• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


IUB noraida visas pasažieru pārvadātāju sūdzības par konkursu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:56, 23.10.2020

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis visas sūdzības Autotransporta direkcijas konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2021.gada novembra sākumam, liecina IUB informācija.


Avots: LETA

Iepirkumu izskatīšanas komisijas lēmumā teikts, ka AS "Rēzeknes autobusu parks", AS "Cata", AS "Rīgas taksometru parks" un SIA "VTU Valmiera" iesniegtās sūdzības par konkursā "Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā" ietvertajām prasībām nav pamatotas, tādējādi apstrīdētās konkursa nolikuma prasības ir atstājamas spēkā, atļaujot Autotransporta direkcijai turpināt iepirkuma procedūru un slēgt iepirkuma līgumus.

Publisko iepirkumu likums nosaka, ka lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone aģentūru LETA informēja, ka konkursā iesniegtie piedāvājumi tiks atvērti trešdien, 28.oktobrī.

Jau ziņots, ka Autotransporta direkcija šogad 14.augustā izsludināja konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem reģionālajā maršrutu tīklā līdz 2021.gada novembra sākumam. Konkursā tika saņemtas četras sūdzības un saistībā ar izskatāmās lietas sarežģītību un apmēru IUB nolēma sūdzību izskatīšanas termiņu pagarināt no 12.oktobra līdz 22.oktobrim.

Ar šo konkursu iecerēts nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību laika periodā, kad esošajiem līgumiem būs beidzies termiņš, bet jaunie līgumi par pakalpojuma nodrošināšanu nākamos desmit gadus ar konkursa uzvarētājiem vēl nebūs stājušies spēkā.

Ņemot vērā, ka jaunajos konkursos līgumi noslēgti piecās no 16 tīkla daļām, ir pagarināts termiņš, kad pārvadātāji, kas uzvarēs pārējās tīkla daļās, varēs sākt jaunā līguma izpildi. Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes regulai patlaban spēkā esošos līgumus nav iespējams pagarināt, jo tiešs līguma piešķīrums vai oficiāla vienošanās par pakalpojumu valsts līguma pagarināšanu, vai prasība izpildīt noteiktas saistības attiecībā uz sabiedrisko transporta pakalpojumu sniegšanu var tikt piemērota tikai un vienīgi ārkārtas apstākļu gadījumos.

Konkurss izsludināts pakalpojumu nodrošināšanai 23 maršrutu tīkla daļās. Šajā konkursā aizvien tiks atsevišķi izdalīti vietējās nozīmes un starppilsētu maršruti. Kopējais maršrutu tīkls ir apmēram 62,2 miljoni kilometru.

Ņemot vērā, ka ar uzvarētājiem tiks slēgti īstermiņa līgumi, noteiktās kvalitātes prasības ir tādas, ko pārvadātāji nodrošina jau šobrīd un kuru izpildei papildu investīcijas nav nepieciešamas. Noteikts, ka temperatūrai autobusa salonā jābūt no 16 grādiem līdz 24 grādiem atbilstoši sezonai, kā arī 10% autobusu jābūt pielāgotiem personu ar funkcionāliem traucējumiem pārvadāšanai. Starppilsētu maršrutos autobusu vidējais vecums nedrīkstēs būt mazāks par 10 gadiem un jābūt nodrošinātai iespējai autobusā iegādāties biļeti, maksājot ar bezkontakta norēķinu karti. Savukārt vietējās nozīmes maršrutos autobusu vidējais vecums nevarēs būt vairāk par 20 gadiem, bet katra atsevišķa autobusa vecuma nevarēs pārsniegt 25 gadus.

Iepriekš konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. līdz 2030.gadam izraudzīti uzvarētāji 12 maršrutu tīkla daļās jeb lotēs no kopumā 16. Tomēr pēc 11 sūdzību izskatīšanas IUB uzdeva Autotransporta direkcijai pārvērtēt rezultātus septiņās lotēs.

Savukārt četrās lotēs - "Cēsis", "Limbaži, Sigulda", "Ogre, Aizkraukle" un "Jēkabpils, Preiļi, Līvāni" - konkurss noslēdzās bez rezultāta, tāpēc tika izsludināts atkārtoti. Arī šajā konkursā tika iesniegtas divas sūdzības, kuras gan abas IUB noraidīja. Šajā konkursā tika saņemti 32 pieteikumi un pašreiz notiek to izvērtēšana.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Saeima pieņēmusi nākamā gada budžetu - 10,758 miljardus eiro. Ko tas paredz?

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā.

Ekonomika Pasākumu rīkotājiem plāno atmaksāt 80% no biļešu pircējiem atmaksātās naudas

Pasākumu rīkotājiem valsts varētu kompensēt 80% no biļešu pircējiem atmaksātajiem līdzekļiem par ārkārtējās situācijas laikā no 9.novembra atceltajiem pasākumiem, tomēr šīs kompensācijas varētu izmaksāt vien nākamgad, paredz Kultūras ministrijas (KM) sagatavotais informatīvais ziņojums, ko šodien ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstīja valdība.

Ekonomika Iepirkšanās mainās - Maxima piedāvā pašam skenēt preces ar telefonu (+FOTO)

Mazumtirdzniecības tīkls "Maxima Latvija" sācis piedāvāt pakalpojumu "Scan&go" jeb "Skenē pats", informēja "Maxima Latvija" pārstāvji.

Ekonomika Vidējā alga 3.ceturksnī Latvijā sasniegusi 1147 eiro - pieaugums par 5,9%

Latvijā šogad trešajā ceturksnī vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1147 eiro, kas ir par 5,9% jeb 64 eiro vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lasiet arī

Sabiedrība ZVA: ES nevar uz laiku atļaut nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, kā Lielbritānija

Eiropas Savienībā (ES) neeksistē analogs rīks, ar kuru varētu atļaut izmantot nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, līdz ar to ES apmēros nav iespējams pieņemt tādu pašu lēmumu, kāds pieņemts Lielbritānijā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mājaslapā pieejamā informācija.

Sabiedrība Mediķu arodbiedrībai pārmet epidemioloģiskās drošības neievērošanu kongresā

Covid-19 nevar būt par ieganstu Satversmē garantēto pamatbrīvību nepamatotai un patvaļīgai apspiešanai, pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).

Pasaule Austrijā 24.decembrī - uz gadumiju - tiks atvērtas slēpošanas trases. Bet...

Austrijas valdība trešdien pavēstīja, ka viesnīcas un restorāni būs slēgti līdz 6.janvārim, un tas nozīmē, ka ārvalstu tūristi nevarēs apmeklēt valsti gadu mijas brīvdienu laikā.