• Alnis,
  • Andulis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas ostā pērn pārkrauts par 27,6% mazāk kravu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:23, 12.01.2021

Pērn Rīgas ostā pārkrauts 23,7 miljoni tonnu kravu, kas ir par 9,1 miljonu tonnu jeb 27,6% mazāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.


Avots: LETA

Viņa norādīja, ka teju viss samazinājums, 8,8 miljoni tonnu kravu, attiecināms uz fosilā segmenta kravām - oglēm un naftas produktiem. Vienlaikus kravu grupās, kas iepriekš ostas attīstības plānos definētas kā prioritāras un perspektīvas, - labība, kokmateriāli un konteinerkravas, gads noslēdzies stabili, saglabājot pieauguma tendences.

Tāpat Rīgas ostas termināļos apstrādāto konteineru apjomu izdevies uzturēt 2019.gada līmenī - pērn Rīgas ostā apkalpots 453 570 TEU konteineru vienību.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš pauda, ka 2020.gads Rīgas ostā bijis būtisks pagrieziena punkts kravu struktūras izmaiņu ziņā - ievērojami audzis vietējās izcelsmes un augstākas pievienotās vērtības kravu apjoms, kas patlaban ostas portfelī veido jau 57% no kopējā kravu apgrozījuma.

"Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas ietekmi uz pārvadājumu nozari un Krievijas energoresursu kravu kritumu, 2020.gadā Rīgas brīvosta spējusi saglabāt savu finanšu stabilitāti, investīcijas ostas infrastruktūrā un turpināt iesāktos attīstības projektus," sacīja Zeltiņš.

Brīvostas pārvaldnieks skaidroja, ka Krievijas kravu krīze uzņēmējdarbības videi Rīgas ostā devusi būtisku impulsu attīstīties kravu dažādošanas un kvalitātes virzienā. Ostas uzņēmumi aktīvi turpina investēt kravu apstrādes tehnoloģijās, papildus noliktavu platībās un informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumos.

Zeltiņš atklāja, ka 2020.gadā Latvijas graudu audzētāji aizvien biežāk savas produkcijas eksportam izmantoja Rīgas ostu, kas sekmējis jauna augstākā rādītāja sasniegšanu labības produktu kravām - Rīgas ostā kopumā pārkrauti gandrīz 3 miljoni tonnu labības produktu.

Tāpat stabili turpinājis attīstīties mežsaimniecības kravu eksporta segments, kas veido ceturto daļu no ostas kopējā kravu apgrozījuma. Aizvadītajā gadā Rīgas ostā tika pārkrauts 5,8 miljoni tonnu dažādu mežsaimniecības produktu un kokmateriālu. Arvien plašāk Rīgas ostas uzņēmumos bez kokmateriālu uzglabāšanas un pārkraušanas tiek veikta arī kokmateriālu apstrāde - sākot no kaltēšanas un impregnēšanas, līdz pat sagatavju ražošanai koka māju moduļiem.

2019.gadā Rīgas ostā pārkrāva 32,762 miljonus tonnu kravu, kas ir par 10,1% mazāk nekā gadu iepriekš, tostarp 11 mēnešos - 30,04 miljonus tonnu.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Izsolē pārdots trakonams Aptiekas ielā. Lūk, cik tas izmaksājis pircējam!

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) elektroniskajā izsolē par 157 500 pārdevusi valsts SIA "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs" poliklīnikas ēku Aptiekas ielā 7, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.

Ekonomika Bite Latvija Rīgas centrā atklājusi sešas jaunas 5G bāzes stacijas vienkopus

Mobilo sakaru operators SIA "Bite Latvija" Rīgas centrā atklājis sešas jaunas 5G bāzes stacijas, kas ir līdz šim lielākais staciju skaits vienkopus, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

Ekonomika Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju šogad prognozē savu ienākumu samazināšanos

Ienākumu samazināšanos šajā gadā Latvijā prognozē 25% iedzīvotāju, kamēr trešā daļa iedzīvotāju sagaida, ka šogad viņu ienākumi pieaugs, aģentūrai LETA pavēstīja "SEB bankā", atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Uz laiku darbību apturējusi arī viesnīca Rixwell Terrace Design Hotel

Viesnīca "Rixwell Terrace Design Hotel" uz laiku apturējusi darbību, aģentūrai LETA sacīja viesnīcas īpašnieka SIA "Hotel Opeator" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Latviju šonedēļ šķērsos kilometru garš vilciens no Ķīnas

Latvijas teritoriju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs, kas ved preces no Ķīnas uz Kaļiņingradu, informē VAS "Latvijas dzelzceļš" pārstāve Ella Pētermane.

Ekonomika Liepājas ostā divos mēnešos pārkrauts par 16% mazāk kravu

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) ostā divos mēnešos pārkrautas 993 235 tonnas kravu, kas ir par 16% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

Ekonomika Ventspils ostas termināļos janvārī pārkrāva par 42,8% mazāk kravu

Ventspils ostas termināļos šogad janvārī pārkrauti 1,185 miljoni tonnu kravu, kas ir par 42,8% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, bet par 20,2% vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Ventspils ostas publiskotā informācija.