• Amanda,
  • Amanta,
  • Kaiva
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Vairāki Olainfarm akcionāri iebilst pret uzņēmuma gada pārskatu un vēršas FKTK

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 14:44, 22.09.2020

AS “Olainfarm” akcionāri, kas pārstāv 17% no pamatkapitāla - Nika Saveljeva, OLFIM OÜ kā arī AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” – šodien notikušajā AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē apstrīdēja un iebilda pret vairākiem uzņēmuma gada pārskata posteņiem.


Avots: LETA

Par to akcionāru pārstāvji paziņoja šodien notiekošajā AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē, līdz ar ko, atbilstoši Komerclikumam, AS “Olainfarm” valdei bija pienākums atlikt gada pārskata apstiprināšanu. Taču AS “Olainfarm” valde, rupji pārkāpjot likumu un akcionāru tiesības, pretēji akcionāru iebildumiem virzīja gada pārskatu uz apstiprināšanu.

“Par šo faktu akcionāri ir vērsušies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), kā arī iesnieguši rakstisku iesniegumu AS “Olainfarm” padomei un valdei, par atsevišķu gada pārskata posteņu pareizības apstrīdēšanu un gada pārskata apstiprināšanas atlikšanu,” norāda OLFIM OÜ pilnvarotais pārstāvis Sandis Petriovičs.

“Esam sarūgtināti, ka FKTK, kuras pienākumos ietilpst regulēta tirgus biržas uzņēmumu uzraudzība, līdz šim nav pienācīgā veidā iesaistījušies AS “Olainfarm” notiekošajā, lai gan esam informējuši komisiju par atkārtotiem pārkāpumiem no AS “Olainfarm” valdes puses un akcionāru tiesību neievērošanu,” uzsver Petrovičs. Likumdevējs ir piešķīris FKTK plašu rīcības brīvību šādos gadījumos un mēs ceram, ka šis kliedzošais mazākuma akcionāru tiesību pārkāpums tiks attiecīgi izvērtēts.

AS “Olainfarm” akcionāri Nika Saveljeva, OLFIM OÜ kā arī AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” iebilst un apstrīd sekojošu gada pārskata posteņu pareizību:

1. Koncerna peļņa.

AS Olainfarm konsolidētā un koncerna mātes uzņēmuma 2019.gada pārskata 18.lpp. (Koncerna un Mātes uzņēmuma tīrā peļņa) norādīts, ka “pārskata perioda Koncerna peļņu pozitīvi ietekmēja [..] pārdošanas izmaksu samazinājums par 7 103 000 EUR, jo tika pārskatītas attiecības ar mārketinga partneriem”.

Vienīgais mārketinga partneris, par kuru ir zināms, ka tika pārskatīta sadarbība un ar kuru līgums ir ticis izbeigts, ir Kipras Republikā reģistrētais “Banestar Management Limited”, par ko AS “Olainfarm” ir publiskojusi informāciju vairākkārt. Tā kā līgums ar Banestar tika lauzts vienpusēji no AS Olainfarm puses, bet realizācija konkrētajos tirgos ir turpinājusies, pastāv iespējamība, ka Banestar vērsīsies tiesā ar prasību samaksāt attiecīgu atlīdzību. Ievērojot iepriekš minēto, AS “Olainfarm” akcionāriem ir pamats apstrīdēt šī gada pārskata posteņa pareizību, proti, par “Banestar” pakalpojumiem nesamaksātās summas iekļaušanu sabiedrības peļņā, nevis uzkrājumos saistībā ar iespējamiem riskiem ar prasības celšanu pret sabiedrību.

2. Nemateriālie ieguldījumi.

AS “Olainfarm” konsolidētā un koncerna mātes uzņēmuma 2019.gada pārskata 89.lpp., kā arī AS Olainfarm padomes ziņojumā kārtējai sapulcei, kas publicēts Nasdaq Riga mājas lapā 2020.gada 7.septembrī, norādīts, ka 2019.gada vasarā tika piesaistīts starptautisks farmācijas konsultants “IQVIA” no ASV, lai noteiktu galvenās specializācijas jomas un tirgus turpmākai ilgtspējīgai izaugsmei. Secināms, ka “IQVIA” izvērtējums ir veikts un ir noteikts 2020.gada stratēģiskais rīcības plāns. Tātad arī kāda naudas summa ir samaksāta, kas, iespējams, pat pārsniedz EUR 100 000 un kas precīzi pārbaudāms. Taču gada pārskatā pie nemateriālajiem ieguldījumiem nav minētas šīs izmaksas, tāpat nav secināms, uz kādu laiku šīs izmaksas tiek attiecinātas. Ievērojot iepriekš minēto, AS “Olainfarm” akcionāriem ir pamats apstrīdēt nemateriālos ieguldījumus, kas, iespējams, nav tikuši pareizi identificēti AS “Olainfarm” gada pārskatā.

Komerclikuma 179.panta trešā daļa paredz tiesības akcionāriem, kas pārstāv vismaz vienu desmitdaļu no pamatkapitāla, akcionāru sapulcē apstrīdēt atsevišķu gada pārskata posteņu pareizību. Ja akcionāri apstrīd atsevišķu gada pārskata posteņu pareizību, sabiedrības gada pārskata apstiprināšanu ir pienākums atlikt.

Ievērojot iepriekš minēto un pamatojoties uz Komerclikuma 179.panta trešo daļu, AS “Olainfarm” konsolidētā un koncerna mātes uzņēmuma 2019.gada pārskata apstiprināšana ir atliekama, pamatojoties akcionāru, kuri kopā pārstāv vairāk nekā 1/10 no AS “Olainfarm” pamatkapitāla, iebildumiem un līdz nākamajai akcionāru sapulcei ir pārbaudāmi augstāk norādītie apstākļi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kazāks: Ja uzņēmumam nekas nepieder, tad arī to kreditēt nav iespējams

Nepietiekamā kreditēšanā nav pamata vainot tikai bankas vai tikai uzņēmējus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Ekonomika Dailes teātris veicis pirkumu par 31 440 eiro. Kas iegādāts?

Dailes teātris par 31 440 eiro ir iegādājies apgaismošanas prožektorus, ko teātrim piegādās uzņēmums "Kompānija NA", liecina Iepirkuma uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Ekonomika Asociācija: Jaunās iemaksas diskriminēs mazāk nodrošinātos iedzīvotājus

Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kuri paredz ieviest minimālās obligātās sociālās iemaksas, diskriminēs mazāk nodrošinātos iedzīvotājus, šādu viedokli pauda Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Zane Skudrīte.

Ekonomika Iepirkšanās Lielbritānijā turpmāk izmaksās krietni dārgāk - būs prāvi nodokļi!

No nākamā gada – kad spēkā – par paciņu saņemšanu no Lielbritānijas būs jāmaksā nodokļi. Turklāt dārgāk izmaksās ne tikai iepirkšanās britu interneta veikalos, bet arī dāvanu sūtīšana. Līdz ar "Brexit" pārejas perioda beigām, par pirkumiem britu interneta veikalos ar vērtību virs 22 eiro būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis, savukārt no 1.jūlija nodoklis būs jāmaksā par pilnīgi visiem pirkumiem, vēsta LTV ziņu raidījums "Panorāma".

Lasiet arī

Ekonomika Valstij ir nauda Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, paziņo FM

Valstij ir pieejams finansējums Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, norādīja Finanšu ministrijā (FM).

Izklaide 27 teikumi no reāliem paskaidrojumiem Ceļu policijai, kas vienkārši spridzina

Ir godīgi cilvēki un ir cilvēki, kuri raksta paskaidrojumus Ceļu policijai... Lūk, 27 pērles no paskaidrojumiem, ko nogrēkojušies autovadītāji tapinājuši tepat Latvijā.

Sabiedrība Lietussargs ir darba kārtībā? Sinoptiķi nākuši klajā ar laika prognozi otrdienai

Otrdien Latvijā saglabāsies apmācies laiks un daudzviet gaidāms neliels lietus, vairāk nokrišņu būs Kurzemē, prognozē sinoptiķi.