• Austris
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tiesa atcēlusi KP lēmumu par 701 811 eiro naudas soda piemērošanu Depo

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:12, 27.11.2020

Administratīvā apgabaltiesa otrdien atcēlusi Konkurences padomes (KP) lēmumu par 701 811 eiro naudas soda uzlikšanu būvniecības preču tirdzniecības tīklam "Depo" par pilnīgas informācijas nesniegšanu tiesā, informēja Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja palīgs Sandis Zellis.


Avots: LETA

Viņš sacīja, ka pašlaik izskatīšanas procesā Augstākajā tiesā (AT) atrodas pamata lieta, kurā "Depo" pārsūdzējis KP lēmumu par 3,7 miljonu eiro sodu par dalību mazumtirgotāju kartelī. "Iepriekš Administratīvā apgabaltiesa 2020.gada 3.aprīlī ar spriedumu noraidīja "Depo" pieteikumu par KP lēmuma atcelšanu daļā par "Depo" uzlikto naudas sodu 3 718 323 eiro apmērā. Tomēr minētais apgabaltiesas spriedums nav stājies spēkā, tas pārsūdzēts AT, kur nolēmums vēl nav pieņemts," sacīja Zellis.

Tiesā informēja, ka tiesvedības procesa laikā KP pārmeta "Depo", ka lietas izmeklēšanas gaitā uzņēmums neesot sniedzis tai pilnīgu informāciju, un pieņēma otru lēmumu par vēl viena naudas soda 701 811 eiro apmērā piemērošanu "Depo".

Šis KP lēmums tika pieņemts tādēļ, ka "Depo" darbinieks tiesā, lai atspēkotu KP pieņēmumus par uzņēmuma darbību, aizstāvības laikā sniedza plašāku un detalizētāku informāciju nekā KP pirmstiesas izpētes laikā. KP šo traktēja kā nepilnīgas informācijas sniegšanu izmeklēšanas gaitā.

Tiesa, izskatot "Depo" pieteikumu par prasību atcelt KP lēmumu par 701 811 eiro naudas soda piemērošanu, nolēma apmierināt to, nosakot, ka noteiktais sods 701 811 eiro apmērā tika uzskaitīts nepamatoti.

Zellis sacīja, ka lietā tika pārbaudīts, vai ir pierādīts, ka "Depo" pēc KP likumīgām prasībām iestādē nesniedza pilnīgu pieprasīto informāciju.

Apgabaltiesa atzina, ka nesaskata no tiesību normām izrietošas KP tiesības sagaidīt, ka lietas izpētes laikā tirgus dalībnieks atzīs, ka ir piedalījies aizliegtā vienošanās. Arī apstākļos, kad padome ir ieguvusi pierādījumus par tirgus dalībnieka vainu, tam saglabājas tiesības aizstāvēt savas tiesības tiesā. Šajā sakarā apgabaltiesa secināja, ka pienākums sniegt informāciju nedrīkst nonākt pretrunā ar tiesībām neliecināt pret sevi.

Tādējādi apgabaltiesa atzina, ka lietā noskaidrotajos apstākļos "Depo" darbībās nesaskata Konkurences likuma pārkāpumu un komersanta sodīšana konstatētajos apstākļos nesasniedz leģitīmu soda mērķi.

Tiesā informēja, ka apgabaltiesas spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt AT.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Swedbank nāk klajā ar svarīgu informāciju visiem internetbankas lietotājiem

"Swedbank" klienti turpmāk papildu lietotāju internetbankai varēs pieslēgt attālināti, pavēstīja bankas pārstāvji.

Ekonomika Muitas atradums jūras konteinerā: Cauruļu vietā - 9 miljoni cigarešu (+FOTO)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus Rīgas brīvostā, jūras konteinerā konstatējušas deviņus miljonus nedeklarētu cigarešu, aģentūru LETA informēja VID.

Ekonomika Rīgā atvērts nu jau otrais Burger King restorāns. Kur tas atrodas?

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp", kas ir "Burger King" franšīzes īpašnieks Baltijas valstīs, ceturtdien atvēris otro franšīzes restorānu Latvijā, aģentūru LETA informēja "Tallink Grupp" pārstāvji.

Ekonomika SM izskaidro, kā pašlaik atļauta automašīnu un rezerves daļu tirdzniecība

Valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas laikā transportlīdzekļu tirdzniecība ir pieļaujama tikai gadījumos, ja tiek ievēroti vairāki svarīgi epidemioloģiskās drošības nosacījumi, tostarp tirdzniecība notiek tikai attālināti, aģentūrai LETA norādīja Satiksmes ministrijā (SM).

Lasiet arī

Pasaule Ungārija vienojusies par Krievijas vakcīnas Sputnik V iegādi lielā daudzumā

Ungārijas valdība piektdien pavēstīja, ka tā panākusi vienošanos par Krievijā izstrādātās vakcīnas "Sputnik V" iegādi lielā daudzumā, neraugoties uz to, ka Eiropas Savienības (ES) medikamentu regulators to vēl nav apstiprinājis.

Sabiedrība KNAB noliedz, ka būtu pamats diskutēt par nekvalitatīvu darbu Magoņa lietā

Nav ne mazākā pamata diskutēt par iespējamu nekvalitatīvu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbu bijušā VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa krimināllietā, ar biroja starpniecību atzina KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

COVID-19 Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 1032 cilvēki; 29 miruši

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1032 cilvēkiem, bet ar jaunā vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši 29 cilvēki, piektdien paziņojis Statistikas departaments.