• Irita,
  • Ita,
  • Lilita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Aicina noteikt vienādus ierobežojumus visiem ieceļotājiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:55, 08.12.2020

Aviācijas nozare aicina Ministru kabinetu lemt par konsekventu pasažieru pārvadājumu ierobežojumu noteikšanu, nediskriminējot uzraudzītos un kontrolētos pasažieru pārvadātājus, aģentūru LETA informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvji.


Avots: LETA

No pirmdienas, 7.decembra, ir aizliegti starptautisko pasažieru pārvadājumi uz un no Lietuvas. CAA atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra aktualizētajiem datiem ir uzdevusi par pienākumu gaisa pārvadātājiem apturēt visus pārvadājumus uz kaimiņvalsti, lai gan lidojumus uz un no Lietuvas 91% pasažieru veica tranzīta nolūkā caur lidostu "Rīga", nešķērsojot Latvijas robežu.

Vienlaikus CAA pauda viedokli, ka šādi nosacījumi ir diskriminējoši attiecībā uz uzraudzītajiem un kontrolētajiem starptautisko pasažieru pārvadātājiem. Lai gan pārvadājumi uz un no Lietuvas ir aizliegti, robežkontrole uz sauszemes robežšķērsošanas vietām nav atjaunota. Spēkā esošie noteikumi arī neaizliedz privātpersonu došanos uz Lietuvu ar savu transportu vai privāti organizētajiem pasažieru pārvadājumiem.

CAA dati liecina, ka pagājušajā nedēļā Latvijā ar privāto transportu Latvijā ieceļojušas vairāk nekā 28 000 personas, kamēr ar uzraudzītajiem un kontrolētajiem pārvadātājiem pa dzelzceļu, jūru un gaisu Latvijā ieceļojušas nedaudz vairāk kā 7500 personas. Vienlaikus CAA secina, ka daļa ar privāto transportu Latvijā ieceļojušās personas neizpilda tām uzlikto pienākumu aizpildīt elektronisko anketu "Covidpass.lv" par epidemioloģisko prasību ievērošanu.

CAA norāda, ka pagājušajā nedēļā ir vērojama strauja elektroniskās anketas aizpilde tieši pēc valdības paziņojuma, ka turpmāk pastiprināti tiks uzraudzītas personas, kas Latvijā ieceļo pa sauszemi. Pagājušajā nedēļā salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš par vairāk nekā 16% pieaudzis "Covidpass.lv" aizpilde privātā kārtā ieceļojošo personu vidū. Līdz tam ik nedēļu "Covidpass.lv" aizpilde personu vidū, kas ieceļoja Latvijā pa sauszemi, samazinājās.

Pieņemtais lēmums par pastiprinātu robežšķērsotāju uzraudzību elektroniskās anketas aizpildīšanā ir pareizs lēmums, uzskata CAA, vienlaikus norādot, ka spēkā esošā kārtība pārvadājumu aizliegšanā nedos pozitīvu efektu Covid-19 saslimstības izplatības ierobežošanā, jo personas meklēs citus veidus, kā šos ierobežojumus neievērot. Piemēram, vasaras nogalē tika veikti organizēti tūrisma braucieni no kaimiņvalsts lidostām, kas ir neizsekojamāks un nedrošāks pārvietošanās veids.

CAA norāda, ka ievesto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits nemazināsies, ja tiek ierobežoti tikai kontrolētie pārvadātāji, bet netiek aizliegta iedzīvotāju pārvietošanās starp valstīm ar privāto transportu vai privāti organizētajiem pasažieru pārvadājumiem.

To, ka privāti organizētie un privātie braucieni ir daudz bīstamāki nekā pārvietošanās ar uzraudzīto nozaru starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, pierāda arī Covid-19 ievesto saslimšanas gadījumu skaits, uzsvēra CAA pārstāvji. Piemēram, laikā no 23. līdz 29.novembrim saskaņā ar operatīvajiem datiem, ar aviāciju Latvijā ieceļojušas četras personas, kam vēlāk konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet ar citiem transporta veidiem - 31 persona.

CAA norāda, ka starptautisko organizāciju pētījumi pierāda, ka slimības pārnese lidostā vai gaisa kuģī ir bijusi vienam no 27 miljoniem pasažieru. Arī Eiropas Aviācijas Drošības aģentūras (EASA) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) kopīgi izstrādātās vadlīnijas nosaka, ka valdībām ir jārisina jautājums par drošības pasākumu ieviešanu, atkarībā no valstu saslimstības rādītājiem, nevis aizliedzot pārvadājumus pēc būtības. Arī ECDC vienlaikus norādījusi, ka šī brīža epidemioloģiskajā situācijā starptautisko pasažieru pārvadājumu liegšana aizliegšana ir nelietderīga.

Jau iepriekš Slimību profilakses un kontroles centrs atzinīgi novērtējis sadarbību ar aviācijas nozari, jo epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā operatīvi iespējams saņemt visu izmeklēšanai nepieciešamo informāciju. Tas ļauj ātri un efektīvi izsekot visas saslimušās personas kontaktpersonas, kas nav iespējams gadījumos, kad ieceļotāji Latvijā ieradušies ar privātu transportu vai nelegāli organizētajiem pasažieru pārvadātājiem, uzsvēra CAA.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Algu subsīdijām paredz 32 miljonus eiro mēnesī, bet - tikai vakcinētajiem

Atbalstam Covid-19 krīzes laikā algu subsīdijām paredzēti 32 miljoni eiro mēnesī, otrdien nolēma valdība.

Ekonomika Tirdzniecības centri prasa kompensāciju 11,25 miljonu eiro apmērā

Saistībā ar Covis-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem tirdzniecības centri aicina valdību nekavējoties piešķirt nomas atbalstu vismaz 11,25 miljonu eiro apmērā mēnesī, aģentūrai LETA pavēstīja Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) pārstāvji.

Ekonomika Baltijā turpinās degvielas cenu kāpums

Pagājušajā darba nedēļā jau piekto nedēļu pēc kārtas Baltijas valstu galvaspilsētās turpinājās degvielas cenu kāpums.

Ekonomika Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.

Lasiet arī