• Kadrija,
  • Kate,
  • Katrīna,
  • Trīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Dombrovskis: Prognozes balstījās pieņēmumā, ka gada 2.pusē ierobežojumus atcels

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:56, 26.10.2020

Starptautiskajā tirdzniecībā smagākais punkts bija pavasarī, pieļāva Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks un Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis (JV), norādot, ka tālākais būs atkarīgs no Covid-19 pandēmijas gaitas.


Avots: LETA

Runājot par Eiropas ekonomikas attīstības prognozi, Dombrovskis atzīmēja, ka pavasara un vasara prognozes bija balstītas uz pieņēmumu, ka ierobežojošie pasākumi, ko noteikušas dalībvalstis, būs koncentrēti gada pirmajā pusē un gada otrajā pusē tos pakāpeniski mīkstinās vai pilnībā atcelts.

"Pašlaik mēs redzam, ka šis scenārijs neīstenojas, ir pandēmijas otrais vilnis un virkne valstu atkal sāk pastiprināt ierobežojumus. Tas ietekmēs arī mūsu ekonomikas prognozi, ko mēs redzēsim nākamajā mēnesī," uzsvēra EK priekšsēdētājas izpildvietnieks.

Savukārt pievēršoties jautājumam par protekcionisma palielināšanos starptautiskajā tirdzniecībā Covid-19 laikā, Dombrovskis vērsa uzmanību, ka šādas tendences bija redzamas arī pirms krīzes, kā piemēru minot ASV prezidenta administrācijas īstenotos pasākumus vairāku gadu garumā.

Pēc ES tirdzniecības komisāra paustā, Eiropas pozīcija ir būt atvērtiem brīvai tirdzniecībai un noteikumos balstītai starptautiskās tirdzniecības sistēmai, līdz ar to netiek veikti vienpusēji pasākumi, kas būtu pretrunā ar Eiropas saistībām Pasaules Tirdzniecības organizācijas ietvaros, vai arī tām saistībām, kas noteiktas divpusējos vai reģionālajos brīvās tirdzniecības līgumos.

"Ja citas valstis īstenos vienpusējus pasākumus, ES aizstāvēs savas intereses proporcionālā veidā, īstenojot pretpasākumus," akcentēja Dombrovskis, piebilstot, ka patlaban tiek gatavots Eiropas tirdzniecības politikas pārskats un notiek publiskās konsultācijas.

Plānots, ka nākamajā gadā klajā nāks ziņojums par Eiropas tirdzniecības nākotni. Pēc EK priekšsēdētājas izpildvietnieka paustā, ES jāpaliek atvērtai starptautiskajai tirdzniecībai un noteikumos balstītai tirdzniecības sistēmai, bet vienlaicīgi plānots stiprināt to instrumentu klāstu, kas ir ES rīcībā, lai aizstāvētu savas intereses pret iespējamu negodīgu trešo valstu rīcību.

"ES kopumā būs uzstājīgāka, aizstāvot savas un savu uzņēmumu intereses globālajā tirgū. Kopumā mēs redzam, ka starptautiskās tirdzniecības aina pašlaik ir daudz pilnāka ar konfliktiem nekā tas bija vēl pirms dažiem gadiem un attiecīgi arī Eiropai ir jābūt gatavai aktīvāk aizstāvēt savas intereses," pauda Dombrovskis.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Atbalsts Covid-19 krīzē skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem būs arī 2021.gadā

Vairākus patlaban spēkā esošus atbalsta mehānismus Covid-19 krīzē skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem piemēros arī 2021.gadā, otrdien kopsēdē vienojās valdība un Krīzes vadības padome.

Ekonomika Saeima noraidījusi samazināto 12% PVN likmi sabiedriskajai ēdināšanai

Saeimas vairākums šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu rosinājumu uz diviem gadiem noteikt samazināto 12% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi sabiedriskajai ēdināšanai.

Ekonomika Zivju pārstrādātājs "Karavela" attīstībā ieguldīs milzu summu - 16 miljonus eiro

Pamatojoties uz labiem finanšu rādītājiem 2019.gadā un 2020.gadā, zivju pārstrādes uzņēmums "Karavela" plāno ieguldīt 16 miljonus eiro uzņēmuma konkurētspējas stiprināšanai un nākotnes projektu attīstības sekmēšanai laika periodā līdz 2023.gadam, informēja uzņēmumā.

Ekonomika Saeima nosaka minimālo ienākumu sliekšņus. Tos pārskatīs tikai reizi 3 gados

Saeimas deputātu vairākums šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par sociālo drošību", kas paredz definēt minimālo ienākumu sliekšņus, noteikt to zemākos apmērus un pārskatīšanas biežumu.

Lasiet arī

Sabiedrība Kurzemē vīrieši piedzeras, sāk sist taksistu un nozog taksometru

Aizvadītās nedēļas nogalē Kurzemē dzēruši vīrieši nozaguši taksometru, bet Valsts policijā (VP) par notikušo sākts kriminālprocess, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Ekonomika Kas tagad notiek darbinieku paverdzināšanā vainotajā Adugs? Turpinās ražošana!

Konditorejas uzņēmums "Adugs Production", kura pārstāvjus policija tur aizdomas par cilvēku tirdzniecību, turpina ražošanas darbību un noraida izvirzītās apsūdzības, norādīja uzņēmuma attīstības vadītāja Anna Lencberga.

Sabiedrība Šuplinska iesaka mācību iestāžu vadītājus izmantot telpas ārpus savas skolas

Lai nodrošinātu trīs kvadrātmetru platību katram skolēnam, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) Rīgas skolu vadītājiem rosina vienoties ar kaimiņu izglītības iestādēm, kuru telpas patlaban ir brīvas.