• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Viesnīcu izmaksu segšanai valdība novirza 4,7 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:43, 03.11.2020

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu par 4 746 290 eiro novirzīšanu atbalstam viesnīcām operacionālo izmaksu segšanai, tostarp darbinieku atalgojuma izmaksai, komunālo maksājumu un dažādu citu maksājumu segšanai.


Avots: LETA

Prognozējams, ka atbalstu varētu saņemt aptuveni 200 viesnīcas Latvijā, tādējādi vienam pieteicējam varētu piešķirt vidēji 23 731 eiro. Atbalsts uzņēmējiem būs pieejams līdz 2021.gada jūnijam.

Atbalsts uzņēmējiem būs pieejams pēc atbalsta saskaņošanas Eiropas Komisijā. Indikatīvi pieteikumu pieņemšanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāks novembra beigās vai decembra sākumā.

EM informēja, ka, veicot grozījumus noteikumos "Covid-19 skarto tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicēju atbalsta piešķiršanas kārtība", Ministru kabinets atbalstījis visu pieejamo brīvo finansējumu izmantot tūrisma nozares komersantu atbalstam.

Noteikumos precizētas atbalstāmās izmaksas, iekļaujot arī atbalsta saņemšanu operacionālo izmaksu segšanai viesnīcām četri eiro par kvadrātmetrā apmērā.

Atbalstam varēs pieteikties arī tūrisma uzņēmumi, kuri dibināti pēc 2019.gada jūnija un attiecīgi līdz šim nekvalificējās atbalsta saņemšanai, jo bija jāpierāda apgrozījuma samazinājums 2020.gada jūnijā pret 2019.gada jūniju.

Atbalstam nepieciešamais finansējums - 4 746 290 eiro rasts no atbalsta programmas tūrisma operatoru repatriācijas izmaksu segšanai un LIAA ieviestā atbalsta instrumenta Covid-19 skartajiem tūrisma nozares uzņēmumiem atlikuma.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā ar brīdi, kad oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" tiks publicēts paziņojums par to, ka Eiropas Komisija pieņēmusi lēmumu par komercdarbības atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu. Šajā paziņojumā tiks arī norādīts termiņš, līdz kuram būs iespējams pieteikties atbalsta saņemšanai.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) pauda, ka, cīnoties pret Covid-19 infekcijas izplatību un ieviešot ierobežojumus, arvien aktuālāks jautājums kļūst valsts atbalsta iespējas uzņēmējiem.

"Valdības lēmums palīdzēs risināt situāciju daļai tūrisma nozares uzņēmumu, kas šobrīd ir uz bankrota robežas. Nozares darbība faktiski ir apstādināta - starptautiskā pasažieru plūsma ir pārtraukta, kā rezultātā Latvijā šobrīd ir tikai daži ārvalstu viesi, un tam ir tieša un ārkārtīgi negatīva ietekme uz viesnīcu darbību. Viesnīcu sektorā šobrīd ir iestājies augsts maksātnespējas risks," raksturojot situāciju nozarē, uzsvēra ministrs.

"Vienlaikus valdībai ar steigu jāuzsāk diskusija par atbalstu arī citu nozaru uzņēmējiem, kas šobrīd spiesti pārtraukt vai būtiski samazināt darbības apmērus valstī noteikto ierobežojumu vai vīrusa izplatības dēļ," norāda ministrs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Noraida priekšlikumu uz gadu samazināt akcīzes nodokli degvielai

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un citu opozīcijas deputātu atkārtoti iesniegtos grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli", kas būtu paredzējuši uz gadu samazināt akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai.

Ekonomika Latvijā Smart-ID pakalpojumu izmanto vairāk nekā viens miljons lietotāju

Latvijā uzņēmuma "SK ID Solutions" starptautisko elektroniskās autentifikācijas rīku "Smart-ID" lieto 1,064 miljoni lietotāju, un ik mēnesi ar rīka starpniecību tiek veikti vairāk nekā 20 miljoni transakciju, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Ekonomika Pfizer vakcīnas līdzizstrādātājas BioNTech peļņa pusgadā kāpusi par 37,2%

Vācijas biotehnoloģiju kompānija "BioNTech" šogad pirmajos sešos mēnešos strādājusi ar 5,37 miljardu eiro tīro peļņu, kas ir par 37,2% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, teikts uzņēmuma publiskotajā paziņojumā.

Ekonomika Kaļiņingradas tuvums aizbiedējis kuģotājus no Liepājas jahtu ostas

Liepājas jahtu ostā šī sezona ārvalstu viesu uzņemšanas ziņā ir diezgan pašķidra, šoreiz tam iemesls ir ģeopolitiskā situācija, iespējams, arī augstā degvielas cena, kas ievieš korekcijas ceļotāju plānos, spriež Liepājas jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija piedalīsies operācijā pret nelegālās imigrācijas krīzi Polijā

Latvija patlaban komplektē robežsargu un policistu grupu, kas Polijā piedalīsies operācijā pret Baltkrievijas izraisīto nelegālās imigrācijas krīzi, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus pārbaudīt gatavību krīzes situācijām

Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus testā pārbaudīt gatavību krīzes situācijām, aģentūru LETA informēja ministrija.

Pasaule EK gatavojas piesaistīt līdz 800 miljardiem eiro ekonomikas atveseļošanai

Eiropas Komisija (EK) izmantos diversificētu finansēšanas stratēģiju, lai līdz 2026.gadam piesaistītu aptuveni 800 miljardus eiro faktiskajās cenās, veicot pasākumus, kas nodrošinās, ka aizdevumi no pagaidu atveseļošanās instrumenta "Next Generation EU" tiks finansēti ar visizdevīgākajiem noteikumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un to iedzīvotājiem.