• Felicita,
  • Fēlikss
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tirgotāji: pieaug slēgto uzņēmumu skaits, jāglābj nozare!

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 11:24, 12.01.2021

"Uzņēmēji neapmierināti ar preču krājumu iesaldēšanu un aizliegumu nopelnīt tirdzniecības vietu saglabāšanai (komunālie maksājumi, noma). Turpinoties ierobežojumiem preču tirdzniecības sortimentā un pagarinoties ēdināšanas un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegumam, krītas uzņēmēju ilgstspējas iespējas," tā raksta Henriks Danusēvičs, Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents.


Avots: LETA

"Sākot ar oktobri samazinās mazumtirgotāju skaits, katru mēnesi kritumam dubultojoties pret iepriekšējo. Savukārt, ēdinātāju skaita kritums četrkāršojas ik mēnesi. Pakalpojumu, tai skaitā skaistumkopšanas, uzņēmumu skaits samazinās vienmērīgi, kas iespējams skaidrojams ar vienkāršāku iespēju sniegt pakalpojumus privāti.

Šobrīd nozare redz būtiskas izmaiņas COVID apkarošanā Latvijā . Pirmkārt, izveidots štābs vakcinācijai un piedāvājam nozares atbalstu vakcinācijas popularizēšanā , vienlaikus aicinot ieplānot pēc iespējas ātrāk iespējas vakcinēt pārdevējus, kuri ikdienā tiekas ar lielu apmeklētāju skaitu. Otrkārt, būtiski samazinājies saslimušo skaits. Tāpēc aicinām valdību pēc iespējas ātrāk pieņemt lēmumu par preču sortimenta ierobežojumu atcelšanu darba dienās. Vienlaikus atbalstām skolēnu brīvdienu pagarināšanu un aicinām palielināt sodus par privāto ballīšu organizēšanu".

"Demokrātijas ierobežošanas apstākļos aicinām atjaunot dialogu ar sociāliem partneriem un nozares ekspertu viedokļu uzklausīšanu. Jāaptur tendence uz arvien lielāku administratīvi-birokrātiskā regulējuma ieviešanu un brīvprātības ierobežošanu. Tā piemēram, jāatceļ prasība aizletes tirdzniecībā ieviest obligātu groziņu lietošanu pircējiem. Nav pieļaujama tehnisko prasību noteikšana pircēju skaita fiksēšanai, pie kam jāsaprot, ka šādu dārgu ierīču (virs 1000 eiro uz katru ieeju/izeju) uzstādīšana ir īstermiņa pasākums un lieka investīcija. Līdzīgi kategoriski iebilstam pret pircēju kustības (atļautā skaita un distancēšanās noteikumu ietvarā) regulēsanas un videofiksācijas prasību tirdzniecības objekta iekšienē".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Vēl nelemj par izmaiņām atbalstā skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem

Ceturtdien valdība vēl nelems par iespēju skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem pašiem pieteikties dīkstāves pabalstam, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Ekonomika Rīgas ostā pērn pārkrauts par 27,6% mazāk kravu

Pērn Rīgas ostā pārkrauts 23,7 miljoni tonnu kravu, kas ir par 9,1 miljonu tonnu jeb 27,6% mazāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Ekonomika Latvijā gada vidējā inflācija pērn - 0,2%

Latvijā gada vidējā inflācija pagājušajā gadā bija 0,2%, aģentūra LETA uzzināja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Ekonomika Izstrādās jaunu koncepciju dīzeļvilcienu aizstāšanai

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) uzdevis AS "Pasažieru vilciens" izstrādāt jaunu koncepciju, kas ietver arī iespējamos variantus un finansējuma veidus, lai aizstātu uzņēmuma rīcībā esošos dīzeļvilcienus ar citiem, videi draudzīgākiem vilcienu veidiem, aģentūrai LETA pavēstīja ministrs.

Lasiet arī

Ekonomika Alkohola tirgotāji: ierobežojumi veicina bīstamu drūzmēšanos

Pašreizējie tirdzniecības ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai veicina nevienmērīgu pircēju plūsmu darba dienās, veidojot nozīmīgu Covid-19 izplatīšanās risku, šādu viedokli Ministru kabinetam (MK) un Ekonomikas ministrijai adresētā vēstulē paudusi Latvijas Alkohola nozares asociācija (LANA).

Ekonomika Veikalos ierobežos iepirkšanās grozu un ratu skaitu

Lielāko mazumtirdzniecības tīklu veikali vienam apmeklētājam nepieciešamo platību tirdzniecības vietā nodrošinās, ierobežojot pieejamo iepirkšanās grozu un ratu skaitu, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Stājas spēkā mentola cigarešu tirdzniecības aizliegums

Eiropas Savienībā (ES) no trešdienas stājies spēkā aizliegums tirgot mentola cigaretes.