• Agris,
  • Agrita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LDDK: valdība sašaurina atbalsta saņēmēju loku

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:09, 10.12.2020

Otrdien valdībā atbalstītās izmaiņas apgrozāmo līdzekļu subsīdiju piešķiršanā sašaurinās atbalsta saņēmēju loku, aģentūrai LETA atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.


Avots: LETA

Otrdien Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu, kas paredz apgrozāmo līdzekļu subsīdijas piešķirt uzņēmumiem ar apgrozījuma kritumu salīdzinājumā ar laiku pirms Covid-19 krīzes.

No valdībā pieņemtā lēmuma izriet, ka uzņēmums varēs pretendēt uz valsts atbalstu, ja tas izpildīs divus kritērijus.

Pirmais kritērijs atbalsta saņemšanai paredz, ka uzņēmuma apgrozījuma kritumam 2020.gada novembrī vai decembrī jābūt vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī kopā. Savukārt otrs kritērijs paredz, ka uzņēmuma apgrozījuma kritums šā gada novembrī vai decembrī ir vismaz par 30%, salīdzinot ar apgrozījumu 2019.gada attiecīgajā mēnesī.

No valdībā pieņemtā lēmuma izriet, ka uzņēmumam būs jāatbilst abiem apgrozījuma krituma kritērijiem, nevis vienam.

Meņģelsone atzina, ka otrdien valdības sēdē netika ņemti vērā LDDK priekšlikumi atbalsta saņemšanas kritērijiem, kā rezultātā nosacījumi ir kļuvuši stingrāki, kas vēl vairāk ierobežos iespējas saņemt atbalstu.

"Viens no darba devēju priekšlikumiem paredzēja, ka subsīdijām var pieteikties uzņēmums, kuram atbalsta periodā ir apgrozījuma kritums vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī vai oktobrī. Savukārt kā otru nesaistītu kritēriju LDDK piedāvāja - atbalstam var pieteikties uzņēmums, kura apgrozījuma kritums šī gada novembrī un/vai decembrī, salīdzinot ar 2019.gada divpadsmit mēnešu vidējiem ieņēmumiem vai to mēnešu vidējiem ieņēmumiem, kuros uzņēmums faktiski darbojies laikposmā no 2019.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 1.martam, samazinājušies par 30%," informēja Meņģelsone.

LDDK ieskatā, kritērijiem jābūt savstarpēji izslēdzošiem, proti, apgrozījumam jāatbilst vai nu vienam, vai otram nosacījumam.

"Nav pieņemams, ka valdība apstiprina šādus lēmumus, nerespektējot darba devēju viedokli. Krīzes laikā visu iesaistīto pušu sadarbībai ir kritiski svarīga nozīme, lai saglabātu sociālo mieru un izstrādātu kvalitatīvus risinājumus ekonomikas stabilizācijai un izaugsmei," piebilda Meņģelsone.

Izmaiņas atbalsta mehānismā vēl ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju un pēc saskaņošanas Valsts ieņēmumu dienests sāks komersantiem izmaksāt apgrozāmo līdzekļu subsīdijas.

Kopumā apgrozāmo līdzekļu subsīdijām no budžeta paredzēti 70,8 miljoni eiro.

Šajā programmā atbalsta atbalsta apmērs ir 30% no uzņēmuma bruto darba algas kopsummas, par kuru samaksāti darba algas nodokļi 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, bet ne vairāk kā 50 000 eiro, un ne vairāk kā 800 000 eiro saistītu personu grupai. Atbalstu piešķirs vienreiz par visu atbalsta periodu.

Atbalsts pieejams par laikposmu no 2020.gada 1.novembra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika FKTK pievienos Latvijas Bankai

Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja jauno Latvijas Bankas likumu, kā arī pavadošo likuma grozījumu paketi, kas paredz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pievienošanu Latvijas Bankai.

Ekonomika Rimi Latvia paziņojums par Alfas pārdošanu nācis kā jaunums

Mazumtirgotājam SIA "Rimi Latvia" paziņojums par tirdzniecības centra "Alfa" īpašnieku maiņu nāca kā jaunums, intervijā aģentūrai LETA atzina "Rimi Latvia" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Ekonomika Septembra izskaņā Ķīpsalā notiks autoindustrijas izstāde AUTO 2021

No 24. līdz 26. septembrim Ķīpsalā norisināsies izstāde “Auto 2021”, kurā varēs iepazīt aktuālo nozares piedāvājumu trīs tematiskajās ekspozīcijās: jauno automobiļu un komerctransporta sadaļā “Jauni auto”, auto remonta instrumentu, servisa iekārtu, rezerves daļu, apkopes līdzekļu un aksesuāru sadaļā “Auto mehānika” un skaļākajā, krāšņākajā sadaļā – tūninga šovā “Auto Exotica”.

Ekonomika Uz valsts ceļiem būvdarbi turpinās 72 posmos

Uz valsts autoceļiem pārbūves un remontdarbi turpinās 72 posmos, kur autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un papildu laiku ceļā, informēja "Latvijas valsts ceļi".

Lasiet arī

Pasaule Pusei Šveices viesnīcu un restorānu draud bankrots

Gandrīz pusei Šveices restorānu un viesnīcu tuvākajos mēnešos draud bankrots, ja valsts nenodrošinās finanšu atbalstu koronavīrusa pandēmijas negatīvās ietekmes pārvarēšanai, brīdinājusi valsts restorānu un viesmīlības nozares federācija "GastroSuisse".

Ekonomika Aviācijas asociācija cer uz samērīgu nozares atjaunošanos šajā gadā

Iepriekšējais gads aviācijas nozarei bijis ļoti grūts, tomēr pastāv cerība, ka 2021.gadā varētu sākties samērīga jomas atjaunošanās, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars.

Ekonomika Rostovskis: "Latvijā iecerētā nodokļu reforma ir brāķis"

Latvijā iecerētā nodokļu politikas reforma ir brāķis, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.