• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Levits par jauno autoratlīdzību nodokļu režīmu: tas nav pārāk labi izstrādāts

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:11, 20.10.2020

Pašreizējais autoratlīdzību nodokļu režīms nenodrošina radošajām personām sociālos pakalpojumus pienācīgā apjomā, šādu nostāju pēc tikšanās ar radošo organizāciju, Kultūras un Finanšu ministrijas pārstāvjiem žurnālistiem pauda Valsts prezidents Egils Levits.


Avots: LETA

Prezidents pavēstīja, ka sanākušie analizējuši un pārrunājuši virzītās nodokļu izmaiņas, kas attiecas uz autoratlīdzību regulējumu. Pēc prezidenta paustā, tikšanās dalībnieki bijuši vienisprātis, ka nodokļu reforma ir nepieciešama, jo kultūras darbinieki ir sociāli jāaizsargā.

"Mēs analizējām šo projektu un secinājām, ka tas nav pārāk labi izstrādāts. Ir virkne atklātu jautājumu, uz kuriem nevarēja saņemt atbildes. Reformai ir jābūt bez neskaidrībām," akcentēja prezidents, piebilstot, ka, piemēram, nav skaidrs, kas notiek ar tiem radošā darba veicējiem, kuriem ir neregulāri ienākumi, tomēr nodoklis ir jāmaksā tik un tā.

Prezidents sacīja, ka ar šādu reformu nebūtu jēdzīgi iet tālāk uz priekšu, pirms šī reforma nav izstrādāta pilnībā, lai būtu skaidras atbildes uz visiem jautājumiem un neskaidrībām. Tāpat tikšanās laikā ticis diskutēts par to, kad šo reformu vajadzētu iesākt.

Prezidents pauda, ka patlaban Latvija atrodas ekonomikas lejupslīdes situācijā un atklāts ir jautājums, vai reformu, kas orientēta uz to, lai sociāli aizsargātu kultūras darbiniekus, būtu ieviešama šādos apstākļos, iespējams, radot smagu triecienu kultūras nozarei.

Levits norādīja, ka vienlīdz svarīgs ir jautājums par pienācīgu un pakāpenisku pārejas periodu, akcentējot, ka to paredz labas likumdošanas principi. Tāpat, prezidenta ieskatā, Saeimai būtu jāpārdomā, kā tā plāno šo reformu īstenot.

"Reformai jābūt kompleksi izstrādātai. Tas nav labi izstrādāts projekts. Es gribētu redzēt, ka šis projekts ir uzlikts uz papīra ar visiem komentāriem, lai novērstu neskaidrības un sasniegtu savus mērķus ar samērīgiem līdzekļiem," uzsvēra valsts pirmā amatpersona.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Saeima izskatīšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā nodeva grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", ar ko paredzēts mainīt autoratlīdzības saņēmēju iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksāšanas režīmu.

Likumprojekts paredz veikt izmaiņas līdzšinējā autoratlīdzības ienākuma saņēmējam piemērotajā IIN maksāšanas režīmā. Tā mērķis ir samērīga nodokļu sloga uzlikšana autoratlīdzības ienākumam, kā arī nodokļu - IIN un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) - režīma vienkāršošana.

Likumprojekts paredz, laika periodā no nākamā gada 1.jūlija līdz 31.decembrim piemērot īpašu nodokļa maksāšanas režīmu autoratlīdzības saņēmējiem, kuriem atlīdzību izmaksā ienākuma izmaksātājs, kas nav mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, un kuri nav reģistrējuši saimniecisko darbību.

Nākamā gada otrajā pusgadā personai, kas saņem autoratlīdzību un nav reģistrējusi saimniecisko darbību, ienākuma izmaksātājs ietur nodokli 25% apmērā, no kura 80% tiek novirzīti VSAOI, bet 20% - IIN. Minētie grozījumi ir daļa no 2021.gada budžetu pavadošās likumprojektu paketes.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Saeima pieņēmusi nākamā gada budžetu - 10,758 miljardus eiro. Ko tas paredz?

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā.

Ekonomika Pasākumu rīkotājiem plāno atmaksāt 80% no biļešu pircējiem atmaksātās naudas

Pasākumu rīkotājiem valsts varētu kompensēt 80% no biļešu pircējiem atmaksātajiem līdzekļiem par ārkārtējās situācijas laikā no 9.novembra atceltajiem pasākumiem, tomēr šīs kompensācijas varētu izmaksāt vien nākamgad, paredz Kultūras ministrijas (KM) sagatavotais informatīvais ziņojums, ko šodien ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstīja valdība.

Ekonomika Iepirkšanās mainās - Maxima piedāvā pašam skenēt preces ar telefonu (+FOTO)

Mazumtirdzniecības tīkls "Maxima Latvija" sācis piedāvāt pakalpojumu "Scan&go" jeb "Skenē pats", informēja "Maxima Latvija" pārstāvji.

Ekonomika Vidējā alga 3.ceturksnī Latvijā sasniegusi 1147 eiro - pieaugums par 5,9%

Latvijā šogad trešajā ceturksnī vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1147 eiro, kas ir par 5,9% jeb 64 eiro vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lasiet arī

Ekonomika Saeima noraida rosinājumu samazināt PVN gaļai, maizei un piena produktiem

Saeima šodien noraidīja opozīcijas deputātu izstrādātos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz samazināt PVN likmi maizei, pienam un skābpiena produktiem bez piedevām, svaigai gaļai un olām.

Sabiedrība Rosina par autoratlīdzībām maksāt nodokļus no apgrozījuma, nevis fiksētu summu

Kultūras ministrija (KM) rosina par autoratlīdzībām maksāt nodokļus no apgrozījuma, nevis fiksētu ikmēneša maksu, aģentūru LETA informēja ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Ekonomika FM: samazinātās PVN likmes pārtikai radītu zaudējumus līdz 80 miljoniem eiro

Priekšlikums, piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi plašākam pārtikas produktu klāstam, budžetā radītu zaudējumus līdz 80 miljoniem eiro, aģentūrai LETA norādīja Finanšu ministrijā (FM).