• Alnis,
  • Andulis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


11 Latvijas viesnīcās pašizolāciju ievēro 14 personas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:19, 11.01.2021

Pašizolācijai iedzīvotāji šobrīd var pieteikties 10 Rīgas viesnīcās un vienā viesnīcā Līgatnē, taču pirmdien 748 pieejamajos numuros pašizolāciju ievēroja 14 personas, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).Tostarp viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" pieejami 100 numuru, bet viesnīcās "Wellton Riverside SPA Hotel" un arī "Rija VEF Hotel" - 90 numuri. Viesnīcā "Rixwell Elefant Hotel" ir pieejams 71 numurs, viesnīcā "Rixwell konventa sēta" pieejami 56 numuri, viesnīcā "Monika Centrum Hotels" pieejami 50 numuri, bet viesnīcā "Rixwell Terrace Design" - 18 numuri.

Tāpat 64 numuri ir pieejami "Mercure Riga Centre 4*", 10 numuri ir pieejami viesnīcā "Primo Hotel", bet pagaidām vienīgā viesnīca ārpus Rīgas, kura ir pieejama pašizolācijai, ir "Zeit Hotel" Līgatnē, kurā ir deviņi numuri.

Pašizolācijai ir pieejami arī 190 numuri viesnīcā "AC "Hotel by Marriott Riga", bet šajā viesnīcā, atšķirībā no pārējām viesnīcām, ir pieejami tikai numuri cenu kategorijā virs 40 eiro diennaktī.

Viesnīcās "Primo Hotel", "Monika Centrum Hotels", "Wellton Riverside SPA Hotel" pašizolācijas laika pavadīšanai ir pieejami numuriņi gan cenu kategorijā virs 40 eiro par nakti, gan cenu kategorijā līdz 40 eiro, bet pārējās viesnīcās maksa ir zem 40 eiro par nakti.

Tādējādi patlaban LIAA administrētajā pašizolācijas valsts atbalsta programmā līgumus par pakalpojumu sniegšanu noslēgušas 11 viesnīcas, kuras piedāvā izmitināt personas kopumā 748 numuros. Vienlaikus pirmdien pašizolāciju kādā no šīm viesnīcām ievēroja 14 personas.

Kopumā līdz šim pašizolācijas pakalpojumu izmantojuši 79 cilvēki, tostarp 59 personas, kuras ieradās ar repatriācijas reisiem no Apvienotās Karalistes pagājušā gada nogalē. Tomēr šiem iedzīvotājiem viss 10 dienu pašizolācijas posms obligāti nebija jāpavada viesnīcā.

Līdz 2021.gada 10.janvārim Veselības inspekcijā ir saņemti 54 tūristu mītņu pieteikumi un ir izsniegti 36 atzinumi par atbilstību epidemioloģiskās drošības prasībām. LIAA ir saņemti 34 pieteikumi. Ir noslēgti 11 līgumi un līguma saskaņošanas procesā šobrīd ir 14 tūristu mītnes (viesnīcas, viesu mājas un kempinga tipa mītnes), bet pārējie iesniegumi tiek vērtēti.

Jau vēstīts, ka atbalstu pašizolācijai šajās viesnīcās var saņemt Covid-19 kontaktpersonas, Covid-19 pacienti ar viegliem simptomiem, Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā, kuriem vēl saglabājušies simptomi, kā arī personas, kuras atgriezušās Latvijā ar repatriācijas reisiem.

Noteikts, ka valsts sedz izdevumus 80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī par personu. Cilvēka līdzmaksājums veido 20%. Personām, kuras Latvijā 28.decembrī un 29.decembrī atgriezās ar repatriācijas reisiem, izmitināšanas izmaksas viesnīcā valsts sedza 100% apmērā.

Izmitināšanas ilgums viesnīcā ir 14 dienas, bet atsevišķos gadījumos to iespējams pagarināt par vēl 14 dienām. Ēdināšanas pakalpojumi pašizolācijas laikā tiek apmaksāti tikai tiem, kas Latvijā atgriežas ar repatriācijas reisiem.

Lai pieteiktos pakalpojuma saņemšanai, Covid-19 kontaktpersonas vai pacienti var izvēlēties piemērotāko vietu pašizolācijai no LIAA mājaslapā publicētajā sarakstā minētajām tūristu mītnēm. Rezervācija tiks veikta, pamatojoties uz medicīnisko izziņu, kuru izsniegusi ārstniecības persona (ģimenes ārsts), proti, personai būs tūristu mītnei jāuzrāda medicīniskā izziņa - izdruka no e-veselības portāla.

Atbalsta programmu īsteno LIAA sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Veselības inspekciju, Ekonomikas ministriju un Ārlietu ministriju. Plānots, ka atbalsts būs pieejams līdz 2021.gada martam. Atbalsta finansēšanai paredzēts novirzīt valsts budžeta finansējumu līdz 2 173 500 eiro.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Izsolē pārdots trakonams Aptiekas ielā. Lūk, cik tas izmaksājis pircējam!

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) elektroniskajā izsolē par 157 500 pārdevusi valsts SIA "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs" poliklīnikas ēku Aptiekas ielā 7, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.

Ekonomika Bite Latvija Rīgas centrā atklājusi sešas jaunas 5G bāzes stacijas vienkopus

Mobilo sakaru operators SIA "Bite Latvija" Rīgas centrā atklājis sešas jaunas 5G bāzes stacijas, kas ir līdz šim lielākais staciju skaits vienkopus, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

Ekonomika Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju šogad prognozē savu ienākumu samazināšanos

Ienākumu samazināšanos šajā gadā Latvijā prognozē 25% iedzīvotāju, kamēr trešā daļa iedzīvotāju sagaida, ka šogad viņu ienākumi pieaugs, aģentūrai LETA pavēstīja "SEB bankā", atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Uz laiku darbību apturējusi arī viesnīca Rixwell Terrace Design Hotel

Viesnīca "Rixwell Terrace Design Hotel" uz laiku apturējusi darbību, aģentūrai LETA sacīja viesnīcas īpašnieka SIA "Hotel Opeator" pārstāvji.

Lasiet arī