• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Vai veikalus jāsoda par apmeklētājiem bez sejas maskām? Lūk, EM viedoklis!

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:25, 24.10.2020 1

Ekonomikas ministrija (EM) neatbalsta komersantu sodīšanu par apmeklētājiem bez sejas aizsargmaskām, atzina ministrijā.EM pārstāvji ir vairākkārt tikušies ar tirdzniecības nozares uzņēmējiem, kas apliecinājuši savu ieguldījumu pircēju informēšanā un izglītošanā, lai sekmētu gan sejas aizsargmasku lietošanu, gan citu sniegto rekomendāciju ievērošanu, nodrošinot pēc iespējas drošāku iepirkšanos ikvienam no mums.

"Tirdzniecības nozare kopumā apliecinājusi, ka rīkojas sociāli atbildīgi pret saviem klientiem, darbiniekiem un sabiedrību kopumā," uzsvēra ministrijā.

Kopš prasības par obligāto aizsargmasku lietošanas ieviešanas tirgotāji ir izvietojuši informatīvos paziņojumus, kā arī izveidojuši atgādinājumus video rullīšos tirdzniecības vietu apmeklētājiem par masku lietošanu. EM arī norādīja, ka kā papildu informācijas kanāli tiek izmantoti sociālo mediji, lai informācija sasniegtu potenciālo apmeklētāju vēl pirms došanās uz veikalu.

Savukārt tirdzniecības centru apsardzes darbinieki ir instruēti atgādināt apmeklētājiem, ka ir jālieto sejas aizsegi, kā arī personāls informē par iespējām klientiem masku iegādāties, turklāt lielākie tirdzniecības centri bez maksas piedāvā apmeklētājiem higiēniskās sejas maskas.

"Tirdzniecības nozares konsultatīvās padomes sēdes laikā tirdzniecības nozares uzņēmēji pauda atbalstu valdības noteiktajiem ierobežojumiem slimības izplatības samazināšanai, vienlaikus uzsverot, ka visiem un katram personīgi jābūt atbildīgam par to ievērošanu savas un sabiedrības kopējās veselības vārdā. Tomēr gadījumos, ja par spīti tirgotāju centieniem, pircēji atsakās ievērot noteikumus, padome vienojās, ka šādās situācijā nebūtu pareizi nosodīt komersantus par tirdzniecības vietu apmeklētāju neizdarību, aizmāršību vai ļaunprātību, neievērojot tiem noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības," informēja EM.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, ka sejas aizsargmasku lietošana tirdzniecības telpās, tāpat kā citu valdības noteikto Covid-19 infekcijas izplatību ierobežojošo pasākumu ievērošana, ir katra Latvijas iedzīvotāja personīga atbildība - pret sevi, saviem tuvākajiem, pret līdzcilvēkiem visapkārt, pret sabiedrību un valsti kopumā.

"Šodien ir pienācis brīdis, kad tikai no mūsu katra rīcības ir un būs atkarīgs tas, cik ātri un ar cik lieliem zaudējumiem mums izdosies apturēt Covid-19 izplatīšanos. Jo ātrāk mazināsim slimības izplatīšanos, jo mazāk cietīs mūsu ekonomika, un līdz ar to ikviena labklājība," uzsvēra Vitenbergs.

EM aicina Latvijas iedzīvotājus ar vislielāko atbildību izturēties un ievērot valdības noteiktos piesardzības pasākumus, un jo īpaši pienākumu tirdzniecības telpās vienmēr lietot sejas aizsargmaskas

Ministrijā skaidroja, ka tirgotājiem savu darbinieku aizsardzības nolūkos ir tiesības neapkalpot pircējus bez aizsargmaskām, taču tirgotāji nav un nevar būt atbildīgi par pircēju rīcību.

"Līdz ar to EM iebilst pret šādas atbildības uzlikšanu tirgotājiem, kas būs jauns slogs, izmaksas un rūpes uzņēmējiem papildu jau esošajiem pienākumiem. Ministrija un tirgotāji aicina valdību lemt par saprātīgu un taisnīgu atbildību sadalījumu par valstī noteikto epidemioloģiskās drošības prasību, t.sk. sejas aizsargmasku lietošanas, starp iedzīvotājiem un uzņēmējiem," pauda EM.

Jau ziņots, ka tirgotājam nav tiesību kontrolēt sejas masku lietošanu no juridiskā viedokļa, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš atzīmēja, ka ir fiziski neiespējami 40 000 tirdzniecības objektos valstī noalgot apsargus, kas stāv pie ieejas, pie labierīcībām, lai kontrolētu gan divu metru distances ievērošanu, gan sejas maksu valkāšanu. Tirgotājiem arī neesot skaidrs, uz kāda dokumenta pamata apsargiem jānosaka apmeklētāju vecums vai slimības diagnoze, kas viņus atbrīvo no obligātas masku nēsāšanas.

Danusēvičs norādīja, ka asociācijas vārdā aicina pircējus sejas maskas veikalos lietot. "Taču tai pat laikā saprotam to sabiedrības daļu, kas kādu pamatotu iemeslu dēļ sejas maskas izvēlas nelietot, taču strikti ievēro divu metru distanci," uzsvēra Danusēvičs.

Jau ziņots, ka Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija piektdien atbalstīja virzīšanai izskatīšanai pirmajā lasījumā grozījumus Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā, kas paredz ieviest naudas sodu par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa normatīvie akti.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • stulbeņi 24.10.2020 16:38
    Covid afēra uzņem apgriezienus!Jāelpo svaigs gaiss,nevis ogļskābo gāzi ar izelpotajām baktērijām!Maskas domātas pret baktērijām,nevis pret vīrusiem!Un jebkuru vīrusu var noraut caur acu gļotādu!Tik tiešām cilvēkus uzskata par lopiem,kuri domāti tik priekš soda naudas atmaksāšanas un nodokļiem,lai augšējā elite varētu uzdzīvot!Cik var uzdzīvot uz tautas rēķina!Rūpes par tautu?Beidziet murgot!Miljonus no tautas nokāsa,kur tagad tie miljoni?Maskas???Viņķeles brāķi lai tagad tauta par savu naudu izpērk?Par savu naudu atkal jāmaksā?
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No amata atsauktais Tet šefs Gulbis pērn algā saņēmis 409 570 eiro

No telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" valdes priekšsēdētāja amata atsauktais Juris Gulbis iepriekš deklarējis, ka viņam pieder akcijas uzņēmumā AS "JDKML" 446 143 eiro vērtībā, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu.

Ekonomika Izmaksāti pirmie dīkstāves pabalsti - pavisam par 24 069 eiro

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pirmajā nedēļā, no šī gada 1.decembra līdz 4.decembrim, izmaksājis dīkstāves atbalstu un algu subsīdijas kopumā 24 069 eiro apmērā.

Ekonomika Kas notiek ar degvielas cenām? Rīgā kļuvusi dārgāka dīzeļdegviela (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā darba nedēļā dīzeļdegvielas cena palielinājās gan Rīgā, gan Viļņā, arī benzīns Rīgā palika dārgāks, savukārt Viļņā un Tallinā benzīna cenas saglabājās stabilas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Ekonomika Brīvai preču kustībai ar UK - gals! Ietekme uz fiziskām personām būs milzīga

Atsakoties no brīvās preču kustības starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju, ietekme uz fiziskām personām būs milzīga, jo parādīsies administratīvais slogs, atzīst Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes Muitošanas metodikas daļas vadītāja Irēna Knoka.

Lasiet arī

Sabiedrība Kam pieder KPV LV? Svētdien un 12.decembrī notiks 2 konkurējošas biedru sapulces

Svētdien, 6.decembrī, un 12.decembrī notiks konkurējošas partijas "KPV LV" biedru sapulces.

Pasaule Itālijā policija atklāj cilvēku kontrabandistu grupējumu; 19 apcietinātie

Itālijas policija sestdien paziņojusi, ka apcietinājusi 19 cilvēkus, kas palīdzējuši migrantiem nokļūt Itālijā un pēc tam šķērsot Francijas robežu, lai viņi varētu doties tālāk uz Ziemeļeiropu.

Izklaide FOTO. Paskaties, kāda piemiņas plāksne Rīgā uzstādīta režisoram Jurim Podniekam!

Piektdien Rīgā, Meistaru ielā 10, uzstādīta memoriālā piemiņas plāksne par godu režisoram Jurim Podniekam, informē piemiņas plāksnes atklāšanas pasākuma rīkotāji.