• Agne,
  • Agnese,
  • Agnija
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LDDK: valdība sašaurina atbalsta saņēmēju loku

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:09, 10.12.2020

Otrdien valdībā atbalstītās izmaiņas apgrozāmo līdzekļu subsīdiju piešķiršanā sašaurinās atbalsta saņēmēju loku, aģentūrai LETA atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.


Avots: LETA

Otrdien Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu, kas paredz apgrozāmo līdzekļu subsīdijas piešķirt uzņēmumiem ar apgrozījuma kritumu salīdzinājumā ar laiku pirms Covid-19 krīzes.

No valdībā pieņemtā lēmuma izriet, ka uzņēmums varēs pretendēt uz valsts atbalstu, ja tas izpildīs divus kritērijus.

Pirmais kritērijs atbalsta saņemšanai paredz, ka uzņēmuma apgrozījuma kritumam 2020.gada novembrī vai decembrī jābūt vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī kopā. Savukārt otrs kritērijs paredz, ka uzņēmuma apgrozījuma kritums šā gada novembrī vai decembrī ir vismaz par 30%, salīdzinot ar apgrozījumu 2019.gada attiecīgajā mēnesī.

No valdībā pieņemtā lēmuma izriet, ka uzņēmumam būs jāatbilst abiem apgrozījuma krituma kritērijiem, nevis vienam.

Meņģelsone atzina, ka otrdien valdības sēdē netika ņemti vērā LDDK priekšlikumi atbalsta saņemšanas kritērijiem, kā rezultātā nosacījumi ir kļuvuši stingrāki, kas vēl vairāk ierobežos iespējas saņemt atbalstu.

"Viens no darba devēju priekšlikumiem paredzēja, ka subsīdijām var pieteikties uzņēmums, kuram atbalsta periodā ir apgrozījuma kritums vismaz par 20%, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī vai oktobrī. Savukārt kā otru nesaistītu kritēriju LDDK piedāvāja - atbalstam var pieteikties uzņēmums, kura apgrozījuma kritums šī gada novembrī un/vai decembrī, salīdzinot ar 2019.gada divpadsmit mēnešu vidējiem ieņēmumiem vai to mēnešu vidējiem ieņēmumiem, kuros uzņēmums faktiski darbojies laikposmā no 2019.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 1.martam, samazinājušies par 30%," informēja Meņģelsone.

LDDK ieskatā, kritērijiem jābūt savstarpēji izslēdzošiem, proti, apgrozījumam jāatbilst vai nu vienam, vai otram nosacījumam.

"Nav pieņemams, ka valdība apstiprina šādus lēmumus, nerespektējot darba devēju viedokli. Krīzes laikā visu iesaistīto pušu sadarbībai ir kritiski svarīga nozīme, lai saglabātu sociālo mieru un izstrādātu kvalitatīvus risinājumus ekonomikas stabilizācijai un izaugsmei," piebilda Meņģelsone.

Izmaiņas atbalsta mehānismā vēl ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju un pēc saskaņošanas Valsts ieņēmumu dienests sāks komersantiem izmaksāt apgrozāmo līdzekļu subsīdijas.

Kopumā apgrozāmo līdzekļu subsīdijām no budžeta paredzēti 70,8 miljoni eiro.

Šajā programmā atbalsta atbalsta apmērs ir 30% no uzņēmuma bruto darba algas kopsummas, par kuru samaksāti darba algas nodokļi 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, bet ne vairāk kā 50 000 eiro, un ne vairāk kā 800 000 eiro saistītu personu grupai. Atbalstu piešķirs vienreiz par visu atbalsta periodu.

Atbalsts pieejams par laikposmu no 2020.gada 1.novembra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pārtikas tirgotāju asociācija aicina samazināt PVN likmi pārtikai

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija aicina samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi piena, gaļas, graudaugu un citiem pārtikas produktiem, pauda asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Ekonomika Latvijā plāno izveidot kravas elektroauto uzlādes tīklu

Sākot plānot kravas elektroauto uzlādes tīklu, Latvijā uzreiz būtu jāpielāgojas prasībām, kas Eiropas Savienībā (ES) būs no 2035.gada, trešdien domnīcā par elektrouzlādes infrastruktūras izveidi Latvijā gar Eiropas transporta tīkla TEN-T autoceļiem teica Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Ekonomika Ašeradens: Koalīcija varētu vienoties par mērķētiem pabalstiem

Lai atbalstītu iedzīvotājus enerģijas cenu sadārdzinājuma dēļ, koalīcija varētu vienoties par mērķētiem pabalstiem, ne pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājumu energoresursiem, izriet no Saeimas deputāta Arvila Ašeradena (JV) teiktā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums".

Ekonomika Jaunajos projektos dzīvokļus izpērk vēl pirms uzbūvēšanas

Jaunu mājokļu trūkuma dēļ nekustamo īpašumu tirgus atkal piedzīvo pirms pusotras desmitgades pieredzēto scenāriju, kad dzīvokļi tika izpirkti jau labu laiku pirms ēkas uzbūvēšanas. Augstais pieprasījums «dzen augšup» dzīvojamās platības cenu, turklāt potenciālie pircēji ir spiesti rīkoties ātri, lai iegādātos noskatīto īpašumu. Taču pat šādos apstākļos ir ārkārtīgi svarīgi rūpīgi salīdzināt banku hipotekārā kredīta piedāvājumu, lai sapņu dzīvokļa vai mājas pirkums nekļūtu par grūti panesamu slogu uz vairākām desmitgadēm.

Lasiet arī

Ekonomika Valsts piešķirs tirdzniecības centriem līdz 20 miljoniem eiro

Tirdzniecības centriem nomas atbalsta programmai plānots novirzīt līdz 20 miljoniem eiro, otrdien vienojusies finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Pasaule Pusei Šveices viesnīcu un restorānu draud bankrots

Gandrīz pusei Šveices restorānu un viesnīcu tuvākajos mēnešos draud bankrots, ja valsts nenodrošinās finanšu atbalstu koronavīrusa pandēmijas negatīvās ietekmes pārvarēšanai, brīdinājusi valsts restorānu un viesmīlības nozares federācija "GastroSuisse".

Ekonomika Aviācijas asociācija cer uz samērīgu nozares atjaunošanos šajā gadā

Iepriekšējais gads aviācijas nozarei bijis ļoti grūts, tomēr pastāv cerība, ka 2021.gadā varētu sākties samērīga jomas atjaunošanās, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars.