• Antoņina,
  • Ņina,
  • Ninona,
  • Oksana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Popes pagastā plāno veidot četru turbīnu vēja parku

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:17, 22.09.2020

Uzņēmums "4 Wind" Popes pagasta "Sārcē" plāno veidot vēja parku ar četrām vēja turbīnām un dibināt Atbildīgas vēja enerģijas fondu, kuram novirzīs daļu vēja parka peļņas, aģentūru LETA informēja "4 Wind" valdes loceklis Kristaps Stepanovs.


Avots: LETA

Atbildīgas vēja enerģijas fondam tiks novirzīta noteikta daļa vēja parka peļņas un tā tiks izmantota vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai.

"Sārces" vēja parkā iecerēts izbūvēt četras vēja turbīnas katru ar 5,6 megavatu (MW) jaudu.

Stepanovs atzīmēja, ka vēja parks atbildīs Kurzemes plānošanas reģiona telpiskajam plānojumam, un attālums no vēja turbīnas līdz tuvākajai mājai pieļaujamo attālumu pārsniegs piecas reizes.

Vienlaikus viņš atzina, ka nozares vadošie eksperti vēl izvērtēs parka iespējamo ietekmi uz vidi un sniegs atzinumus tuvākajā laikā.

Stepanovs norādīja, ka vēja enerģija ir droša gan videi, gan cilvēkiem un dod daudz ekonomisku ieguvumu. Taču vēja parku attīstības izaicinājums ir radīt labumu tieši vietējiem iedzīvotājiem, kuri vēja enerģijas pozitīvo ietekmi uz elektroenerģijas tirgu, investīcijām vai klimata ilgtspēju citādi var izjust vienīgi pastarpināti. "Tādēļ jauno vēja parku mēs attīstīsim kopā ar īpašu fondu, kurā tiks novirzīta noteikta daļa parka ieņēmumu tālākai izmantošanai tieši vietējo iedzīvotāju labklājības veicināšanai," norādīja "4 Wind" valdes loceklis.

Viņš uzsvēra, ka nepieciešamība iesaistīt vietējo kopienu vēja parku attīstībā ir atzīta arī daudzviet ārzemēs, tostarp Skandināvijā. "Mūsu mērķis ir veicināt sociāli atbildīgas politikas vēja parku attīstību Latvijā un ceram, ka mūsu modelis kļūs par nozares standartu arī citiem projektiem Latvijā," pauda Stepanovs.

"4 Wind" plāno veidot īpašu Atbildīgas vēja enerģijas fondu, uzrunājot un fonda padomē iesaistot vietējos viedokļu līderus, kas palīdzētu noteikt fonda līdzekļu izmantošanas kritērijus un kārtību. Pagaidām nav noteikts, kāda vēja parka peļņas daļa tiktu novirzīta fonda rīcībā, jo pats parks vēl atrodas attīstības stadijā.

Kompānija "4 Wind" reģistrēta 2018.gadā, un tās pamatkapitāls ir 252 800 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "4 Wind" pieder Čehijā reģistrētam uzņēmumam "Latvia Wind", bet patiesais labuma guvējs ir Čehijas pilsonis Tomaš Krseks.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Mākoņi pār TET sabiezē - Vitenbergs prasa izvērtēt padomes rīcību (+VIDEO)

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs uzdevis izvērtēt uzņēmuma "Tet" padomes darbu saistībā ar lēmumu no amata pagaidām neatcelt valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi, vēsta LTV ziņu raidījums Panorāma. Prokuratūra Gulbi un vēl četras personas apsūdz par krāpšanu lielā apmērā. "Tet" padome lēmusi pasūtīt izvērtējumu par Gulbja atbildību, taču ministrs uzskata, ka tādā veidā padome apšauba tiesībaizsardzības iestāžu darbu.

Ekonomika Kā izveidot sociālo tīklu mārketinga stratēģiju?

Radošas idejas, vizuālie materiāli, reklāma, negatīvi komentāri – kā, ko, kur un cik? Nav šaubu, ka uzņēmumi piesātinātajā sociālo mediju pasaulē apjūk un nezina, ko tad īsti darīt, lai sasniegtu labākos rezultātus. Rakstā uzzināsi ieteikumus sociālo tīklu mārketinga stratēģijas izveidei!

Ekonomika Dombrovskis: Prognozes balstījās pieņēmumā, ka gada 2.pusē ierobežojumus atcels

Starptautiskajā tirdzniecībā smagākais punkts bija pavasarī, pieļāva Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks un Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis (JV), norādot, ka tālākais būs atkarīgs no Covid-19 pandēmijas gaitas.

Ekonomika Valstij ir nauda Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, paziņo FM

Valstij ir pieejams finansējums Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, norādīja Finanšu ministrijā (FM).