• Kadrija,
  • Kate,
  • Katrīna,
  • Trīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valstij ir nauda Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, paziņo FM

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:32, 26.10.2020

Valstij ir pieejams finansējums Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, norādīja Finanšu ministrijā (FM).


Avots: LETA

Ministrijā gan neprecizēja, cik tieši līdzekļi patlaban ir pieejami gadījumā, ja ekonomikai radīsies nepieciešami papildus līdzekļi Covid-19 krīzes pārvarēšanai.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) informēja, ka valsts iespējamais atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai tiek lēsts četru miljardu eiro apmērā. Savukārt augusta beigās Ekonomikas ministrija bija apkopojusi informāciju par dažādās jomās novirzīto publisko finansējumu Covid-19 seku mazināšanai, kas tika lēsts 2,1 miljarda eiro apmērā.

FM aģentūrai LETA atgādināja, ka Valsts kases kontos pieejamā resursu rezerve tika papildināta, veicot aizņemšanos iekšējā un starptautiskajos finanšu tirgos, piemēram, šogad līdz šim emitējot parāda vērtspapīrus 2,3 miljardu eiro apmērā, kā arī piesaistīts aizdevums no Ziemeļu Investīciju bankas 250 miljonu eiro apmērā.

"Līdz ar to valstij šobrīd jau ir pieejams finansējums būtiskā apmērā Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai un ekonomikas atbalstam, kas 2021.gadā tiks papildināts, veicot aizņemšanos nepieciešamajā apmērā iekšējā un starptautiskajos finanšu tirgos, kā arī izmantojot nodrošinātās finansiāli izdevīgas aizņemšanās iespējas no starptautiskajām finanšu institūcijām," uzsvēra ministrijā.

FM norādīja, ka Latvijā līdz šim gadam īstenotā fiskālās disciplīnas ievērošana ir nodrošinājusi iespēju precīzāk reaģēt uz Covid-19 satricinājumu. "Šī krīze ir ietekmējusi ne tikai veselības un sociālo jomu, bet tai ir nozīmīgas sekas arī uz mūsu valsts ekonomiku kopumā. Covid-19 uzliesmojums izraisīja nepieciešamību kopš 2020.gada marta vidus operatīvi nodrošināt segumu valdības lēmumiem Covid-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai un ekonomikas atbalstam ārkārtējā situācijā," atzina FM.

Ministrijā piebilda, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, arī 2021.gadā tiks uzturētas pēc iespējas plašākas un elastīgākas finansiāli izdevīgākās aizņemšanās instrumenta izvēles iespējas, lai nodrošinātu nepieciešamo finansējumu ar labvēlīgiem nosacījumiem, fiksējot arī zemas valsts parāda apkalpošanas izmaksas ilgtermiņā.

"Svarīgi ir norādīt, ka nevis naudas daudzums ierobežo valsts iespējas aizņemties, bet gan tas, cik esam gatavi palielināt valsts parādu. Fiskālās disciplīnas regulējums ļauj palielināt valsts parādu un atbalstīt ekonomiku 2021.gadā tik, cik ir nepieciešams. Ir jārīkojas tā, lai maksimāli izvairītos no papildus deficīta un parāda palielināšanas, tomēr, ja pandēmijas ietekme uz ekonomiku ir tāda, ka, lai glābtu ekonomiku ilgtermiņā, šādi papildu atbalsta pasākumi ir obligāti nepieciešami, tad šādus ieguldījumus var veikt un Valsts kase tos var nodrošinot ar papildu aizņēmumiem tirgos," informēja FM.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Atbalsts Covid-19 krīzē skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem būs arī 2021.gadā

Vairākus patlaban spēkā esošus atbalsta mehānismus Covid-19 krīzē skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem piemēros arī 2021.gadā, otrdien kopsēdē vienojās valdība un Krīzes vadības padome.

Ekonomika Saeima noraidījusi samazināto 12% PVN likmi sabiedriskajai ēdināšanai

Saeimas vairākums šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu rosinājumu uz diviem gadiem noteikt samazināto 12% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi sabiedriskajai ēdināšanai.

Ekonomika Zivju pārstrādātājs "Karavela" attīstībā ieguldīs milzu summu - 16 miljonus eiro

Pamatojoties uz labiem finanšu rādītājiem 2019.gadā un 2020.gadā, zivju pārstrādes uzņēmums "Karavela" plāno ieguldīt 16 miljonus eiro uzņēmuma konkurētspējas stiprināšanai un nākotnes projektu attīstības sekmēšanai laika periodā līdz 2023.gadam, informēja uzņēmumā.

Ekonomika Saeima nosaka minimālo ienākumu sliekšņus. Tos pārskatīs tikai reizi 3 gados

Saeimas deputātu vairākums šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par sociālo drošību", kas paredz definēt minimālo ienākumu sliekšņus, noteikt to zemākos apmērus un pārskatīšanas biežumu.

Lasiet arī

Sabiedrība Politologs: Valdības darbība ir juceklis, kaut gan eksperti vīrusu izprot labāk

Valdības lēmumi par Covid-19 ierobežojumiem ir haotiski, turklāt valdībai nākamais būtiskais pārbaudījums būs gaidāmā vakcīnu izdale, aģentūrai LETA sacīja sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.

Sabiedrība Kurzemē vīrieši piedzeras, sāk sist taksistu un nozog taksometru

Aizvadītās nedēļas nogalē Kurzemē dzēruši vīrieši nozaguši taksometru, bet Valsts policijā (VP) par notikušo sākts kriminālprocess, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Ekonomika Kas tagad notiek darbinieku paverdzināšanā vainotajā Adugs? Turpinās ražošana!

Konditorejas uzņēmums "Adugs Production", kura pārstāvjus policija tur aizdomas par cilvēku tirdzniecību, turpina ražošanas darbību un noraida izvirzītās apsūdzības, norādīja uzņēmuma attīstības vadītāja Anna Lencberga.