• Klaudijs,
 • Sabīne,
 • Sarma
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kā izveidot sociālo tīklu mārketinga stratēģiju?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 07:40, 27.10.2020

Radošas idejas, vizuālie materiāli, reklāma, negatīvi komentāri – kā, ko, kur un cik? Nav šaubu, ka uzņēmumi piesātinātajā sociālo mediju pasaulē apjūk un nezina, ko tad īsti darīt, lai sasniegtu labākos rezultātus. Rakstā uzzināsi ieteikumus sociālo tīklu mārketinga stratēģijas izveidei!


Foto: Unsplash.com

  

#1 Nospraud mērķus

  

Sociālo mediju marketings Tavam uzņēmumam iespējams nav nekas svešs, bet vai Tev ir izveidota stratēģija?

Pats pirmais solis ir saprast, kādēļ vēlies izmantot sociālos tīklus un ko Tu vēlies sasniegt – konkrētu mērķi, vienu vai vairākus. Tikai tāpēc, ka to izmanto konkurenti? Nepareiza atbilde! Mērķiem ir jābūt skaidri definētiem. Par pamatu vari ņemt S.M.A.R.T. principu:

 • S – specifisks (specific). Piemēram, “palielināt mājaslapas apmeklētājus” nav konkrēts mērķis, pareizāk būtu “iegūt X mājaslapas apmeklētājus katru mēnesi”.

 • M – izmērāms (measurable). Lai noteiktu, vai mērķis ir sasniegts.

 • A – sasniedzams (attainable). Reāls mērķis, kuru Tavs uzņēmums varēs izpildīt, ņemot vērā visus resursus.

 • R – atbilstošs (relevant). Saistīts ar uzņēmuma mārketinga un biznesa mērķiem.

 • T – aktuāls (timely). Noteikts konkrēts termiņš, kurā mērķis ir jāsasniedz.

  

#2 Veic mērķauditorijas izpēti


Foto: Unsplash.com
Foto: Unsplash.com

  

Katram uzņēmumam ir jāzina un jāizpēta sava mērķauditorija, bez tā mārketinga aktivitātes nebūs efektīvas. Tā kā pasaulē aktīvi tiek izmantotas vairākas sociālo tīklu platformas, auditorija šajos kanālos atšķiras. Kas jāņem vērā, veicot izpēti:

 • Kas ir Tava mērķauditorija? (Vecums, dzimums, dzīvesvieta, nodarbošanās, intereses un citi radītāji)

 • Kādas sociālo tīklu platformas viņi izmanto aktīvāk? Piemēram, jaunāko paaudzi (Generation Z) veiksmīgāk uzrunāsi TikTok un arī Instagram, kur tiek pavadīts visvairāk laika.

 • Kāds saturs uzrunā mērķauditoriju? (Informatīvs, izklaidējošs, iedvesmojošs, akcijas vai jauni produktu; konkrētas satura formas, piemēram, video, garāki raksti, infografiki)

 • Kad un cikos viņi aktīvāk izmanto sociālos tīklus? (Brīvdienās, darba dienu rītos, vakaros).

  

#3 Veic konkurentu izpēti

  

Lai veiksmīgi darbotos nozarē, ar acs kaktiņu vienmēr jāseko līdzi konkurentiem. Arī veidojot sociālos tīklus, konkurentu izpēte ir jāveic. Apskati gan platformu “tehnisko” pusi, gan saturu.

 • Kā izskatās uzņēmuma lapa vai konts? (Kāda informācija ievietota, kādi papildus rīki izmantoti, piemēram, pievienots shop vai quiz.)

 • Kāds saturs tiek publicēts? (satura formas, komunikācijas stils, ziņas mērķis)

 • Kāda ir lietotāju iesaiste?

 • Vai uzņēmums komunicē ar lietotājiem?

Nezodz idejas, neizmanto tos pašus vizuālos materiālus – tas nekādi neizcels Tavu uzņēmumu lietotāju acīs.

  

#4 Sagatavo savus sociālos tīklus un radi unikālu saturu

  

Sakārto savu lapu vai kontu platformā – pievieno visu nepieciešamo informāciju, izmanto piedāvātos rīkus. Un ķeries pie plāna izveides:

 • Komunikācijai jābūt regulārai un pārdomātai, plāno aktivitātes un budžetu vairākām nedēļām vai mēnesim uz priekšu.

 • Plānu veido atbilstoši uzstādītajiem mērķiem un pirms īstenošanas, pārdomā – vai varēsi to sasniegt.

 • Izmanto dažādas satura formas un atceries, ka video ir karalis.

Ņem vēra, ka saturs jāpielāgo katrai platformai, bet tas nenozīmē, ka tam pilnībā ir jāatšķiras. Un ļoti būtiski ir saglabāt vienotu vizuālo identitāti, pēc kuras auditorija atpazīst Tavu zīmolu.

  

#5 Analizē rezultātus un veic uzlabojumus


Foto: Unsplash.com
Foto: Unsplash.com

  

Līdz ar aktivitāšu uzsākšanu, seko līdzi rezultātiem. Sociālajos tīklos ir pieejama Insights sadaļa, bet Facebook un Instagram reklāmu rezultātus atradīsi Facebook Ads kontā. Taču ērtākai un pārskatāmākai analīzei ieteicams izmantot papildus kādu analīzes rīku, kurā vari salīdzināt rezultātus ilgākā laika periodā un vairākās platformās vienlaicīgi.

Atceries, ka nav viena pareiza piemēra vai instrukcijas, pēc kuras vadīties, veidojot uzņēmuma sociālo tīklu stratēģiju! Kas strādā vienam, var nestrādāt otram. Tāpēc sākuma posms un katras jaunas aktivitātes veikšana ir sava veida eksperiments.

Jauni izaicinājumi, radošas idejas un piepildīti mērķi – izvēlies Infinitum Agency! Kopā izveidosim sociālo tīklu mārketinga stratēģiju, kas ne tikai dos rezultātus, bet ļaus Tev atšķirties no konkurentiem. Ienāc https://infinitum.agency/ un uzzini vairāk!


Lasiet arī


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No amata atsauktais Tet šefs Gulbis pērn algā saņēmis 409 570 eiro

No telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" valdes priekšsēdētāja amata atsauktais Juris Gulbis iepriekš deklarējis, ka viņam pieder akcijas uzņēmumā AS "JDKML" 446 143 eiro vērtībā, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu.

Ekonomika Izmaksāti pirmie dīkstāves pabalsti - pavisam par 24 069 eiro

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pirmajā nedēļā, no šī gada 1.decembra līdz 4.decembrim, izmaksājis dīkstāves atbalstu un algu subsīdijas kopumā 24 069 eiro apmērā.

Ekonomika Kas notiek ar degvielas cenām? Rīgā kļuvusi dārgāka dīzeļdegviela (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā darba nedēļā dīzeļdegvielas cena palielinājās gan Rīgā, gan Viļņā, arī benzīns Rīgā palika dārgāks, savukārt Viļņā un Tallinā benzīna cenas saglabājās stabilas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Ekonomika Brīvai preču kustībai ar UK - gals! Ietekme uz fiziskām personām būs milzīga

Atsakoties no brīvās preču kustības starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju, ietekme uz fiziskām personām būs milzīga, jo parādīsies administratīvais slogs, atzīst Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes Muitošanas metodikas daļas vadītāja Irēna Knoka.

Lasiet arī

Sabiedrība Kam pieder KPV LV? Svētdien un 12.decembrī notiks 2 konkurējošas biedru sapulces

Svētdien, 6.decembrī, un 12.decembrī notiks konkurējošas partijas "KPV LV" biedru sapulces.

Pasaule Itālijā policija atklāj cilvēku kontrabandistu grupējumu; 19 apcietinātie

Itālijas policija sestdien paziņojusi, ka apcietinājusi 19 cilvēkus, kas palīdzējuši migrantiem nokļūt Itālijā un pēc tam šķērsot Francijas robežu, lai viņi varētu doties tālāk uz Ziemeļeiropu.

Izklaide FOTO. Paskaties, kāda piemiņas plāksne Rīgā uzstādīta režisoram Jurim Podniekam!

Piektdien Rīgā, Meistaru ielā 10, uzstādīta memoriālā piemiņas plāksne par godu režisoram Jurim Podniekam, informē piemiņas plāksnes atklāšanas pasākuma rīkotāji.