• Erlends,
  • Rolanda,
  • Rolands,
  • Ronalds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pētījums: Latvijai ir labas ekonomiskās pielāgošanās spējas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:21, 11.10.2020 1

Latvijai kopā ar Ziemeļvalstīm, Igauniju un Nīderlandi ir labas ekonomiskās pielāgošanās spējas Covid-19 krīzes laikā, kas daļēji ir pateicoties digitalizācijas rādītājiem, liecina Eiropas Reģionu komitejas gada ziņojums par reģionālo un vietējo barometru.


Avots: LETA

Pēc barometrā apkopotās informācijas, Covid-19 krīzes dēļ šī gada otrajā ceturksnī Latvijā iekšzemes kopproduktus (IKP) samazinājās par 9,6%, kurpretim Spānijā tas samazinājās par 22,1% un Francijā - par 19%, salīdzinot ar to pašu ceturksni iepriekšējā gadā. Vienlaikus, pat ja Latvija ir mazāk apdraudēta, tās jutīgums pret Covid-19 potenciālo ekonomisko ietekmi ir augsts.

Kā liecina barometrā apkopotā informācija, Latvija atbilst vidējam veselības aprūpes kapacitātes rādītājam Eiropas Savienības (ES) 27 dalībvalstīs, nodrošinot 9,7 gultasvietas uz 100 000 iedzīvotājiem intensīvās terapijas nodaļās. Līderpozīciju ieņem Vācija ar 29,2 gultasvietām, bet vājākos rezultātus uzrāda Portugāle ar 4,2 gultasvietām.

Kopumā Latvija, Lietuva un citas Austrumeiropas valstis, kā arī daži Itālijas dienvidu reģioni, Algarve un Alentežu, Portugālē, kā arī Grieķija joprojām ir tās vietas, ko vīruss ir skāris mazāk.

Vienlaikus, kā liecina komitejas pasūtītās aptaujas dati, ko veica pētījumu kompānija "Kantar", septembrī 47% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzticējās vietējiem un reģionālajiem līderiem. Valsts politiķiem uzticējās - 35% un ES līderiem - 57%.

Sociālās noturības kategorijā no ES 27 valstīm Latvija ierindojās 19.vietā pēc to darba ņēmēju īpatsvara, kuri Covid-19 dēļ sāka tāldarbu (31,6%), šis rādītājs ir krietni zemāks par ES vidējo. Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ potenciāli apdraudēto darbvietu īpatsvars Latvijā ir diezgan augsts un svārstās no 30% līdz 35%. Kopš 2019.gada Latvijas iedzīvotāji plaši sazinās digitālā vidē ar valsts iestādēm. Tāpat, pēc 2018.gada datiem, arī platjoslas pieejamības rādītāji Latvijas reģionos ir zemi.

Eiropas Reģionu komiteja, kas ir Eiropas Savienības (ES) padomdevēja struktūra, ko veido vietējie un reģionālie pārstāvji no visām ES dalībvalstīm, pirmdien sniegs pirmo gada ziņojumu par reģionālo un vietējo barometru. .

Kā norādīja komitejas pārstāve Giedre Daugelaite, barometrā ir iekļauta pirmā viedokļu aptauja par sabiedrības uzticības pandēmiju vietējām, reģionālajām un valstu valdībām visā ES. Tāpat barometrā ir iekļauta uzticēšanās ES un Covid-19 ietekme uz Eiropas reģioniem un pilsētām un kas būtu jādara, lai palīdzētu vietējām kopienām atveseļoties.

Ikgadējā reģionālā un vietējā barometra rezultāti tiks apspriesti ar Eiropas Komisijas prezidentu Urzulu fon der Leienu un viceprezidentu Marošu Šefčoviču 12.oktobrī Eiropas Reģionu komitejas plenārsesijā. Prezentācija sāksies plkst.11.

Eiropas Reģionu komiteja ir konsultatīva ES struktūra, kurā darbojas vēlēti reģionālo un vietējo pašvaldību pārstāvji no visām 27 ES dalībvalstīm. Reģionu komitejā pauž viedokli par ES tiesību aktiem, kuri tieši ietekmē reģionus un pilsētas.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Pirktspēja 12.10.2020 20:05
    Dukāti,zloti, markas, kronas, rubļi, lati, reihsmarkas, rubļi un eiro...Ātri diktatori pielāgojas.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Akropole strādās zaļajā un sarkanajā režīmā (+INFOGRAFIKA)

Tirdzniecības centrs "Akropole" no pirmdienas darbosies divos drošības režīmos -"zaļajā", kas ar Covid-19 sertifikātu ļaus apmeklēt visus veikalus, un "sarkanajā" bez sertifikāta ļaujot apmeklēt tikai pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas, aģentūrai LETA pavēstīja tirdzniecības centra pārstāvji.

Ekonomika Visu banku filiālēs no pirmdienas apkalpo tikai klientus ar sertifikātiem

No pirmdienas, 11.oktobra, banku pakalpojumi klātienē tiks nodrošināti pēc iepriekšējā pieraksta personām ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai izslimošanas faktu, pavēstīja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji.

Ekonomika Krievijas zemo cenu mazumtirgotājs Mere drīzumā atvērs vēl 4 veikalus Latvijā

Krievijas zemo cenu mazumtirgotājs "Mere" drīzumā plāno atvērt vēl četrus veikalus Latvijas reģionos, pastāstīja "Mere" attīstības vadītājs Latvijā Artjoms Volkovs.

Ekonomika Ierobežojumu skartie uzņēmumi un darbinieki: Kāds būs atbalsts?

Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu un darbinieku atbalstam ik mēnesi varētu būt nepieciešami 60 miljoni eiro, intervijā "Latvijas radio" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Lasiet arī

Pasaule Pusei Šveices viesnīcu un restorānu draud bankrots

Gandrīz pusei Šveices restorānu un viesnīcu tuvākajos mēnešos draud bankrots, ja valsts nenodrošinās finanšu atbalstu koronavīrusa pandēmijas negatīvās ietekmes pārvarēšanai, brīdinājusi valsts restorānu un viesmīlības nozares federācija "GastroSuisse".

Ekonomika Aviācijas asociācija cer uz samērīgu nozares atjaunošanos šajā gadā

Iepriekšējais gads aviācijas nozarei bijis ļoti grūts, tomēr pastāv cerība, ka 2021.gadā varētu sākties samērīga jomas atjaunošanās, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars.

Ekonomika LDDK: valdība sašaurina atbalsta saņēmēju loku

Otrdien valdībā atbalstītās izmaiņas apgrozāmo līdzekļu subsīdiju piešķiršanā sašaurinās atbalsta saņēmēju loku, aģentūrai LETA atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.