• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Aviācijas asociācija cer uz samērīgu nozares atjaunošanos šajā gadā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:28, 10.01.2021

Iepriekšējais gads aviācijas nozarei bijis ļoti grūts, tomēr pastāv cerība, ka 2021.gadā varētu sākties samērīga jomas atjaunošanās, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars.


Avots: LETA

Viņa ieskatā, galvenie priekšnoteikumi starptautiskās satiksmes atjaunošanai ir vakcinācija, iedzīvotāju piesardzība un godprātība. Tāpat jāvienojas par vienotām vadlīnijām attiecībā uz iedzīvotāju brīvu pārvietošanos Eiropas Savienības (ES) robežās.

"Drošības pasākumiem jābūt sinhronizētiem un saprotamiem visā Eiropā. Atsaucoties uz Pasaules veselības organizācijas aicinājumiem, ir plašāk jāizvērš testēšanas iespējas, paredzot lielāku testu pieejamību un vienkāršotu to veikšanu, kā arī samazinot ar to saistītos birokrātiskos šķēršļus. Tai skaitā testēšanā pēc iespējas vairāk jāizmanto ātri un precīzi Covid-19 testi, piemēram, RT-PCR. Tāpat, lai atjaunotu ekonomiskās saites un atjaunotu biznesa aktivitātes, aicinām nepiemērot testēšanas un pašizolācijas prasības pasažieriem īstermiņa jeb mazāk par 72 stundām ceļojumu gadījumā," sacīja Kokars.

Aviācijas asociācijas valdes loceklis pauda, ka 2021.gadā visiem ir jāpielāgojas jaunajiem apstākļiem un ir skaidrs, ka vēl ilgi būs jāsadzīvo ar Covid-19 krīzes sekām un vīrusa izplatību, bet kopīgiem spēkiem ir jārod veids, kā neierobežot brīvību un vērtības, uz kurām balstās ES un brīvā pasaule.

"Līdz ar to, aicinām Latvijas politikas veidotājus un ekspertus ieklausīties un ņemt vērā ES oficiāli pausto, ka ierobežojumi personu brīvai kustībai nedrīkst izpausties kā aizliegumi atsevišķu transporta pakalpojumu sniegšanai," teica Kokars.

Tāpat Kokars skaidroja, ka pašlaik gaisa kuģi šobrīd ir viens no drošākajiem pārvietošanās veidiem ar minimālu risku inficēties lidojuma laikā. "Būtiski ir arī tas, ka iespējamās inficēšanās gadījumā aviopasažieri ir daudz vieglāk un precīzāk izsekojami, salīdzinot ar citiem transporta veidiem, piemēram, iekšzemes autobusiem vai privāto auto satiksmi starp valstīm. Vēl vairāk, aviosatiksmes slēgšana neaptur ceļotājus, bet liek tiem meklēt alternatīvus pārvietošanās veidus, un iebrauc valstī, nereti izvēloties nereģistrēties "Covidpass.lv" un neievērot pašizolācijas prasības," atklāja Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis

Latvijas Aviācijas asociācija ir brīvprātīga aviācijas nozares uzņēmumu apvienība, kas dibināta 2016.gadā. Tās biedri ir Latvijā reģistrēti aviācijas uzņēmumi, kas pārstāv visu Latvijas aviācijas vērtību ķēdi. Asociācijas mērķis ir Latvijas aviācijas nozares vērtību ķēdes stiprināšana un asociācijas biedru konkurētspējas atbalsts vietējā un starptautiskajā tirgū.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kaļiņingradas tuvums aizbiedējis kuģotājus no Liepājas jahtu ostas

Liepājas jahtu ostā šī sezona ārvalstu viesu uzņemšanas ziņā ir diezgan pašķidra, šoreiz tam iemesls ir ģeopolitiskā situācija, iespējams, arī augstā degvielas cena, kas ievieš korekcijas ceļotāju plānos, spriež Liepājas jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Ekonomika Valdības partijas sola atbalstu arī uzņēmējiem energocenu pieauguma dēļ

Valdību veidojošās koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atbalsta sniegšanu arī uzņēmējiem energocenu pieauguma dēļ, par ko sīkāk plānots spriest nākamnedēļ, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Maksājumi uz Krieviju tagad ir ļoti augsta riska un dārgs pakalpojums - Swedbank

Maksājumu nodrošināšana uz Krieviju un Baltkrieviju pašlaik ir ļoti augsta riska un arī dārgs pakalpojums, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Ekonomika Pieprasījums pēc skolas somām esot atgriezies pirmspandēmjas līmenī

Tuvojoties jaunajam mācību gadam mugursomu pārdošanas apjomi, kas bija samazinājušies divus gadus pēc kārtas, sasnieguši pirmspandēmijas līmeni, un to cenas saglabājušās 2021.gada līmenī, pavēstīja internetveikala "220.lv" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Aicina noteikt vienādus ierobežojumus visiem ieceļotājiem

Aviācijas nozare aicina Ministru kabinetu lemt par konsekventu pasažieru pārvadājumu ierobežojumu noteikšanu, nediskriminējot uzraudzītos un kontrolētos pasažieru pārvadātājus, aģentūru LETA informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvji.

Ekonomika Ekonomisti atzīst, ka daļa sabiedrības nevarēs samaksāt savus rēķinus

Nākamajā apkures sezonā var izveidoties situācija, ka daļa sabiedrības nevarēs samaksāt savus rēķinus, tomēr patlaban vēl nav zināms, cik lielā apmērā šāda situācija veidosies, pauda aģentūras LETA aptaujātie ekonomisti.

Ekonomika "Latvenergo": miera labā ekonomika uzņem visu šoku

Krievijas iebrukums Ukrainā radījis satricinājumu pasaules energoproduktu tirgū, AS "Latvenergo" tirgus apskatā pauž kompānijas enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis.