• Alise,
  • Auce
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LDDK: valdība sašaurina atbalsta saņēmēju loku

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:09, 10.12.2020

Otrdien valdībā atbalstītās izmaiņas apgrozāmo līdzekļu subsīdiju piešķiršanā sašaurinās atbalsta saņēmēju loku, aģentūrai LETA atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.


Avots: LETA

Otrdien Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu, kas paredz apgrozāmo līdzekļu subsīdijas piešķirt uzņēmumiem ar apgrozījuma kritumu salīdzinājumā ar laiku pirms Covid-19 krīzes.

No valdībā pieņemtā lēmuma izriet, ka uzņēmums varēs pretendēt uz valsts atbalstu, ja tas izpildīs divus kritērijus.

Pirmais kritērijs atbalsta saņemšanai paredz, ka uzņēmuma apgrozījuma kritumam 2020.gada novembrī vai decembrī jābūt vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī kopā. Savukārt otrs kritērijs paredz, ka uzņēmuma apgrozījuma kritums šā gada novembrī vai decembrī ir vismaz par 30%, salīdzinot ar apgrozījumu 2019.gada attiecīgajā mēnesī.

No valdībā pieņemtā lēmuma izriet, ka uzņēmumam būs jāatbilst abiem apgrozījuma krituma kritērijiem, nevis vienam.

Meņģelsone atzina, ka otrdien valdības sēdē netika ņemti vērā LDDK priekšlikumi atbalsta saņemšanas kritērijiem, kā rezultātā nosacījumi ir kļuvuši stingrāki, kas vēl vairāk ierobežos iespējas saņemt atbalstu.

"Viens no darba devēju priekšlikumiem paredzēja, ka subsīdijām var pieteikties uzņēmums, kuram atbalsta periodā ir apgrozījuma kritums vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī vai oktobrī. Savukārt kā otru nesaistītu kritēriju LDDK piedāvāja - atbalstam var pieteikties uzņēmums, kura apgrozījuma kritums šī gada novembrī un/vai decembrī, salīdzinot ar 2019.gada divpadsmit mēnešu vidējiem ieņēmumiem vai to mēnešu vidējiem ieņēmumiem, kuros uzņēmums faktiski darbojies laikposmā no 2019.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 1.martam, samazinājušies par 30%," informēja Meņģelsone.

LDDK ieskatā, kritērijiem jābūt savstarpēji izslēdzošiem, proti, apgrozījumam jāatbilst vai nu vienam, vai otram nosacījumam.

"Nav pieņemams, ka valdība apstiprina šādus lēmumus, nerespektējot darba devēju viedokli. Krīzes laikā visu iesaistīto pušu sadarbībai ir kritiski svarīga nozīme, lai saglabātu sociālo mieru un izstrādātu kvalitatīvus risinājumus ekonomikas stabilizācijai un izaugsmei," piebilda Meņģelsone.

Izmaiņas atbalsta mehānismā vēl ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju un pēc saskaņošanas Valsts ieņēmumu dienests sāks komersantiem izmaksāt apgrozāmo līdzekļu subsīdijas.

Kopumā apgrozāmo līdzekļu subsīdijām no budžeta paredzēti 70,8 miljoni eiro.

Šajā programmā atbalsta atbalsta apmērs ir 30% no uzņēmuma bruto darba algas kopsummas, par kuru samaksāti darba algas nodokļi 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, bet ne vairāk kā 50 000 eiro, un ne vairāk kā 800 000 eiro saistītu personu grupai. Atbalstu piešķirs vienreiz par visu atbalsta periodu.

Atbalsts pieejams par laikposmu no 2020.gada 1.novembra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Banka Luminor nākusi klajā ar svarīgu brīdinājumu saviem klientiem

Pēdējo dienu laikā "Luminor" banka ir saņēmusi informāciju par vairākiem gadījumiem, kad, uzdodoties par bankas darbiniekiem, krāpnieki zvana bankas klientiem, mēģinot izkrāpt internetbankas pieejas vai privātos datus, pavēstīja "Luminor" sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Kronberga.

Ekonomika airBaltic izmēģinās pārrobežu ceļošanai paredzēto risinājumu IATA Travel Pass

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" paudusi atbalstu Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) pārrobežu ceļošanai paredzētā risinājuma "Travel Pass" ieviešanai un plāno to izmēģināt savā darbībā, informēja "airBaltic".

Ekonomika No 1.jūlija mikrouzņēmējiem plāno vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien konceptuāli pirmajam lasījumam atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz, ka mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāji varēs izmantot vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumu - saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu.

Ekonomika Tirdzniecība ceļ trauksmi: Draud maksātnespēju vilnis un nozares sagrūšana

Tirdzniecības nozarei nepiešķirot nomas maksas atbalstu, jau tuvākajā laikā ir paredzams maksātnespējas vilnis, kas sagraus tirdzniecības nozari un iedragās Latvijas investīciju vidi ilgtermiņā, pauda Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Daudzi laukos esošie ēdinātāji varētu vairs neatsākt darbu

Pēc Covid-19 krīzes un ārkārtējās situācijas daudzi laukos esošie ēdinātāji varētu vairs neatsākt darbu, pirmdien intervijā Latvijas Radio bažas pauda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Ekonomika Viesnīcu izmaksu segšanai valdība novirza 4,7 miljonus eiro

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu par 4 746 290 eiro novirzīšanu atbalstam viesnīcām operacionālo izmaksu segšanai, tostarp darbinieku atalgojuma izmaksai, komunālo maksājumu un dažādu citu maksājumu segšanai.

Ekonomika Pētījums: Latvijai ir labas ekonomiskās pielāgošanās spējas

Latvijai kopā ar Ziemeļvalstīm, Igauniju un Nīderlandi ir labas ekonomiskās pielāgošanās spējas Covid-19 krīzes laikā, kas daļēji ir pateicoties digitalizācijas rādītājiem, liecina Eiropas Reģionu komitejas gada ziņojums par reģionālo un vietējo barometru.