• Aurēlija,
  • Evelīna,
  • Mētra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valstij ir nauda Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, paziņo FM

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:32, 26.10.2020

Valstij ir pieejams finansējums Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, norādīja Finanšu ministrijā (FM).


Avots: LETA

Ministrijā gan neprecizēja, cik tieši līdzekļi patlaban ir pieejami gadījumā, ja ekonomikai radīsies nepieciešami papildus līdzekļi Covid-19 krīzes pārvarēšanai.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) informēja, ka valsts iespējamais atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai tiek lēsts četru miljardu eiro apmērā. Savukārt augusta beigās Ekonomikas ministrija bija apkopojusi informāciju par dažādās jomās novirzīto publisko finansējumu Covid-19 seku mazināšanai, kas tika lēsts 2,1 miljarda eiro apmērā.

FM aģentūrai LETA atgādināja, ka Valsts kases kontos pieejamā resursu rezerve tika papildināta, veicot aizņemšanos iekšējā un starptautiskajos finanšu tirgos, piemēram, šogad līdz šim emitējot parāda vērtspapīrus 2,3 miljardu eiro apmērā, kā arī piesaistīts aizdevums no Ziemeļu Investīciju bankas 250 miljonu eiro apmērā.

"Līdz ar to valstij šobrīd jau ir pieejams finansējums būtiskā apmērā Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai un ekonomikas atbalstam, kas 2021.gadā tiks papildināts, veicot aizņemšanos nepieciešamajā apmērā iekšējā un starptautiskajos finanšu tirgos, kā arī izmantojot nodrošinātās finansiāli izdevīgas aizņemšanās iespējas no starptautiskajām finanšu institūcijām," uzsvēra ministrijā.

FM norādīja, ka Latvijā līdz šim gadam īstenotā fiskālās disciplīnas ievērošana ir nodrošinājusi iespēju precīzāk reaģēt uz Covid-19 satricinājumu. "Šī krīze ir ietekmējusi ne tikai veselības un sociālo jomu, bet tai ir nozīmīgas sekas arī uz mūsu valsts ekonomiku kopumā. Covid-19 uzliesmojums izraisīja nepieciešamību kopš 2020.gada marta vidus operatīvi nodrošināt segumu valdības lēmumiem Covid-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai un ekonomikas atbalstam ārkārtējā situācijā," atzina FM.

Ministrijā piebilda, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, arī 2021.gadā tiks uzturētas pēc iespējas plašākas un elastīgākas finansiāli izdevīgākās aizņemšanās instrumenta izvēles iespējas, lai nodrošinātu nepieciešamo finansējumu ar labvēlīgiem nosacījumiem, fiksējot arī zemas valsts parāda apkalpošanas izmaksas ilgtermiņā.

"Svarīgi ir norādīt, ka nevis naudas daudzums ierobežo valsts iespējas aizņemties, bet gan tas, cik esam gatavi palielināt valsts parādu. Fiskālās disciplīnas regulējums ļauj palielināt valsts parādu un atbalstīt ekonomiku 2021.gadā tik, cik ir nepieciešams. Ir jārīkojas tā, lai maksimāli izvairītos no papildus deficīta un parāda palielināšanas, tomēr, ja pandēmijas ietekme uz ekonomiku ir tāda, ka, lai glābtu ekonomiku ilgtermiņā, šādi papildu atbalsta pasākumi ir obligāti nepieciešami, tad šādus ieguldījumus var veikt un Valsts kase tos var nodrošinot ar papildu aizņēmumiem tirgos," informēja FM.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika PTAC bŗīdina, kādai kredīta noformēšanai nekādā gadījumā nevajadzētu piekrist

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina nepakļauties kreditētāju aicinājumam aizdevumu fiziskai personai noformēt kā aizdevumu saimnieciskai darbībai.

Ekonomika Valdība atliek lemšanu par mazo veikalu atvēršanu, skaidrs vairs nav nekas

Ministru kabinets ceturtdien tomēr atlika lemšanu par mazo veikalu atvēršanu.

Ekonomika Latvijas Bankas Vilks kritisks: Atbalstam krīzē plašākam bija jābūt jau pērn

Valsts atbalstam Covid-19 krīzes pārvarēšanā plašākam bija jābūt jau pērn, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks.

Ekonomika Rīgas dome anulējusi darbības atļaujas sešām spēļu zālēm. Kāds ir iemesls?

Rīgas dome trešdien nolēma anulēt atļaujas sešām spēļu zālēm. Minētās spēļu zāles atrodas Miera ielā 111, Tallinas ielā 85, Parādes ielā 5b, Rītupes ielā 45, Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā 20a un Lutriņu ielā 1.

Lasiet arī

Sabiedrība Cipule: Latvijā nedrīkst mazināt Covid-19 ierobežojumus; vajadzētu stingrākus

Latvijā patlaban nedrīkst mazināt Covid-19 ierobežojumus, bet stingrāku drošības pasākumu ieviešana ir politiķu izšķiršanās jautājums, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijai šādu nostāju pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Izklaide VIDEO. Latviešu Bārbija atklāj, cik izmaksājušas viņas valstī varenākās krūtis

Vita no Naudītes jeb Viktorija Vailda ir zināma kā meiča ar Latvijā varenākajām krūtīm, dēvēta arī par latviešu Bārbiju. TV kanāla "STV Pirmā!" raidījumā "Kad viņas satiekas" viņa atklājusi, cik viņas kuplā biste izmaksājusi.

Sabiedrība Allažu pagastā šorīt grāvī iegāzies pasažieru autobuss; ir cietušie

Šorīt, Allažu pagastā apgāžoties pasažieru autobusam, cietuši pieci pasažieri, savā "Twitter" kontā paziņojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).