• Alise,
  • Auce
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Daļēji pārtraukts Latvijas Dzelzceļa iepirkums par staciju modernizāciju. Kāpēc?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:04, 17.01.2021

Pārtraukts AS "Latvijas dzelzceļš" rīkotā iepirkuma par staciju modernizāciju daļa, kas paredz vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu modernizētajās stacijās, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).


Avots: LETA

Kā aģentūrai LETA norādīja "Latvijas dzelzceļa" pārstāve Ella Pētermane, par šo daļu tika saņemta sūdzība no informācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Dati Group", un, konsultējoties ar IUB, "Latvijas dzelzceļš" pārtrauca iepirkumu šajā daļā.

"Ņemot vērā, ka videonovērošanas sistēmai ir būtiska loma gan pasažieru, gan infrastruktūras drošībai, kā arī stacijām ir nepieciešama vienota informatīvās apziņošanas sistēma, "Latvijas dzelzceļš" tuvākajā laikā atkārtoti izsludinās iepirkumu," teica kompānijas pārstāve.

Konkursa daļā par vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu stacijās prognozētā līgumcena bija 5,8 miljoni eiro un līguma darbības laiks tika plānots 1050 dienu. Projektā bija paredzēts informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu Rīgā un visās 48, konkursā ietvertajās, modernizējamās stacijās.

Jau ziņots, ka Latvijas dzelzceļš" 2020.gada augustā izsludinātajā iepirkumā par 48 vilcienu staciju un pieturas punktu projektēšanu un būvniecību ir saņemti septiņu pretendentu piedāvājumi.

Otrdien, 5.janvārī, atvērti saņemtie pieteikumi iepirkuma piecām daļām, kas saistītas ar vilcienu staciju platformu modernizāciju un jaunu pieturas punktu būvniecību. Vairāki pretendenti iesnieguši piedāvājumus vairākās iepirkuma daļās.

Iepirkums par staciju un pieturas punktu projektēšanu un būvniecību izsludināts, lai tuvāko gadu laikā nodrošinātu dzelzceļa infrastruktūru, kas būs pielāgota jaunajiem pasažieru vilcieniem. Iepirkums bija sadalīts sešās daļās, iekļaujot arī vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu. Kopējā paredzamā līgumcena ir 53,3 miljoni eiro.

Tostarp iepirkuma sadaļā "paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga-Jelgava" darbi paredzēti stacijās "Atgāzene", "Baloži", "BA Turība", "Tīraine", "Jaunolaine", "Dalbe" un "Ozolnieki". Paredzēts, ka kopējā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā būs septiņi miljoni. Līguma darbības laiks plānots 685 dienas.

Savukārt iepirkuma sadaļā "paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga-Tukums 2" darbi paredzēti deviņās stacijās - "Priedaine", "Jaundubulti", "Ķemeri", "Smārde", "Milzkalne", "Tukums 1", "Tukums 2", kā arī "Bolderāja-Silikātu" un "Bolderāja-Slokas". Prognozētā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā ir 7,2 miljoni eiro, bet līguma darbības laiks plānots 1050 dienu.

Iepirkuma trešajā sadaļā "paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga-Krustpils" darbi plānoti 12 stacijās. Prognozēts, ka stacijas "Šķirotava", "Gaisma", "Dole", "Ikšķile", "Jaunogre", "Ogre", "Pārogre", "Ciemupe", "Ķegums", "Lielvārde", "Jumprava" un "Skrīveri" tiks modernizētas par kopējo summu 12,5 miljoni eiro. Līguma darbības laiks paredzēts 1050 dienu.

Ceturtajā sadaļā "paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Zemitāni-Skulte (Zemināti-Vecāķi, "Alfa")" darbus plānots īstenot deviņās stacijās - "Zemitāni", "Brasa, "Sarkandaugava", "Mangaļi", "Ziemeļblāzma", "Vedaugava", "Vecāķi", "Dauderi" un "Alfa". Kopējā prognozētā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā ir 10,4 miljoni eiro, un līguma darbības laiks ir plānots 1050 dienu.

Savukārt iepirkuma piektajā sadaļā "paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Zemitāni-Skulte (Kalngale-Skulte)" darbi notiks 11 stacijās - stacijās "Kalngale", "Garciems", "Garupe", "Carnikava", "Gauja", "Lilaste", "Pabaži", "Saulkrasti", "Ķīšupe", "Zvejniekciems" un "Skulte". Prognozētā līgumcena šajā iepirkuma daļā ir kopumā 10,4 miljoni eiro. Līguma darbības laiks paredzēts 1050 dienu.

Tāpat iepirkumā iekļauta daļa par vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu.

Tostarp projekta gaitā plānots izbūvēt četras jaunas stacijas - divas jaunās stacijas plānotas līnijā Torņakalns-Bolderāja, proti Bolderājā pie Silikātu ielas un Slokas ielas, kā arī divas jaunās stacijas būs līnijā Zemitāni-Skulte - "Dauderi" un "Alfa", kas būs netālu no tirdzniecības centra "Alfa".

Katrā stacijā un pieturas punktā tiks izbūvētas paaugstinātas platformas, modernas un funkcionālas nojumes, soliņi un velonovietnes, taktilās joslas un taktilās vadulas, apziņošanas un videonovērošanas sistēma, tiks izvietotas vienota standarta informatīvās norādes, kā arī pieejas platformām cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Vienlaikus projektā paredzēta atsevišķu pieturas punktu pārnešana uz iedzīvotājiem ērtāku atrašanās vietu, kā arī atsevišķu sliežu ceļu pārbūve.

"Latvijas dzelzceļš" ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna "Latvijas dzelzceļš" valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības - "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, "LDz Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums "LDz infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums "LDZ ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums "LDz apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums "LDz loģistika".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Banka Luminor nākusi klajā ar svarīgu brīdinājumu saviem klientiem

Pēdējo dienu laikā "Luminor" banka ir saņēmusi informāciju par vairākiem gadījumiem, kad, uzdodoties par bankas darbiniekiem, krāpnieki zvana bankas klientiem, mēģinot izkrāpt internetbankas pieejas vai privātos datus, pavēstīja "Luminor" sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Kronberga.

Ekonomika airBaltic izmēģinās pārrobežu ceļošanai paredzēto risinājumu IATA Travel Pass

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma "Travel Pass" ieviešanai un plāno to izmēģināt savā darbībā, informēja "airBaltic".

Ekonomika No 1.jūlija mikrouzņēmējiem plāno vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien konceptuāli pirmajam lasījumam atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz, ka mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāji varēs izmantot vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu - saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu.

Ekonomika Tirdzniecība ceļ trauksmi: Draud maksātnespēju vilnis un nozares sagrūšana

Tirdzniecības nozarei nepiešķirot nomas maksas atbalstu, jau tuvākajā laikā ir paredzams maksātnespējas vilnis, kas sagraus tirdzniecības nozari un iedragās Latvijas investīciju vidi ilgtermiņā, pauda Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) pārstāvji.

Lasiet arī

Izklaide Rīgas Zoo apmeklētājs vēršas policijā par ķengura gulēšanas pozu (+VIDEO)

Kāds Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētājs vērsies policijā par ķengura gulēšanu nedabīgā pozā, informēja zooloģiskā dārza Informācijas un Izglītības nodaļa.

Pasaule Merkele padodas: Vācija pakāpeniski mīkstinās Covid-19 ierobežojumus

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien piekrita pakāpeniski mīkstināt Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, pakļaujoties politiskam spiedienam un sabiedrības neapmierinātībai septiņus mēnešus pirms parlamenta vēlēšanām.

Ekonomika Kā pareizi plānot virtuves remonta izmaksas?

Remonts virtuvē var būt ļoti dažāds – sākot ar sienu pārkrāsošanu un beidzot ar pārvērtībām, kuru rezultātā virtuve tiek izmainīta līdz nepazīšanai. Neatkarīgi no remonta apjoma svarīgi pirms tā sākšanas aprēķināt visas izdevumu pozīcijas, lai izvairītos no pārlieku lieliem tēriņiem Par to, kā remonta izmaksas plānot un arī samazināt, lasi raksta turpinājumā!