina valdību maksimāli ātri atvērt teātrus; KM runā par luksoforiem

Izmaiņas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajos drošības pasākumos noris atbilstoši iepriekš valdībā apstiprinātajam Veselības ministrijas plānam, pēc tā sauktā "luksofora principa", aģentūrai LETA norādīja Kultūras ministrijā (KM).